budowlanca

Dzień budowlanca

05.11.2018

Zespół Szkół Budowlanych im. gen. Stefana Grota Roweckiego w Cieszynie wraz ze Stowarzyszeniem „Młodzi Konstruktywni” zorganizował kolejną edycję konkursu wiedzy budowlanej w ramach Dnia Budowlańca. Konkurs był dedykowany uczniom III klas oddziałów gimnazjalnych oraz VIII klas szkół podstawowych. Wydarzenie miało na celu promocję zawodów budowlanych  i zachęcenie młodzieży do kontynuowania nauki w w naszej szkole, w której oferujemy kształcenie aż w 7 zawodach budowlanych. Uczestnicy imprezy mieli możliwość wysłuchania prezentacji prac przejściowych wykonanych przez uczniów naszej szkoły kształcących się w zawodzie technik budownictwa i technik renowacji elementów architektury a także relacji z praktyki zagranicznej w Hiszpanii. Uczestnicy konkursu mieli za zadanie rozwiązać  quiz budowlany oraz zmierzyć się w konkurencjach praktycznych na 7 stanowiskach konkursowych.

W czasie trwania konkursu zaproszeni goście mieli okazję wysłuchać wykładu na temat historii zamku w Dzięgielowie i zwiedzić wyremontowane wnętrza.

Konkurs przebiegł w świetnej atmosferze, a perspektywa wygrania głównej nagrody mobilizowała do walki.

Ostatecznie I miejsce zdobyła Szkoła Podstawowa z Dębowca,

II miejsce przypadło Szkole Podstawowej nr 5 z Cieszyna, a III miejsce wywalczyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Dzięgielowie.

Zwycięzcom gratujemy, zaś wszystkim uczestnikom życzymy sukcesów w nauce i trafnego wyboru dalszej ścieżki kształcenia.

Wydarzenie zostało zorganizowane dzięki wsparciu ze środków Starostwa Powiatowego w Cieszynie.