Punkt Szczepień Powszechnych

wróć

6.05.2021 r. 

W czwartek, 6 maja 2021 r. Agencja Rezerw Strategicznych poinformowała Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w Skoczowie z siedzibą przy ul. Góreckiej 65 (hala sportowa Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących) o tym, że w przyszłym tygodniu (10-14 maja 2021 r.) nie zostaną dostarczone szczepionki Pfizer oraz Johnson&Johnson.

Wszyscy nasi pacjenci, którzy w przyszłym tygodniu mieli zaplanowane szczepienie „Pfizerem” lub „Johnsonem” dostaną informację o zmianie terminu. Co ważne - mogą za pośrednictwem infolinii 989 albo bezpośrednio dzwoniąc do punktu szczepień w Skoczowie (tel.  884 285 628) zmienić szczepionki na Modernę lub AstraZenecę bądź też pozostać przy terminie, który został wysłany wiadomością SMS. Przepraszamy za powstałą sytuację powstałą z przyczyny od nas, niezależnej informuje Paweł Gruszczyk ze skoczowskiego Punktu.

Przypominamy, w jaki sposób można zarejestrować się na szczepienie:

  1. Całodobowa i bezpłatna infolinia telefoniczna – 989. Zapisu można dokonać się samodzielnie lub z pomocą osoby bliskiej. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale w przypadku jego podania, otrzymuje się SMS-a z potwierdzeniem umówionej wizyty na szczepienie. Należy wiedzieć, że podczas rejestracji wybiera się dokładny termin oraz miejsce szczepienia, od piątku, 23 kwietnia 2021 r. można wskazać Punkt Szczepień Powszechnych w Skoczowie przy ul. Góreckiej 65 (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących). Po podaniu numeru telefonu komórkowego – osoba zainteresowana szczepieniem otrzymuje SMS-a z potwierdzeniem umówienia wizyty.
  2. Można również dokonać rejestracji elektronicznej poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. System zaproponuje chętnej osobie pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko miejsca zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów osobie zainteresowanej szczepieniem nie będzie pasował albo będzie chciała zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – istnieje taka możliwość. Wystarczy, że taka osoba skorzysta z dostępnej wyszukiwarki i wskaże dogodną datę i lokalizację. Po dokonaniu rezerwacji zainteresowana szczepieniem osoba otrzymuje powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu na dzień przed planowanym terminem. Należy wiedzieć, że aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, należy posiadać Profil Zaufany.
  3. Istnieje także możliwość rejestracji poprzez SMS-a. Aby zapisać się na szczepienie, należy wysłać SMS-a na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Wysyłając SMS-a pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), zainteresowana osoba zostanie połączona z systemem, który najpierw poprosi o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla kogoś dogodny, istnieje możliwość wybrania innej daty. Po zarejestrowaniu się, na dobę przed szczepieniem - osoba mająca e-skierowanie otrzyma SMS-a przypominającego o terminie i miejscu wizyty. Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS-a, infolinia oddzwoni w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień!

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych (PSP) znajduje się w Skoczowie, ul. Górecka 65 (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących). 

Za szczepienia w Punkcie odpowiada Niepubliczny Wysokospecjalistyczny Zakład Opieki Zdrowotnej Piotr Gruszczyk. 

Punkt został otwarty we wtorek 4 maja 2021 r. o godz. 13:00. 

Godziny otwarcia:

poniedziałek-piątek 8:00-16:00

sobota-niedziela nieczynne

Kontakt telefoniczny (rejestracja chętnych osób na szczepienie) - 884-285-628

Informacje na temat Punktu Szczepień Powszechnych w Skoczowie można również znaleźć TUTAJ. 

Plan PSP w Skoczowie 

FILMY

Otwarcie Punktu Szczepień Powszechnych w Skoczowie (4.05.2021 r.) - realizacja Mariusz Jaszczurowski 

 

Realizacja filmu: Mariusz Jaszczurowski

W celu sprawnej realizacji szczepień oraz skrócenia czasu pobytu w Powiatowym Punkcie Szczepień udostępniamy Państwu Kwestionariusz do wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw Covid-19.

Kwestionariusz należy wypełnić przed wizytą u punkcie szczepień.

Kwestionariusz do wstępnego wywiadu przesiewowego przed szczepieniem osoby dorosłej przeciw Covid-19 znajduje się TUTAJ. 

Zarejestrować się na szczepienie można za pomocą:

  1. Całodobowej i bezpłatnej infolinii telefonicznej – 989. Zapisu można dokonać się samodzielnie lub z pomocą osoby bliskiej. Do zapisu wystarczy numer PESEL. Numer telefonu komórkowego nie jest wymagany, ale w przypadku jego podania, otrzymuje się SMS-a z potwierdzeniem umówionej wizyty na szczepienie. Należy wiedzieć, że podczas rejestracji wybiera się dokładny termin oraz miejsce szczepienia, od piątku, 23 kwietnia 2021 r. można wskazać Punkt Szczepień Powszechnych w Skoczowie przy ul. Góreckiej 65 (Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących). Po podaniu numeru telefonu komórkowego – osoba zainteresowana szczepieniem otrzymuje SMS-a z potwierdzeniem umówienia wizyty.
  2. Można również dokonać rejestracji elektronicznej poprzez e-Rejestrację dostępną na pacjent.gov.pl. System zaproponuje chętnej osobie pięć dostępnych terminów w punktach szczepień, które znajdują się blisko adresu zamieszkania. Jeśli żaden z proponowanych terminów osobie zainteresowanej szczepieniem nie będzie pasował albo będą chcieli zaszczepić się w innym punkcie, w innym mieście – istnieje taka możliwość. Wystarczy, że takie osoby skorzystają z dostępnej wyszukiwarki i wskażą dogodną datę i lokalizację. Po dokonaniu rezerwacji, zainteresowane osoby szczepieniem otrzymują powiadomienie SMS, a następnie ponowne przypomnienie o szczepieniu dzień przed planowanym terminem. Należy wiedzieć, że aby skorzystać z tego sposobu rejestracji, należy posiadać Profil Zaufany.
  3. Istnieje także możliwość rejestracji poprzez SMS-a. By zapisać się na szczepienie, należy wysłać SMS-a na numer 664 908 556 lub 880 333 333 o treści: SzczepimySie. Wysyłając SMS pod jeden z wyżej wskazanych numerów (oba numery prowadzą do jednego systemu), zainteresowane osoby zostaną połączone z systemem, który najpierw poprosi o przekazanie numeru PESEL, a potem o przesłanie kodu pocztowego. System zaproponuje najbliższy termin na szczepienie w punkcie położonym blisko miejsca zamieszkania. Jeśli ten termin nie będzie dla kogoś dogodny, istnieje możliwość wybrania innej daty. Po zarejestrowaniu się, na dobę przed szczepieniem - osoby mające e-skierowanie otrzymają SMS-a przypominającego o terminie i miejscu wizyty. Ważne! Jeżeli w systemie rejestracji nie będzie wolnego terminu, do wszystkich osób, które wyślą SMS-a, oddzwoni infolinia w chwili uruchomienia nowych terminów szczepień!

Powiatowy Punkt Szczepień Powszechnych w Skoczowie jest czynny od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do godz. 16:00. 

Punkt nie jest czynny w sobotę i niedzielę. 

Do Powiatowego Punktu Szczepień Powszechnych w Skoczowie można zarejestrować się pod numerem telefonu: 884 285 628. 

Szybkie menu

Punkt Szczepień Powszechnych Patronaty Starosty Cieszyńskiego Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Program do prezentacji graficznej i analizy danych epidemicznych Covid-19 Covide.pl Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński
Cieszyńskie Travel