img1768resize

Powiatowy Dzień Edukacji Narodowej

18.10.2018

W sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyło się uroczyste spotkanie z okazji Dnia Edukacji Narodowej.

Nauczycieli i dyrektorów szkolnych placówek publicznych i niepublicznych oraz zaproszonych gości przywitała Lilla Salachna-Brzoza Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego ds. Edukacji. Spotykamy się, jak co roku, z okazji Dnia Edukacji Narodowej, aby docenić, uhonorować i podziękować pracownikom oświaty. Nauczyciele to osoby szczególne, które wykorzystują swoją pomysłowość i dociekliwy umysł, aby zachęcić innych do myślenia, marzenia i poznawania – mówiła Salachna-Brzoza.

Po odśpiewaniu hymnu państwowego głos zabrał Starosta  Cieszyński Janusz Król. Starosta podziękował wszystkim nauczycielom oraz pracownikom obsługi i administracji szkół powiatu cieszyńskiego. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę na sukcesy uczniów z powiatu w różnego rodzaju konkursach, egzaminach, czy olimpiadach przedmiotowych. Złożył życzenia i wskazał jak ważna jest współpraca. Nie zawsze udaje się pozytywnie rozstrzygnąć wszystkie wnioski. Zapewniam, że nad każdą sprawą pochylamy się. Czasami ze względów finansowych musimy coś odłożyć – tłumaczył Król.

Ważnym momentem spotkania było ślubowanie i wręczenie aktów nadania stopnia awansu zawodowego nauczycielom mianowanym. W tym gronie znaleźli się: Mariusz Białoń, Ewelina Igielska, Kinga Jabłeka-Ciurla, Aleksandra Kalinowska-Legin, Bogusława Łagosz, Aleksandra Rybka, Anna Wieczorkiewicz, Jerzy Rzechanek, ks. Łukasz Tlałka, Marcin Lipowczan.

Przyznano nagrody: Nagrodę Ministra Edukacji Narodowej otrzymała Beata Iwaniuk. Medalem Komisji Edukacji Narodowej zostało odznaczonych 7 nauczycieli. Nagrodę Śląskiego Kuratora Oświaty otrzymały 4 osoby. Przyznano także 5 medali za długoletnią służbę. Nie zabrakło Nagrody Starosty, którą przyznano 12 nauczycielom szkół i placówek oświatowych oraz 16 dyrektorom szkół i placówek oświatowych. Spotkanie uświetnił występ uczniów z ZST im. płk Gwidona Langera w Cieszynie.