dsc06857-resize

Ratownicy medyczni świętowali

25.10.2018

Dzień Ratownictwa Medycznego rozpoczęła Msza św. w intencji pacjentów i pracowników Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego. Przed południem na rynku w Skoczowie miała miejsce prezentacja ambulansów i sprzętu ratownictwa medycznego oraz prowadzono zajęcia praktyczne dla młodzieży szkolnej i mieszkańców z zakresu udzielania pierwszej pomocy i instruktaż odnośnie zasad wzywania pomocy. Ponadto chętni mogli zmierzyć sobie ciśnienie tętnicze i poziom glukozy we krwi.

Po południu w sali sesyjnej Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbyła się główna uroczystość. Dyrektor CPR-u Jan Kawulok wręczył listy gratulacyjne i nagrody za zaangażowanie i wzorowe wykonywanie obowiązków zawodowych. W gronie wyróżnionych ratowników i pielęgniarzy znaleźli się Dariusz Czepczor, Zbigniew Iskrzycki, Mariusz Krętosz, Tomasz Sikora i Mariusz Szajter.

Gratulacje i życzenia pracownikom i dyrekcji Cieszyńskiego Pogotowia Ratunkowego, przekazali m.in. wiceminister Stanisław Szwed, wicewojewoda Jan Chrząszcz i starosta Janusz Król. Ciekawym dopełnieniem spotkania był wykład pt. „Złota godzina”. O postępowaniu przy zawale serca mówił dr Jan Borzymowski, kardiochirurg ze słynnej ekipy lekarskiej profesora Zbigniewa Religi.