Facebook_icon
zoom in zoom out high contrast
A A A
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo
 • photo

Kategorie


Mapka powiatuArray ( [0] => Array ( [0] => 86 [id] => 86 [1] => 0 [crisis] => [2] => Sportowcy nagrodzeni [name] => Sportowcy nagrodzeni [3] => sportowcy-nagrodzeni [url] => sportowcy-nagrodzeni [4] => img4247.jpg [5] =>

 Gratulacje na początku uroczystości złożył sportowcom oraz ich trenerom Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk, który życzył aby ciężka praca, trud i wyrzeczenia przyniosły obfite plony w postaci kolejnych zwycięstw.


Nagrody Finansowe Powiatu Cieszyńskiego za sukcesy sportowe w 2010 roku otrzymali:


1. Adam Małysz – zawodnik Klubu Sportowego Wisła Ustronianka, wybitny skoczek narciarski, multimedalista olimpijski, najbardziej utytułowany skoczek w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich.
2. Anna Stanieczek – zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Orlik” z Goleszowa, mistrzyni Europy w łucznictwie, pieciokrotna zwyciężczyni Pucharu Polski, wielokrotna złota  medalistka Mistrzostw Polski, rekordzistka Polski w konkurencji łuków bloczkowych.
3. Daria Kabiesz – zawodniczka Integracyjnego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji „Start” w Wiśle. Mistrzyni świata w rzucie dyskiem, wicemistrzyni świata w pchnięciu kulą, wielokrotna złota, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski, Czech, Chorwacji oraz Niemiec.
4. Kajetan Kajetanowicz - członek Automobilklubu Cieszyńskiego. Rajdowy Mistrz Polski, Mistrz grupy „N”.
5. Adam Cieślar - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, zdobył tytuł Mistrza Polski oraz dwukrotnie Wicemistrza Polski w Kombinacji Norweskiej. Startował w Mistrzostwach Świata oraz Zawodach FIS „Alpen Cup”.
6. Jan Szturc – wieloletni trener i działacz Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, były skoczek Narciarski, potem szkoleniowiec i pierwszy trener Adama Małysza. Obecnie zajmuje się szkoleniem najmłodszej kadry reprezentacji Polski.

Wśród wyróżnionych znaleźli się :  

1. Tomasz Warzecha - zawodnik Misyjnego Klubu Sportowo – Rekreacyjnego „CENTRUM” z Dzięgielowa, trenujący biegi, zajął II miejsce na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, II miejsce na Mistrzostwach Śląska oraz dwukrotnie II miejsce na Mistrzostwach Międzywojewódzkich.

2. Piotr Szymala – zawodnik i trener Klubu Sportowego „SHINDO” z Cieszyna, wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata oraz Polski, wśród wielu tytułów zdobył między innymi złoto na Mistrzostwach Świata Karate Shotokan indywidualnie i drużynowo, złoto na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan, srebro na Mistrzostwach Polski Karate WKF.

3. Maciej Wilczek – zawodnik Klubu Sportowego „SHINDO” z Cieszyna. Zdobył złoto na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan indywidualnie i drużynowo, srebro na Mistrzostwach Polski Karate WKF drużynowo, brąz na Mistrzostwach Polski karate WKF indywidualnie.
4. Elżbieta Sobótka – zdobywczyni II miejsca w Szachowych Mistrzostwach Polski Juniorów Niewidomych i Słabowidzących, II miejsca na Drużynowych Mistrzostwach Polski Niewidomych, zajęła również I miejsce w Ogólnopolskim Drużynowym Turnieju Niewidomych i Słabowidzących w Szachach.
5. Martyna Cyganek - zawodniczka sekcji lekkoatletycznej Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń, członkini Kadry Narodowej. Zdobyła II miejsce w skoku o tyczce na Mistrzostwach Polski Juniorów.

6. Michał Kłoda – zawodnik sekcji lekkoatletycznej Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń, zdobywca I miejsc na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, na Mistrzostwach Śląska i w Zawodach Międzywojewódzkich, ponadto jest członkiem Kadry Narodowej, posiada I klasę sportową w skoku o tyczce.
7. DRUŻYNA w składzie: Dawid Krętusz, Dawid Kapias, Dawid Czembor i Adrian Suława – członkowie sekcji gimnastyki sportowej Robotniczego Klubu Sportowego „CUKROWNIK” W Chybiu. Zdobyli brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn.

8. Mirosław Madzia – zawodnik Integracyjnego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji „Start” w Wiśle. Trenujący rzut dyskiem i pchnięcie kulą. Złoty i srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, srebrny medalista Mistrzostw Chorwacji, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Niemiec.

9. Marcin Frycz – zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego zdobył tytuł Mistrza Polski w Motocrossie w klasie E1.
10. Piotr Cieślik - zawodnik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie, trenujący lekkoatletykę, zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski w rzucie dyskiem, II miejsce w rzucie oszczepem oraz III miejsce w pchnięciu kulą na Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.
11. Janusz Rokicki – zawodnik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie, trenujący lekkoatletykę zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski w pchnięciu kulą na Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych i Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce oraz I miejsce i tytuł Mistrza Polski na Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w rzucie dyskiem.

12. Karolina Gajdek – zawodniczka reprezentująca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie, jest brązową medalistką w judo na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych.

13. Dominika Błasiak – zawodniczka Stowarzyszenia Sportowego „Dąb” w Dębowcu, trenująca judo, zajęła I miejsce i tytuł Mistrzyni Śląska, III miejsce na Mistrzostwach Polski oraz II miejsce w Pucharze Polski.

14. Ryszard Kubica – zawodnik Stowarzyszenia Sportowego „Dąb” w Dębowcu, trenujący judo, w 2010 roku zajął czterokrotnie I miejsce na: Mistrzostwach Śląska, Międzywojewódzkim Turnieju Dzieci i Młodzieży, Otwartych Mistrzostwach Małopolski Juniorów Młodszych, Międzynarodowym Turnieju Juniorów Młodszych, ponadto zdobył I miejsce w zawodach o Puchar Śląskiego Związku Judo oraz I miejsce w Pucharze Polski Młodzików na Mistrzostwach Polski.

15. Dominika Hulawy – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenująca narciarstwo biegowe, zajęła I miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska.

16. Karolina Gazurek - zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenująca narciarstwo biegowe, zajęła dwukrotnie I miejsce w biegu oraz dwukrotnie II miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, ponadto znalazła się na II miejscu w rankingu w sezonie 2009-2010.

17. Patrycjusz Polok – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, zajął I miejsce w biegu – team sprint na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska w kategorii juniorów.

18. Sebastian Gazurek - zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, wielokrotny zdobywca złotych i srebrnych medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, zajął I miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego w roku 2010 w kategorii juniorów A, reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów.

19. Rafał Matuszny – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, zajął I miejsce oraz dwukrotnie III miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk, zajął również III miejsce w rankingu w sezonie 2009-2010.

20. Tomasz Kaczmarzyk - zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, wielokrotny zdobywca złotych i srebrnych medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, zajął I miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego w roku 2010, w kategorii juniorów B, reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów.


21. Katarzyna Wąsek – zawodniczka Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego „Czantoria” w Ustroniu. Mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, ponadto zajęła wysokie miejsca w Zawodach Międzywojewódzkich i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

22. Karolina Chrapek – zawodniczka Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, zdobyła dwa złote medale w Super Gigancie na Zawodach FIS w Narciarstwie Alpejskim w Słowenii i w Austrii oraz trzy złote i jeden brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Super Gigancie.

23. Adam Chrapek – zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, jest złotym medalistom Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w slalomie gigancie, w dwuboju slalomowym, zdobył także srebrny medal w slalomie gigancie.

 24. Paweł Słowiok – zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, jest Mistrzem Polski w Kombinacji Norweskiej na Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych oraz Mistrzem Polski seniorów w Letnich Mistrzostwach Polski w Kombinacji Norweskiej.

25. Ireneusz Kopiec - zawodnik Uczniowskiego Gminnego Klubu Sportowego „SOKÓŁ” w Zebrzydowicach, zdobył srebrny medal w deblu i brązowy medal w singlu na Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych, jest również zwycięzcą Turnieju Tenisa Stołowego TOP – 12 Osób Niesłyszących.
26. Andrzej Pustówka - jest wieloletnim trenerem tenisa stołowego oraz działaczem i współzałożycielem Ludowego Klubu Sportowego „Lesznianka” Leszna Górna, wychowawcą zawodników liczących się na arenie polskiej i międzynarodowej, zespoły i zawodnicy prowadzone przez Andrzeja Pustówkę reprezentują powiat cieszyński i województwo śląskie na licznie odbywających się zawodach w tenisie stołowym.
27. Marek Konowoł – trener i działacz Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń, od ponad 20 lat zajmuje się lekką atletyką zdobywając szereg medali Mistrzostw Polski, zawodnicy trenowani przez Marka Konowoła zakwalifikowali się do finałów Mistrzostw Świata
28. Andrzej Tomczyk – trener gimnastyki sportowej, działacz Robotniczego Klubu Sportowego „Cukrownik” w Chybiu, zawodnicy szkoleni przez Andrzeja Tomczyka zdobyli indywidualnie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży cztery medale złote oraz trzy medale brązowe. W pięciu kategoriach wiekowych sekcja gimnastyki sportowej zdobyła indywidualnie i drużynowo ponad 100 medali.

Podczas uroczystości uhonorowane zostały również szkoły powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2010/2011 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca. W tym gronie znalazły się :
Szkoły podstawowe:
1) SP Górki Wielkie
2) SP Nr 2 Brenna
3) SP Pogwizdów
Szkoły gimnazjalne:
1) Gimnazjum Górki Wielkie
2) Gimnazjum Goleszów
3) Gimnazjum Nr 4 Skoczów
Szkoły ponadgimnazjalne:
1) II LO im. Kopernika Cieszyn
2) Zespół Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie
3) ZSO Wisła

Nagrody i wyróżnienia wręczyli Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisław Kubicius oraz Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk.

 

[txt] =>

 Gratulacje na początku uroczystości złożył sportowcom oraz ich trenerom Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk, który życzył aby ciężka praca, trud i wyrzeczenia przyniosły obfite plony w postaci kolejnych zwycięstw.


Nagrody Finansowe Powiatu Cieszyńskiego za sukcesy sportowe w 2010 roku otrzymali:


1. Adam Małysz – zawodnik Klubu Sportowego Wisła Ustronianka, wybitny skoczek narciarski, multimedalista olimpijski, najbardziej utytułowany skoczek w historii indywidualnych konkursów mistrzostw świata w skokach narciarskich.
2. Anna Stanieczek – zawodniczka Ludowego Klubu Sportowego „Orlik” z Goleszowa, mistrzyni Europy w łucznictwie, pieciokrotna zwyciężczyni Pucharu Polski, wielokrotna złota  medalistka Mistrzostw Polski, rekordzistka Polski w konkurencji łuków bloczkowych.
3. Daria Kabiesz – zawodniczka Integracyjnego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji „Start” w Wiśle. Mistrzyni świata w rzucie dyskiem, wicemistrzyni świata w pchnięciu kulą, wielokrotna złota, srebrna i brązowa medalistka Mistrzostw Polski, Czech, Chorwacji oraz Niemiec.
4. Kajetan Kajetanowicz - członek Automobilklubu Cieszyńskiego. Rajdowy Mistrz Polski, Mistrz grupy „N”.
5. Adam Cieślar - zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, zdobył tytuł Mistrza Polski oraz dwukrotnie Wicemistrza Polski w Kombinacji Norweskiej. Startował w Mistrzostwach Świata oraz Zawodach FIS „Alpen Cup”.
6. Jan Szturc – wieloletni trener i działacz Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, były skoczek Narciarski, potem szkoleniowiec i pierwszy trener Adama Małysza. Obecnie zajmuje się szkoleniem najmłodszej kadry reprezentacji Polski.

Wśród wyróżnionych znaleźli się :  

1. Tomasz Warzecha - zawodnik Misyjnego Klubu Sportowo – Rekreacyjnego „CENTRUM” z Dzięgielowa, trenujący biegi, zajął II miejsce na Mistrzostwach Polski w Lekkiej Atletyce, II miejsce na Mistrzostwach Śląska oraz dwukrotnie II miejsce na Mistrzostwach Międzywojewódzkich.

2. Piotr Szymala – zawodnik i trener Klubu Sportowego „SHINDO” z Cieszyna, wielokrotny zdobywca tytułu Mistrza Świata oraz Polski, wśród wielu tytułów zdobył między innymi złoto na Mistrzostwach Świata Karate Shotokan indywidualnie i drużynowo, złoto na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan, srebro na Mistrzostwach Polski Karate WKF.

3. Maciej Wilczek – zawodnik Klubu Sportowego „SHINDO” z Cieszyna. Zdobył złoto na Mistrzostwach Polski Karate Shotokan indywidualnie i drużynowo, srebro na Mistrzostwach Polski Karate WKF drużynowo, brąz na Mistrzostwach Polski karate WKF indywidualnie.
4. Elżbieta Sobótka – zdobywczyni II miejsca w Szachowych Mistrzostwach Polski Juniorów Niewidomych i Słabowidzących, II miejsca na Drużynowych Mistrzostwach Polski Niewidomych, zajęła również I miejsce w Ogólnopolskim Drużynowym Turnieju Niewidomych i Słabowidzących w Szachach.
5. Martyna Cyganek - zawodniczka sekcji lekkoatletycznej Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń, członkini Kadry Narodowej. Zdobyła II miejsce w skoku o tyczce na Mistrzostwach Polski Juniorów.

6. Michał Kłoda – zawodnik sekcji lekkoatletycznej Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń, zdobywca I miejsc na Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych, na Mistrzostwach Śląska i w Zawodach Międzywojewódzkich, ponadto jest członkiem Kadry Narodowej, posiada I klasę sportową w skoku o tyczce.
7. DRUŻYNA w składzie: Dawid Krętusz, Dawid Kapias, Dawid Czembor i Adrian Suława – członkowie sekcji gimnastyki sportowej Robotniczego Klubu Sportowego „CUKROWNIK” W Chybiu. Zdobyli brązowy medal na Drużynowych Mistrzostwach Polski w gimnastyce sportowej mężczyzn.

8. Mirosław Madzia – zawodnik Integracyjnego Stowarzyszenia Sportu i Rehabilitacji „Start” w Wiśle. Trenujący rzut dyskiem i pchnięcie kulą. Złoty i srebrny medalista Indywidualnych Mistrzostw Polski w Lekkiej Atletyce, srebrny medalista Mistrzostw Chorwacji, srebrny i brązowy medalista Mistrzostw Niemiec.

9. Marcin Frycz – zawodnik Cieszyńskiego Klubu Motorowego zdobył tytuł Mistrza Polski w Motocrossie w klasie E1.
10. Piotr Cieślik - zawodnik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie, trenujący lekkoatletykę, zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski w rzucie dyskiem, II miejsce w rzucie oszczepem oraz III miejsce w pchnięciu kulą na Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce.
11. Janusz Rokicki – zawodnik Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Cieszynie, trenujący lekkoatletykę zdobył I miejsce i tytuł Mistrza Polski w pchnięciu kulą na Halowych Lekkoatletycznych Mistrzostwach Polski Niepełnosprawnych i Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce oraz I miejsce i tytuł Mistrza Polski na Otwartych Mistrzostwach Polski Osób Niepełnosprawnych w Lekkiej Atletyce w rzucie dyskiem.

12. Karolina Gajdek – zawodniczka reprezentująca Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Cieszynie, jest brązową medalistką w judo na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Halowych.

13. Dominika Błasiak – zawodniczka Stowarzyszenia Sportowego „Dąb” w Dębowcu, trenująca judo, zajęła I miejsce i tytuł Mistrzyni Śląska, III miejsce na Mistrzostwach Polski oraz II miejsce w Pucharze Polski.

14. Ryszard Kubica – zawodnik Stowarzyszenia Sportowego „Dąb” w Dębowcu, trenujący judo, w 2010 roku zajął czterokrotnie I miejsce na: Mistrzostwach Śląska, Międzywojewódzkim Turnieju Dzieci i Młodzieży, Otwartych Mistrzostwach Małopolski Juniorów Młodszych, Międzynarodowym Turnieju Juniorów Młodszych, ponadto zdobył I miejsce w zawodach o Puchar Śląskiego Związku Judo oraz I miejsce w Pucharze Polski Młodzików na Mistrzostwach Polski.

15. Dominika Hulawy – zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenująca narciarstwo biegowe, zajęła I miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska.

16. Karolina Gazurek - zawodniczka Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenująca narciarstwo biegowe, zajęła dwukrotnie I miejsce w biegu oraz dwukrotnie II miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, ponadto znalazła się na II miejscu w rankingu w sezonie 2009-2010.

17. Patrycjusz Polok – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, zajął I miejsce w biegu – team sprint na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska w kategorii juniorów.

18. Sebastian Gazurek - zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, wielokrotny zdobywca złotych i srebrnych medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, zajął I miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego w roku 2010 w kategorii juniorów A, reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów.

19. Rafał Matuszny – zawodnik Międzyszkolnego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, zajął I miejsce oraz dwukrotnie III miejsce w biegu na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolny Śląsk, zajął również III miejsce w rankingu w sezonie 2009-2010.

20. Tomasz Kaczmarzyk - zawodnik Narciarskiego Klubu Sportowego Istebna, trenujący narciarstwo biegowe, wielokrotny zdobywca złotych i srebrnych medali na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży Dolnego Śląska, zajął I miejsce w rankingu Polskiego Związku Narciarskiego w roku 2010, w kategorii juniorów B, reprezentant Polski w Mistrzostwach Świata Juniorów.


21. Katarzyna Wąsek – zawodniczka Stowarzyszenia Rekreacyjno-Sportowego „Czantoria” w Ustroniu. Mistrzyni Polski w narciarstwie alpejskim, ponadto zajęła wysokie miejsca w Zawodach Międzywojewódzkich i Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży.

22. Karolina Chrapek – zawodniczka Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, zdobyła dwa złote medale w Super Gigancie na Zawodach FIS w Narciarstwie Alpejskim w Słowenii i w Austrii oraz trzy złote i jeden brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów i brązowy medal na Mistrzostwach Polski Seniorów w Super Gigancie.

23. Adam Chrapek – zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, jest złotym medalistom Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży w slalomie gigancie, w dwuboju slalomowym, zdobył także srebrny medal w slalomie gigancie.

 24. Paweł Słowiok – zawodnik Klubu Sportowego „Wisła Ustronianka”, jest Mistrzem Polski w Kombinacji Norweskiej na Olimpiadzie Młodzieży w Sportach Zimowych oraz Mistrzem Polski seniorów w Letnich Mistrzostwach Polski w Kombinacji Norweskiej.

25. Ireneusz Kopiec - zawodnik Uczniowskiego Gminnego Klubu Sportowego „SOKÓŁ” w Zebrzydowicach, zdobył srebrny medal w deblu i brązowy medal w singlu na Mistrzostwach Polski w Tenisie Stołowym Osób Niepełnosprawnych, jest również zwycięzcą Turnieju Tenisa Stołowego TOP – 12 Osób Niesłyszących.
26. Andrzej Pustówka - jest wieloletnim trenerem tenisa stołowego oraz działaczem i współzałożycielem Ludowego Klubu Sportowego „Lesznianka” Leszna Górna, wychowawcą zawodników liczących się na arenie polskiej i międzynarodowej, zespoły i zawodnicy prowadzone przez Andrzeja Pustówkę reprezentują powiat cieszyński i województwo śląskie na licznie odbywających się zawodach w tenisie stołowym.
27. Marek Konowoł – trener i działacz Międzyszkolnego Klubu Sportowego Ustroń, od ponad 20 lat zajmuje się lekką atletyką zdobywając szereg medali Mistrzostw Polski, zawodnicy trenowani przez Marka Konowoła zakwalifikowali się do finałów Mistrzostw Świata
28. Andrzej Tomczyk – trener gimnastyki sportowej, działacz Robotniczego Klubu Sportowego „Cukrownik” w Chybiu, zawodnicy szkoleni przez Andrzeja Tomczyka zdobyli indywidualnie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży cztery medale złote oraz trzy medale brązowe. W pięciu kategoriach wiekowych sekcja gimnastyki sportowej zdobyła indywidualnie i drużynowo ponad 100 medali.

Podczas uroczystości uhonorowane zostały również szkoły powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2010/2011 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca. W tym gronie znalazły się :
Szkoły podstawowe:
1) SP Górki Wielkie
2) SP Nr 2 Brenna
3) SP Pogwizdów
Szkoły gimnazjalne:
1) Gimnazjum Górki Wielkie
2) Gimnazjum Goleszów
3) Gimnazjum Nr 4 Skoczów
Szkoły ponadgimnazjalne:
1) II LO im. Kopernika Cieszyn
2) Zespół Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie
3) ZSO Wisła

Nagrody i wyróżnienia wręczyli Przewodniczący Rady Powiatu Cieszyńskiego Stanisław Kubicius oraz Starosta Cieszyński Jerzy Nogowczyk.

 

[6] => Kolejne nagrody dla najlepszych sportowców powiatu cieszyńskiego rozdane. W cieszyńskim starostwie wręczono nagrody i wyróżnienia za znaczące wyniki uzyskane w roku 2010 na sportowych arenach w kraju i zagranicą. [short_txt] => Kolejne nagrody dla najlepszych sportowców powiatu cieszyńskiego rozdane. W cieszyńskim starostwie wręczono nagrody i wyróżnienia za znaczące wyniki uzyskane w roku 2010 na sportowych arenach w kraju i zagranicą. [7] => 2011-11-24 16:52:02 [date_add] => 2011-11-24 16:52:02 [8] => 1322149922 [date_add_stamp] => 1322149922 [9] => pl [lang] => pl [10] => 9 [id_user] => 9 [11] => 83.22.11.236 [IP] => 83.22.11.236 [12] => 1 [active] => 1 [13] => 0 [show_in_health] => 0 [14] => [count] => [15] => 0000-00-00 00:00:00 [data_pub] => 0000-00-00 00:00:00 [16] => 2011-11-25 08:29:25 [data_mod] => 2011-11-25 08:29:25 [img] => Array ( [med] => ./files/news/s248x164_img4247.jpg [small] => ./files/news/s163x108_img4247.jpg [full] => ./files/news/s800x600_img4247.jpg ) [date_create] => 2011-11-24 [edu] => ) [1] => Array ( [0] => 85 [id] => 85 [1] => 0 [crisis] => [2] => Konkursy ofert [name] => Konkursy ofert [3] => konkursy-ofert [url] => konkursy-ofert [4] => [img] => [5] =>

Ogłoszone zostały otarte konkursy ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych polegających na:

1) prowadzeniu placówki opiekuńczo-wychowawczej typu interwencyjnego dla 12 wychowanków,

2) prowadzeniu placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego,

3) prowadzeniu sieci placówek opiekuńczo-wychowawczych wsparcia dziennego w 3 gminach Powiatu Cieszyńskiego.

Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Konkurs Ofert/Dotacje. Druk wniosku oraz ogłoszenia i regulaminy konkursowe dostępne są także w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie, ul. Bobrecka 29 w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 (pokój nr 119, tel (33) 4777119).

[txt] =>

Ogłoszone zostały otarte konkursy ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych polegających na:

1) prowadzeniu placówki opiekuńczo-wychowawczej typu interwencyjnego dla 12 wychowanków,

2) prowadzeniu placówki opiekuńczo-wychowawczej typu rodzinnego,

3) prowadzeniu sieci placówek opiekuńczo-wychowawczych wsparcia dziennego w 3 gminach Powiatu Cieszyńskiego.

Szczegółowe informacje znajdują się w Biuletynie Informacji Publicznej w zakładce Konkurs Ofert/Dotacje. Druk wniosku oraz ogłoszenia i regulaminy konkursowe dostępne są także w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie, ul. Bobrecka 29 w dniach od poniedziałku do piątku w godz. 8.00-14.00 (pokój nr 119, tel (33) 4777119).

[6] => Zarząd Powiatu Cieszyńskiego ogłosił otwarte konkursy ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych polegających na prowadzeniu placówek opiekuńczo-wychowawczych. [short_txt] => Zarząd Powiatu Cieszyńskiego ogłosił otwarte konkursy ofert na wsparcie realizacji zadań publicznych polegających na prowadzeniu placówek opiekuńczo-wychowawczych. [7] => 2011-11-24 13:54:39 [date_add] => 2011-11-24 13:54:39 [8] => 1322139279 [date_add_stamp] => 1322139279 [9] => pl [lang] => pl [10] => 7 [id_user] => 7 [11] => 62.87.184.190 [IP] => 62.87.184.190 [12] => 1 [active] => 1 [13] => 0 [show_in_health] => 0 [14] => [count] => [15] => 0000-00-00 00:00:00 [data_pub] => 0000-00-00 00:00:00 [16] => 2011-11-24 13:55:39 [data_mod] => 2011-11-24 13:55:39 [date_create] => 2011-11-24 [edu] => ) [2] => Array ( [0] => 84 [id] => 84 [1] => 0 [crisis] => [2] => Cukrzyca u dzieci: słodko-gorzki problem [name] => Cukrzyca u dzieci: słodko-gorzki problem [3] => cukrzyca-u-dzieci-slodko-gorzki-problem [url] => cukrzyca-u-dzieci-slodko-gorzki-problem [4] => dsc06105resize.jpg [5] =>

Dotkniętych problemem jest wielu, a każdy z nich indywidualnie musi zmagać się z chorobą. Należy jednak pamiętać, że cukrzyca to nie tylko problem małego pacjenta, ale także jego rodziny i środowiska szkolnego. Wychodząc naprzeciw potrzebie lokalnej społeczności, w środę 23 listopada w sali sesyjnej Starostwa odbyło się seminarium, poświęcone cukrzycy u dzieci. Celem spotkania była poprawa zdrowia biopsychospołecznego dziecka, dotkniętego tym problemem poprzez kształtowanie umiejętności postępowania z chorym dzieckiem i zwiększenie udziału szkoły w procesie terapeutycznym i leczniczym. W Starostwie zgromadziło się niemal 100 zainteresowanych osób – nauczyciele, rodzice, pielęgniarki, a także uczniowie. Spotkanie rozpoczęto od fragmentu filmu edukacyjnego „Lenny uczy o cukrzycy” firmy Medtronic. Po filmie, zebranych w sali sesyjnej uroczyście przywitał Starosta Jerzy Nogowczyk. Część merytoryczną spotkania prowadziła dr n. med. Grażyna Wiedermann – specjalista diabetolog, która w zrozumiały sposób przybliżyła podstawowe zagadnienia, związane z cukrzycą u dzieci. Pani Doktor mówiła o tym, czym jest choroba, jak sobie z nią radzić oraz jakie są dostępne metody leczenia. Podkreślała, że choroba nie musi stanowić barier w normalnym życiu pod warunkiem, że potrafimy we właściwy sposób sobie z nią radzić. W szczególny sposób akcentowała rolę środowiska szkolnego, a swój wykład ubogacała licznymi przykładami z praktyki. Połączenie ogromnej wiedzy, doświadczenia i umiejętności czytelnego przekazu przyczyniło się do dobrego odbioru wykładu Pani Doktor, co uczestnicy podkreślali w ankietkach. Po wykładzie uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań ekspertowi.
Każdy otrzymał materiały edukacyjne. Spotkaniu towarzyszył zdrowy poczęstunek – hamburgery wegetariańskie, kotleciki z płatków owsianych oraz niskosłodzone ciasto, a także miła niespodzianka dla zebranych – losowanie niespodzianek.
Mamy nadzieję, że seminarium przybliżyło podstawowe problemy małych diabetyków, ich rodzin i środowisk szkolnych, mających pod swoją opieką małych cukrzyków, a także, że skłoni do dalszego zgłębiania tematu, aby posiadana wiedza i umiejętności pomogły żyć szczęśliwie, mimo ograniczeń, jakie stanowi cukrzyca.
Spotkanie zorganizowała Promocja Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy wsparciu firmy Roche Diagnostics Polska Sp. z o. o.
Seminarium moderowała Barbara Kłosowska – Główny Specjalista ds. Promocji Zdrowia.

 

[txt] =>

Dotkniętych problemem jest wielu, a każdy z nich indywidualnie musi zmagać się z chorobą. Należy jednak pamiętać, że cukrzyca to nie tylko problem małego pacjenta, ale także jego rodziny i środowiska szkolnego. Wychodząc naprzeciw potrzebie lokalnej społeczności, w środę 23 listopada w sali sesyjnej Starostwa odbyło się seminarium, poświęcone cukrzycy u dzieci. Celem spotkania była poprawa zdrowia biopsychospołecznego dziecka, dotkniętego tym problemem poprzez kształtowanie umiejętności postępowania z chorym dzieckiem i zwiększenie udziału szkoły w procesie terapeutycznym i leczniczym. W Starostwie zgromadziło się niemal 100 zainteresowanych osób – nauczyciele, rodzice, pielęgniarki, a także uczniowie. Spotkanie rozpoczęto od fragmentu filmu edukacyjnego „Lenny uczy o cukrzycy” firmy Medtronic. Po filmie, zebranych w sali sesyjnej uroczyście przywitał Starosta Jerzy Nogowczyk. Część merytoryczną spotkania prowadziła dr n. med. Grażyna Wiedermann – specjalista diabetolog, która w zrozumiały sposób przybliżyła podstawowe zagadnienia, związane z cukrzycą u dzieci. Pani Doktor mówiła o tym, czym jest choroba, jak sobie z nią radzić oraz jakie są dostępne metody leczenia. Podkreślała, że choroba nie musi stanowić barier w normalnym życiu pod warunkiem, że potrafimy we właściwy sposób sobie z nią radzić. W szczególny sposób akcentowała rolę środowiska szkolnego, a swój wykład ubogacała licznymi przykładami z praktyki. Połączenie ogromnej wiedzy, doświadczenia i umiejętności czytelnego przekazu przyczyniło się do dobrego odbioru wykładu Pani Doktor, co uczestnicy podkreślali w ankietkach. Po wykładzie uczestnicy mieli możliwość zadawania pytań ekspertowi.
Każdy otrzymał materiały edukacyjne. Spotkaniu towarzyszył zdrowy poczęstunek – hamburgery wegetariańskie, kotleciki z płatków owsianych oraz niskosłodzone ciasto, a także miła niespodzianka dla zebranych – losowanie niespodzianek.
Mamy nadzieję, że seminarium przybliżyło podstawowe problemy małych diabetyków, ich rodzin i środowisk szkolnych, mających pod swoją opieką małych cukrzyków, a także, że skłoni do dalszego zgłębiania tematu, aby posiadana wiedza i umiejętności pomogły żyć szczęśliwie, mimo ograniczeń, jakie stanowi cukrzyca.
Spotkanie zorganizowała Promocja Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy wsparciu firmy Roche Diagnostics Polska Sp. z o. o.
Seminarium moderowała Barbara Kłosowska – Główny Specjalista ds. Promocji Zdrowia.

 

[6] => Szacuje się, że w naszym kraju na cukrzycę choruje od 10 tys. do 12 tys. osób w wieku rozwojowym. Co roku rozpoznaje się 1000 nowych przypadków. Liczby mówią same za siebie. [short_txt] => Szacuje się, że w naszym kraju na cukrzycę choruje od 10 tys. do 12 tys. osób w wieku rozwojowym. Co roku rozpoznaje się 1000 nowych przypadków. Liczby mówią same za siebie. [7] => 2011-11-24 09:32:08 [date_add] => 2011-11-24 09:32:08 [8] => 1322123528 [date_add_stamp] => 1322123528 [9] => pl [lang] => pl [10] => 9 [id_user] => 9 [11] => 62.87.184.190 [IP] => 62.87.184.190 [12] => 1 [active] => 1 [13] => 0 [show_in_health] => 0 [14] => [count] => [15] => 0000-00-00 00:00:00 [data_pub] => 0000-00-00 00:00:00 [16] => 2011-11-24 09:49:56 [data_mod] => 2011-11-24 09:49:56 [img] => Array ( [med] => ./files/news/s248x164_dsc06105resize.jpg [small] => ./files/news/s163x108_dsc06105resize.jpg [full] => ./files/news/s800x600_dsc06105resize.jpg ) [date_create] => 2011-11-24 [edu] => ) [3] => Array ( [0] => 83 [id] => 83 [1] => 0 [crisis] => [2] => Nabór członków do Komisji Grantowych [name] => Nabór członków do Komisji Grantowych [3] => nabor-czlonkow-do-komisji-grantowych [url] => nabor-czlonkow-do-komisji-grantowych [4] => [img] => [5] =>

publicznych w ramach ogłoszonych Konkursów na 2012 rok.

Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w skład komisji konkursowej wchodzą osoby wskazane przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3.

Do zadań Komisji Grantowej należy :
• ocena i opiniowanie ofert, które napłynęły w ramach Konkursu w poszczególnych dziedzinach,
• proponowanie podziału środków pomiędzy wybranymi ofertami na podstawie oceny ofert

Wymagania warunkujące możliwość przystąpienia do Komisji Grantowej:
• w pracach komisji mogą wziąć udział przedstawiciele organizacji/podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie, mających siedzibę na terenie powiatu cieszyńskiego,
• posiadanie obywatelstwa polskiego,
• nieposzlakowana opinia,
• korzystanie z pełni praw publicznych,
• wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji

Zgłoszenia (załącznik nr 1) do udziału w komisjach konkursowych można składać do dnia 6 grudnia 2011 r. w kancelarii Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy ul. Bobreckiej 29 lub nadsyłać pocztą, z dopiskiem „KOMISJA GRANTOWA”. Członkowie komisji nie mogą być powiązani z organizacjami składającymi ofertę w danym konkursie, tzn. nie mogą być ich członkami, wolontariuszami, pracownikami. Udział w pracach komisji konkursowej ma charakter społeczny.
Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Kultury Sportu Turystyki i Informacji, pod nr telefonu: 33/ 4777 222, e–mail: wt@powiat.cieszyn.pl


Załączniki:

 

[txt] =>

publicznych w ramach ogłoszonych Konkursów na 2012 rok.

Zgodnie z Ustawą o działalności pożytku publicznego i wolontariacie w skład komisji konkursowej wchodzą osoby wskazane przez organizacje pozarządowe lub podmioty wymienione w art. 3 ust. 3.

Do zadań Komisji Grantowej należy :
• ocena i opiniowanie ofert, które napłynęły w ramach Konkursu w poszczególnych dziedzinach,
• proponowanie podziału środków pomiędzy wybranymi ofertami na podstawie oceny ofert

Wymagania warunkujące możliwość przystąpienia do Komisji Grantowej:
• w pracach komisji mogą wziąć udział przedstawiciele organizacji/podmiotów wymienionych w art. 3 ust. 3 Ustawy o działalności pożytku publicznego
i o wolontariacie, mających siedzibę na terenie powiatu cieszyńskiego,
• posiadanie obywatelstwa polskiego,
• nieposzlakowana opinia,
• korzystanie z pełni praw publicznych,
• wyrażenie zgody na przetwarzanie danych osobowych do celów rekrutacji

Zgłoszenia (załącznik nr 1) do udziału w komisjach konkursowych można składać do dnia 6 grudnia 2011 r. w kancelarii Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy ul. Bobreckiej 29 lub nadsyłać pocztą, z dopiskiem „KOMISJA GRANTOWA”. Członkowie komisji nie mogą być powiązani z organizacjami składającymi ofertę w danym konkursie, tzn. nie mogą być ich członkami, wolontariuszami, pracownikami. Udział w pracach komisji konkursowej ma charakter społeczny.
Dodatkowe informacje można uzyskać w Wydziale Kultury Sportu Turystyki i Informacji, pod nr telefonu: 33/ 4777 222, e–mail: wt@powiat.cieszyn.pl


Załączniki:

 

[6] => W związku z ogłoszonymi przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego Otwartymi Konkursami Ofert zapraszamy do udziału w pracach Komisji Grantowych, opiniujących i oceniających oferty na realizację zadań [short_txt] => W związku z ogłoszonymi przez Zarząd Powiatu Cieszyńskiego Otwartymi Konkursami Ofert zapraszamy do udziału w pracach Komisji Grantowych, opiniujących i oceniających oferty na realizację zadań [7] => 2011-11-24 07:44:48 [date_add] => 2011-11-24 07:44:48 [8] => 1322117088 [date_add_stamp] => 1322117088 [9] => pl [lang] => pl [10] => 1 [id_user] => 1 [11] => 83.30.105.218 [IP] => 83.30.105.218 [12] => 1 [active] => 1 [13] => 0 [show_in_health] => 0 [14] => [count] => [15] => 0000-00-00 00:00:00 [data_pub] => 0000-00-00 00:00:00 [16] => 2011-11-24 10:51:12 [data_mod] => 2011-11-24 10:51:12 [date_create] => 2011-11-24 [edu] => ) [4] => Array ( [0] => 82 [id] => 82 [1] => 0 [crisis] => [2] => Dokształcanie za unijne [name] => Dokształcanie za unijne [3] => doksztalcanie-za-unijne [url] => doksztalcanie-za-unijne [4] => img6009resize.jpg [5] =>

Śląskiego" w ramach priorytetu IX działanie 9.3 POKL, zorganizowana przez lidera projektu firmę Otawa Group w Katowicach oraz partnera Śląskie Stowarzyszenie Dyrektorów CKU i CKP. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Katowicach, organów prowadzących szkoły i placówki oświatowe, dyrektorzy oraz nauczyciele Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. W ramach projektu 4 spośród 23 Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w województwie Śląskim, w tym CKP w Bażanowicach otrzymało wsparcie w wysokości 100 000,00zł na realizację własnej koncepcji „Jestem aktywny – nie boje się przyszłości”. W swoim wystąpieniu dyrektor placówki Józef Świeży przedstawił główne cele oraz korzyści, jakie CKP utykało z tytułu otrzymanego wsparcia na realizację koncepcji. Podkreślił również wielka rolę kształcenia ustawicznego wśród ludzi dorosłych, zmagających się z wymagającym i ciągle zmiennym rynkiem pracy.
Podczas realizacji szkoleń zastosowano innowacyjną zasadę e-learningu. Przystępność platformy e-learningowej oraz zastosowana forma kształcenia na odległość zyskała uznanie uczestników szkoleń.
Poszukiwanie i rozwój nowoczesnych technik wspierających edukację to odpowiedź na zapotrzebowanie państwa w zakresie tworzenia społeczeństwa informacyjnego, jak również polityki UE w obszarze tworzenia gospodarki opartej na wiedzy.

 

[txt] =>

Śląskiego" w ramach priorytetu IX działanie 9.3 POKL, zorganizowana przez lidera projektu firmę Otawa Group w Katowicach oraz partnera Śląskie Stowarzyszenie Dyrektorów CKU i CKP. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Kuratorium Oświaty w Katowicach, organów prowadzących szkoły i placówki oświatowe, dyrektorzy oraz nauczyciele Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego. W ramach projektu 4 spośród 23 Centrów Kształcenia Praktycznego i Ustawicznego w województwie Śląskim, w tym CKP w Bażanowicach otrzymało wsparcie w wysokości 100 000,00zł na realizację własnej koncepcji „Jestem aktywny – nie boje się przyszłości”. W swoim wystąpieniu dyrektor placówki Józef Świeży przedstawił główne cele oraz korzyści, jakie CKP utykało z tytułu otrzymanego wsparcia na realizację koncepcji. Podkreślił również wielka rolę kształcenia ustawicznego wśród ludzi dorosłych, zmagających się z wymagającym i ciągle zmiennym rynkiem pracy.
Podczas realizacji szkoleń zastosowano innowacyjną zasadę e-learningu. Przystępność platformy e-learningowej oraz zastosowana forma kształcenia na odległość zyskała uznanie uczestników szkoleń.
Poszukiwanie i rozwój nowoczesnych technik wspierających edukację to odpowiedź na zapotrzebowanie państwa w zakresie tworzenia społeczeństwa informacyjnego, jak również polityki UE w obszarze tworzenia gospodarki opartej na wiedzy.

 

[6] => W dniu 18.11.2011r odbyła się w Katowicach konferencja objęta honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty podsumowująca realizację projektu „Szkoła na miarę potrzeb rynku pracy Województwa [short_txt] => W dniu 18.11.2011r odbyła się w Katowicach konferencja objęta honorowym patronatem Śląskiego Kuratora Oświaty podsumowująca realizację projektu „Szkoła na miarę potrzeb rynku pracy Województwa [7] => 2011-11-22 13:21:56 [date_add] => 2011-11-22 13:21:56 [8] => 1321964516 [date_add_stamp] => 1321964516 [9] => pl [lang] => pl [10] => 9 [id_user] => 9 [11] => 62.87.184.190 [IP] => 62.87.184.190 [12] => 1 [active] => 1 [13] => 0 [show_in_health] => 0 [14] => [count] => [15] => 0000-00-00 00:00:00 [data_pub] => 0000-00-00 00:00:00 [16] => 2011-11-22 14:07:20 [data_mod] => 2011-11-22 14:07:20 [img] => Array ( [med] => ./files/news/s248x164_img6009resize.jpg [small] => ./files/news/s163x108_img6009resize.jpg [full] => ./files/news/s800x600_img6009resize.jpg ) [date_create] => 2011-11-22 [edu] => ) [5] => Array ( [0] => 81 [id] => 81 [1] => 0 [crisis] => [2] => Remont na Bielskiej - wyłączenie z ruchu [name] => Remont na Bielskiej - wyłączenie z ruchu [3] => remont-na-bielskiej--wylaczenie-z-ruchu [url] => remont-na-bielskiej--wylaczenie-z-ruchu [4] => [img] => [5] =>

komunikacyjnego Cieszyna – II etap cz. 1 (Przebudowa ul. Bielskiej)”] Powiat Cieszyński informuje, że z przyczyn technologicznych oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego na czas wykonywania robót bitumicznych (warstwy ścieralnej) w dniach od 23 i 24 listopada br. (w godzinach od 9:00-18:00) ruch pojazdów na odcinku ul. Bielskiej od skrzyżowania z ul. Paderewskiego do skrzyżowania z ul. Kossak-Szatkowskiej będzie wstrzymany. Planowany czas wyłączenia ul. Bielskiej z ruchu może ulec zmianie w zależności od rzeczywistych warunków prowadzenia robót.

Na czas zamknięcia wyznaczono objazd ulicami: Stawową i Kolejową. Dodatkowo dla ruchu o charakterze lokalnym wyznaczono trasy dojazdu do osiedla Podgórze od strony Centrum oraz w kierunku przeciwnym (dojazd ulicami Górną i Hallera) - trasa objazdu w załączeniu.

ZOBACZ TRASĘ OBJAZDU [pdf, 3.7MB] 

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu PRZEPRASZAMY, licząc na wyrozumiałość użytkowników drogi!
 

[txt] =>

komunikacyjnego Cieszyna – II etap cz. 1 (Przebudowa ul. Bielskiej)”] Powiat Cieszyński informuje, że z przyczyn technologicznych oraz bezpieczeństwa ruchu drogowego na czas wykonywania robót bitumicznych (warstwy ścieralnej) w dniach od 23 i 24 listopada br. (w godzinach od 9:00-18:00) ruch pojazdów na odcinku ul. Bielskiej od skrzyżowania z ul. Paderewskiego do skrzyżowania z ul. Kossak-Szatkowskiej będzie wstrzymany. Planowany czas wyłączenia ul. Bielskiej z ruchu może ulec zmianie w zależności od rzeczywistych warunków prowadzenia robót.

Na czas zamknięcia wyznaczono objazd ulicami: Stawową i Kolejową. Dodatkowo dla ruchu o charakterze lokalnym wyznaczono trasy dojazdu do osiedla Podgórze od strony Centrum oraz w kierunku przeciwnym (dojazd ulicami Górną i Hallera) - trasa objazdu w załączeniu.

ZOBACZ TRASĘ OBJAZDU [pdf, 3.7MB] 

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu PRZEPRASZAMY, licząc na wyrozumiałość użytkowników drogi!
 

[6] => W związku z trwającą przebudową drogi powiatowej nr 2619 S - ul. Bielskiej w Cieszynie na odcinku od skrzyżowania z ul. Cienciały do skrzyżowania z ul. Stawową [projekt pn.: „Poprawa spójności układu [short_txt] => W związku z trwającą przebudową drogi powiatowej nr 2619 S - ul. Bielskiej w Cieszynie na odcinku od skrzyżowania z ul. Cienciały do skrzyżowania z ul. Stawową [projekt pn.: „Poprawa spójności układu [7] => 2011-11-21 07:30:09 [date_add] => 2011-11-21 07:30:09 [8] => 1321857009 [date_add_stamp] => 1321857009 [9] => pl [lang] => pl [10] => 1 [id_user] => 1 [11] => 83.30.92.55 [IP] => 83.30.92.55 [12] => 1 [active] => 1 [13] => 0 [show_in_health] => 0 [14] => [count] => [15] => 0000-00-00 00:00:00 [data_pub] => 0000-00-00 00:00:00 [16] => 2011-11-22 08:09:16 [data_mod] => 2011-11-22 08:09:16 [date_create] => 2011-11-21 [edu] => ) [6] => Array ( [0] => 80 [id] => 80 [1] => 0 [crisis] => [2] => Konkurs ofert [name] => Konkurs ofert [3] => konkurs-ofert [url] => konkurs-ofert [4] => [img] => [5] =>

§1

1. Celem otwartych konkursów ofert jest wyłonienie i dofinansowanie projektów na realizację zadań publicznych powiatu cieszyńskiego w dziedzinach określonych w „Programie Współpracy Powiatu Cieszyńskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2012” (w nawiasach podana została planowana wysokość kwot przeznaczonych na wsparcie wyłonionych zadań):

a) wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej (84.000 zł),

b) kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego (60.000 zł),

c) turystyka (25.000 zł),

d) ochrona i promocja zdrowia (10.000 zł),

e) edukacja (30.000 zł),

f) promocja zatrudnienia i aktywizacja lokalnego rynku pracy (5.000 zł),

g) ochrona środowiska (2.000 zł),

h) rozwój przedsiębiorczości i integracji europejskiej (3.000 zł),

i) pomoc społeczna (35.000 zł).


2. Wysokość środków finansowych podlegających rozdziałowi w drodze konkursów na rok 2012, określi ostatecznie uchwała budżetowa Rady Powiatu w danych działach klasyfikacji budżetowej.

 

§2
Konkursy obejmują oferty na zadania o zasięgu oddziaływania przekraczającym obszar jednej gminy i których realizacja rozpoczyna się w roku 2012.

§3

1. Uprawnionymi do złożenia oferty w konkursach określonych w § 1, ust.1, lit. a – e, oraz lit. g – i, są podmioty działające w w/w obszarach:

a) organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536, z późn. zm.),

b) osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej, o stosunku Państwa
do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia
i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego,

c) spółdzielnie socjalne,

d) stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,

e) spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. Nr 127, poz. 857, z późn. zm.), które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.

2. Uprawnionymi do złożenia oferty w konkursie określonym w § 1, ust.1, lit. f, są podmioty:

a) jednostki samorządu terytorialnego,
b) organizacje pozarządowe statutowo zajmujące się problematyką rynku pracy,
c) związki zawodowe,
d) organizacje pracodawców,
e) instytucje szkoleniowe,
f) agencje zatrudnienia,
g) centra integracji społecznej.

3. Podmioty wymienione w ust. 2 nie mogą prowadzić działalności w celu osiągnięcia zysku (prowadzą działalność non-profit).


§4

Na realizację zadań wyłonionych w konkursach Zarząd Powiatu Cieszyńskiego planuje przeznaczyć kwotę nie mniejszą niż 254.000,00 zł.


§5

1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty zgodnej ze wzorem określonym w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. 2011 nr 6 poz. 25):

a) do dnia 09 grudnia 2011 r. – na zadania, których realizacja rozpoczyna się
w I kwartale 2012 roku,

b) do dnia 31 stycznia 2012 r. – na zadania realizowane w pozostałej części roku 2012, czyli od 1 kwietnia do 31 grudnia.


2. W przypadku konkursu z zakresu pomocy społecznej na zadania realizowane w 2012 roku OBOWIĄZUJE WYŁĄCZNIE pierwszy termin składania ofert, tj. 09 grudnia 2011 r.

3. Oferty należy składać bezpośrednio w kancelarii Starostwa Powiatowego w Cieszynie
(przy ulicy Bobreckiej 29) lub nadesłać pocztą – decyduje data stempla pocztowego.


§ 6

1. Złożenie oferty o dofinansowanie nie jest równoznaczne z otrzymaniem dotacji.

2. Maksymalna kwota dotacji wynosi:

a) w dziedzinach określonych w § 1, ust. 1, lit. a-f – 5.000 zł,

b) w dziedzinie określonej w § 1, ust. 1, lit. i – 6.000 zł.

3. Kwoty wymienione w ust. 2 dotyczą roku budżetowego tj. w przypadku zadań wieloletnich maksymalna kwota dofinansowania na ich realizację w danym roku budżetowym wynosi tak jak w ust. 2.
4. Kwoty wymienione w ust. 2 mogą ulec zwiększeniu przy zlecaniu realizacji zadań priorytetowych dla Powiatu Cieszyńskiego.

§7

Przy rozpatrywaniu ofert brane będą pod uwagę następujące kryteria:
a) zgodność z rodzajami zadań, o których mowa w paragrafie 5 Regulaminu Otwartych Konkursów Ofert na 2012 r.
b) zgodnością z przyjętą przez powiat strategią rozwoju,
c) możliwością realizacji zadania publicznego,
d) oceną przedstawionej kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu
do zakresu rzeczowego zadania,
e) proponowaną jakością wykonania zadania i kwalifikacjami osób zaangażowanych
w realizację zadania,
f) planowanym wkładem środków własnych lub środków pochodzących z innych źródeł przeznaczonych na realizację zadania,
g) planowanym wkładem rzeczowym oraz osobowym (świadczenia wolontariuszy oraz praca społeczna członków),
h) użytecznością zadania dla mieszkańców powiatu,
i) rangą i zasięgiem oddziaływania zadania,
j) kontynuacją wcześniej podjętych celów i zadań (programy długofalowe, cykliczne itp.),
k) doświadczeniem organizacji,
l) oceną realizacji zadań zleconych w latach poprzednich, biorąc pod uwagę rzetelność
i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych środków.


§8

1. Zarząd Powiatu powołuje, odpowiednie komisje konkursowe, które opiniują wnioski o dotację.
2. Ostateczną decyzję o udzieleniu dotacji podejmuje Zarząd Powiatu Cieszyńskiego
po zapoznaniu się z opinią komisji konkursowej, w terminach:

a) do dnia 16 stycznia 2012 r. – na zadania, których realizacja rozpoczyna się
w I kwartale 2012 roku,

b) do dnia 31 marca 2012 r. – na zadania realizowane w pozostałej części roku 2012,
czyli od 1 kwietnia do 31 grudnia.

3. O podjętych decyzjach składający ofertę powiadamiani są pisemnie.
4. Od decyzji Zarządu Powiatu nie przysługuje odwołanie.
5. Każdy, w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty.

§9

Warunkiem przyznania dotacji jest zawarcie umowy według wzoru określonym w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. 2011 nr 6 poz. 25).


§10

1. Na dofinansowanie zadań własnych powiatu, realizowanych przez organizacje pozarządowe i podmioty z nimi zrównane, z budżetu powiatu przeznaczono środki finansowe w wysokości: w 2010 roku – 237.000 zł, w 2011 roku – 251.000 zł

2. Szczegółowy wykaz przyznanych dotacji znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu oraz w Wydziale Kultury, Sportu, Turystyki i Informacji w siedzibie Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy ul. Bobreckiej 29.
 

Szczegółowe informacje, regulamin Otwartych Konkursów Ofert oraz aktualny druk wniosku znajdują się m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

[txt] =>

§1

1. Celem otwartych konkursów ofert jest wyłonienie i dofinansowanie projektów na realizację zadań publicznych powiatu cieszyńskiego w dziedzinach określonych w „Programie Współpracy Powiatu Cieszyńskiego z Organizacjami Pozarządowymi oraz podmiotami wymienionymi w art. 3 ust. 3 ustawy o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie na rok 2012” (w nawiasach podana została planowana wysokość kwot przeznaczonych na wsparcie wyłonionych zadań):

a) wspieranie i upowszechnianie kultury fizycznej (84.000 zł),

b) kultura, sztuka, ochrona dóbr kultury i dziedzictwa narodowego (60.000 zł),

c) turystyka (25.000 zł),

d) ochrona i promocja zdrowia (10.000 zł),

e) edukacja (30.000 zł),

f) promocja zatrudnienia i aktywizacja lokalnego rynku pracy (5.000 zł),

g) ochrona środowiska (2.000 zł),

h) rozwój przedsiębiorczości i integracji europejskiej (3.000 zł),

i) pomoc społeczna (35.000 zł).


2. Wysokość środków finansowych podlegających rozdziałowi w drodze konkursów na rok 2012, określi ostatecznie uchwała budżetowa Rady Powiatu w danych działach klasyfikacji budżetowej.

 

§2
Konkursy obejmują oferty na zadania o zasięgu oddziaływania przekraczającym obszar jednej gminy i których realizacja rozpoczyna się w roku 2012.

§3

1. Uprawnionymi do złożenia oferty w konkursach określonych w § 1, ust.1, lit. a – e, oraz lit. g – i, są podmioty działające w w/w obszarach:

a) organizacje pozarządowe w rozumieniu ustawy z dnia 24 kwietnia 2003 r. o działalności pożytku publicznego i o wolontariacie (Dz. U. z 2010 r. Nr 234, poz. 1536, z późn. zm.),

b) osoby prawne i jednostki organizacyjne działające na podstawie przepisów o stosunku Państwa do Kościoła Katolickiego w Rzeczpospolitej Polskiej, o stosunku Państwa
do innych kościołów i związków wyznaniowych oraz o gwarancjach wolności sumienia
i wyznania, jeżeli ich cele statutowe obejmują prowadzenie działalności pożytku publicznego,

c) spółdzielnie socjalne,

d) stowarzyszenia jednostek samorządu terytorialnego,

e) spółki akcyjne i spółki z ograniczoną odpowiedzialnością oraz kluby sportowe będące spółkami działającymi na podstawie przepisów ustawy z dnia 25 czerwca 2010 r. o sporcie (Dz. U. Nr 127, poz. 857, z późn. zm.), które nie działają w celu osiągnięcia zysku oraz przeznaczają całość dochodu na realizację celów statutowych oraz nie przeznaczają zysku do podziału między swoich udziałowców, akcjonariuszy i pracowników.

2. Uprawnionymi do złożenia oferty w konkursie określonym w § 1, ust.1, lit. f, są podmioty:

a) jednostki samorządu terytorialnego,
b) organizacje pozarządowe statutowo zajmujące się problematyką rynku pracy,
c) związki zawodowe,
d) organizacje pracodawców,
e) instytucje szkoleniowe,
f) agencje zatrudnienia,
g) centra integracji społecznej.

3. Podmioty wymienione w ust. 2 nie mogą prowadzić działalności w celu osiągnięcia zysku (prowadzą działalność non-profit).


§4

Na realizację zadań wyłonionych w konkursach Zarząd Powiatu Cieszyńskiego planuje przeznaczyć kwotę nie mniejszą niż 254.000,00 zł.


§5

1. Warunkiem przystąpienia do konkursu jest złożenie oferty zgodnej ze wzorem określonym w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. 2011 nr 6 poz. 25):

a) do dnia 09 grudnia 2011 r. – na zadania, których realizacja rozpoczyna się
w I kwartale 2012 roku,

b) do dnia 31 stycznia 2012 r. – na zadania realizowane w pozostałej części roku 2012, czyli od 1 kwietnia do 31 grudnia.


2. W przypadku konkursu z zakresu pomocy społecznej na zadania realizowane w 2012 roku OBOWIĄZUJE WYŁĄCZNIE pierwszy termin składania ofert, tj. 09 grudnia 2011 r.

3. Oferty należy składać bezpośrednio w kancelarii Starostwa Powiatowego w Cieszynie
(przy ulicy Bobreckiej 29) lub nadesłać pocztą – decyduje data stempla pocztowego.


§ 6

1. Złożenie oferty o dofinansowanie nie jest równoznaczne z otrzymaniem dotacji.

2. Maksymalna kwota dotacji wynosi:

a) w dziedzinach określonych w § 1, ust. 1, lit. a-f – 5.000 zł,

b) w dziedzinie określonej w § 1, ust. 1, lit. i – 6.000 zł.

3. Kwoty wymienione w ust. 2 dotyczą roku budżetowego tj. w przypadku zadań wieloletnich maksymalna kwota dofinansowania na ich realizację w danym roku budżetowym wynosi tak jak w ust. 2.
4. Kwoty wymienione w ust. 2 mogą ulec zwiększeniu przy zlecaniu realizacji zadań priorytetowych dla Powiatu Cieszyńskiego.

§7

Przy rozpatrywaniu ofert brane będą pod uwagę następujące kryteria:
a) zgodność z rodzajami zadań, o których mowa w paragrafie 5 Regulaminu Otwartych Konkursów Ofert na 2012 r.
b) zgodnością z przyjętą przez powiat strategią rozwoju,
c) możliwością realizacji zadania publicznego,
d) oceną przedstawionej kalkulacji kosztów realizacji zadania, w tym w odniesieniu
do zakresu rzeczowego zadania,
e) proponowaną jakością wykonania zadania i kwalifikacjami osób zaangażowanych
w realizację zadania,
f) planowanym wkładem środków własnych lub środków pochodzących z innych źródeł przeznaczonych na realizację zadania,
g) planowanym wkładem rzeczowym oraz osobowym (świadczenia wolontariuszy oraz praca społeczna członków),
h) użytecznością zadania dla mieszkańców powiatu,
i) rangą i zasięgiem oddziaływania zadania,
j) kontynuacją wcześniej podjętych celów i zadań (programy długofalowe, cykliczne itp.),
k) doświadczeniem organizacji,
l) oceną realizacji zadań zleconych w latach poprzednich, biorąc pod uwagę rzetelność
i terminowość oraz sposób rozliczenia otrzymanych środków.


§8

1. Zarząd Powiatu powołuje, odpowiednie komisje konkursowe, które opiniują wnioski o dotację.
2. Ostateczną decyzję o udzieleniu dotacji podejmuje Zarząd Powiatu Cieszyńskiego
po zapoznaniu się z opinią komisji konkursowej, w terminach:

a) do dnia 16 stycznia 2012 r. – na zadania, których realizacja rozpoczyna się
w I kwartale 2012 roku,

b) do dnia 31 marca 2012 r. – na zadania realizowane w pozostałej części roku 2012,
czyli od 1 kwietnia do 31 grudnia.

3. O podjętych decyzjach składający ofertę powiadamiani są pisemnie.
4. Od decyzji Zarządu Powiatu nie przysługuje odwołanie.
5. Każdy, w terminie 30 dni od dnia ogłoszenia wyników konkursu może żądać uzasadnienia wyboru lub odrzucenia oferty.

§9

Warunkiem przyznania dotacji jest zawarcie umowy według wzoru określonym w Rozporządzeniu Ministra Pracy i Polityki Społecznej z dnia 15 grudnia 2010 r. w sprawie wzoru oferty i ramowego wzoru umowy dotyczących realizacji zadania publicznego oraz wzoru sprawozdania z wykonania tego zadania (Dz.U. 2011 nr 6 poz. 25).


§10

1. Na dofinansowanie zadań własnych powiatu, realizowanych przez organizacje pozarządowe i podmioty z nimi zrównane, z budżetu powiatu przeznaczono środki finansowe w wysokości: w 2010 roku – 237.000 zł, w 2011 roku – 251.000 zł

2. Szczegółowy wykaz przyznanych dotacji znajduje się w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu oraz w Wydziale Kultury, Sportu, Turystyki i Informacji w siedzibie Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy ul. Bobreckiej 29.
 

Szczegółowe informacje, regulamin Otwartych Konkursów Ofert oraz aktualny druk wniosku znajdują się m.in. w Biuletynie Informacji Publicznej urzędu Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

[6] => Ogłoszenie otwartych konkursów ofert na wspieranie zadań publicznych powiatu cieszyńskiego, realizowanych w roku 2012, przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty. [short_txt] => Ogłoszenie otwartych konkursów ofert na wspieranie zadań publicznych powiatu cieszyńskiego, realizowanych w roku 2012, przez organizacje pozarządowe i inne uprawnione podmioty. [7] => 2011-11-17 12:15:24 [date_add] => 2011-11-17 12:15:24 [8] => 1321528524 [date_add_stamp] => 1321528524 [9] => pl [lang] => pl [10] => 9 [id_user] => 9 [11] => 83.22.30.101 [IP] => 83.22.30.101 [12] => 1 [active] => 1 [13] => 0 [show_in_health] => 0 [14] => [count] => [15] => 0000-00-00 00:00:00 [data_pub] => 0000-00-00 00:00:00 [16] => 2011-11-17 12:23:15 [data_mod] => 2011-11-17 12:23:15 [date_create] => 2011-11-17 [edu] => ) [7] => Array ( [0] => 79 [id] => 79 [1] => 0 [crisis] => [2] => Szybiński Szkołą Sukcesu [name] => Szybiński Szkołą Sukcesu [3] => szybinski-szkola-sukcesu [url] => szybinski-szkola-sukcesu [4] => [img] => [5] =>

 

Projekt ten nosi nazwę „Szkoła Sukcesu”. Jednym z jego celów jest podniesienie zainteresowania oraz rozszerzenie umiejętności oraz wiedzy głównie z zakresu przedmiotów ścisłych. Uczniowie szkoły mają okazję uczęszczać na bezpłatne zajęcia w następujących sekcjach:
 1. JĘZYKI OBCE DLA AMBITNYCH- język francuski, niemiecki oraz angielski (grupa podstawowa i rozszerzona)
 2. FASCYNACJE MATEMATYCZNO-LOGICZNE – ( grupa podstawowa  i  rozszerzona)
 3. TAJEMNICE OTACZAJĄCEGO ŚWIATA - sekcja fizyczna, chemiczna oraz biologiczna
 4. CYBERKLASA (sekcja sieciowa oraz programowanie robotów LEGO NXT Mindstorms”)
 5. Sztuka samoobrony AIKIDO (dwie grupy)
 6. PONAD BARIERY - warsztaty pedagogiczno-psychologiczne – dla wszystkich uczestników projektu
Program jest realizowany w ramach poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Kapitał Ludzki".
Uczniowie, którym udało się zakwalifikować na zajęcia Szkoły Sukcesu nie ukrywali zadowolenia. Podczas rozmów z nauczycielami prowadzącymi zajęcia i  w ankietach ewaluacyjnych podkreślali atuty projektu: bezpłatne ciekawe zajęcia, możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zainteresowań z wybranych przedmiotów, materiały dydaktyczne, ciekawe nagrody w konkursach, warsztaty psychologiczne oraz nieodpłatne wycieczki edukacyjne.  A ponadto miła atmosfera, małe grupy oraz poczęstunek w trakcie lekcji.
Pozyskanie środków finansowych zapewniło uczniom szkoły możliwość korzystania z darmowych podręczników, ćwiczeń oraz innych materiałów potrzebnych do zajęć, a także z profesjonalnych pomocy naukowych. I tak w ramach Szkoły Sukcesu zakupiono m.in.: wagę precyzyjną,  programy „Mathematica”, drukarkę, dwa roboty lego wraz z oprogramowaniem, oscyloskop, kamerę cyfrową, globus z mapą nieba, laptop oraz projektor multimedialny, maty oraz stroje do sportów walki AIKIDO. W sumie, na pomoce i zestawy edukacyjne dla uczestników projektu, wydano ponad 115 tys. zł .
Dzięki projektowi uczniowie  szkoły realizują zainteresowania, jednocześnie podnosząc kompetencje    w wybranych przez siebie dziedzinach. Z drugiej strony, głównie dzięki warsztatom psychologicznym, mają możliwość pokonania wewnętrznych barier przeszkadzających  w autoprezentacji podczas ustnych egzaminów maturalnych,. Niewątpliwie  pomogą one również w niedalekiej przyszłości zaistnieć na rynku pracy.

 

 

[txt] =>

 

Projekt ten nosi nazwę „Szkoła Sukcesu”. Jednym z jego celów jest podniesienie zainteresowania oraz rozszerzenie umiejętności oraz wiedzy głównie z zakresu przedmiotów ścisłych. Uczniowie szkoły mają okazję uczęszczać na bezpłatne zajęcia w następujących sekcjach:
 1. JĘZYKI OBCE DLA AMBITNYCH- język francuski, niemiecki oraz angielski (grupa podstawowa i rozszerzona)
 2. FASCYNACJE MATEMATYCZNO-LOGICZNE – ( grupa podstawowa  i  rozszerzona)
 3. TAJEMNICE OTACZAJĄCEGO ŚWIATA - sekcja fizyczna, chemiczna oraz biologiczna
 4. CYBERKLASA (sekcja sieciowa oraz programowanie robotów LEGO NXT Mindstorms”)
 5. Sztuka samoobrony AIKIDO (dwie grupy)
 6. PONAD BARIERY - warsztaty pedagogiczno-psychologiczne – dla wszystkich uczestników projektu
Program jest realizowany w ramach poddziałania 9.1.2 „Wyrównywanie szans edukacyjnych uczniów z grup o utrudnionym dostępie do edukacji oraz zmniejszanie różnic w jakości usług edukacyjnych”, w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego „Kapitał Ludzki".
Uczniowie, którym udało się zakwalifikować na zajęcia Szkoły Sukcesu nie ukrywali zadowolenia. Podczas rozmów z nauczycielami prowadzącymi zajęcia i  w ankietach ewaluacyjnych podkreślali atuty projektu: bezpłatne ciekawe zajęcia, możliwość poszerzenia swojej wiedzy i zainteresowań z wybranych przedmiotów, materiały dydaktyczne, ciekawe nagrody w konkursach, warsztaty psychologiczne oraz nieodpłatne wycieczki edukacyjne.  A ponadto miła atmosfera, małe grupy oraz poczęstunek w trakcie lekcji.
Pozyskanie środków finansowych zapewniło uczniom szkoły możliwość korzystania z darmowych podręczników, ćwiczeń oraz innych materiałów potrzebnych do zajęć, a także z profesjonalnych pomocy naukowych. I tak w ramach Szkoły Sukcesu zakupiono m.in.: wagę precyzyjną,  programy „Mathematica”, drukarkę, dwa roboty lego wraz z oprogramowaniem, oscyloskop, kamerę cyfrową, globus z mapą nieba, laptop oraz projektor multimedialny, maty oraz stroje do sportów walki AIKIDO. W sumie, na pomoce i zestawy edukacyjne dla uczestników projektu, wydano ponad 115 tys. zł .
Dzięki projektowi uczniowie  szkoły realizują zainteresowania, jednocześnie podnosząc kompetencje    w wybranych przez siebie dziedzinach. Z drugiej strony, głównie dzięki warsztatom psychologicznym, mają możliwość pokonania wewnętrznych barier przeszkadzających  w autoprezentacji podczas ustnych egzaminów maturalnych,. Niewątpliwie  pomogą one również w niedalekiej przyszłości zaistnieć na rynku pracy.

 

 

[6] => Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie, dzięki autorskiemu projektowi Danuty Kożusznik (nauczycielki informatyki), już drugi rok z rzędu pozyskuje fundusze z Unii Europejskiej na zajęcia pozalekcyjne. [short_txt] => Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie, dzięki autorskiemu projektowi Danuty Kożusznik (nauczycielki informatyki), już drugi rok z rzędu pozyskuje fundusze z Unii Europejskiej na zajęcia pozalekcyjne. [7] => 2011-11-17 06:52:33 [date_add] => 2011-11-17 06:52:33 [8] => 1321509153 [date_add_stamp] => 1321509153 [9] => pl [lang] => pl [10] => 9 [id_user] => 9 [11] => 83.22.30.101 [IP] => 83.22.30.101 [12] => 1 [active] => 1 [13] => 0 [show_in_health] => 0 [14] => [count] => [15] => 0000-00-00 00:00:00 [data_pub] => 0000-00-00 00:00:00 [16] => 2011-11-17 07:00:46 [data_mod] => 2011-11-17 07:00:46 [date_create] => 2011-11-17 [edu] => ) )

Aktualności


Fundacja

© 2016 Starostwo Powiatowe w Cieszynie

Designed by: Strony Dla Firm

Korzystamy z plików cookies i umożliwiamy zamieszczanie ich osobom trzecim. Pliki cookie pozwalają na poznanie twoich preferencji na podstawie zachowań w serwisie. Uznajemy, że jeżeli kontynuujesz korzystanie z serwisu, wyrażasz na to zgodę. Poznaj szczegóły i możliwości zmiany ustawień w Polityce Cookies
Zamknij X