Aktualności

wróć
wosp2024-21

32. Finał WOŚP za nami – relacja ze Skoczowa

07.02.2024

W niedzielę, 28.01.2024 r. w skoczowskim finale Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy wzięło udział 80 wolontariuszy. Był to finał grany z WOŚP po raz 32. Organizatorem skoczowskiego sztabu był Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie. Podczas tego finału wolontariusze po raz  kolejny zbierali pieniądze na rzecz zapewnienia najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych dla dzieci i dorosłych, tym razem zbierano na rzecz wsparcia leczenia chorób płucnych po pandemii.

Kwesta  80 wolontariuszy, zarejestrowanych w skoczowskim Sztabie WOŚP trwała od wczesnych godzin porannych. Byli to uczniowie i absolwenci  ZSTiO w Skoczowie, uczniowie szkół podstawowych w Skoczowie oraz studenci i osoby dorosłe ze swymi dziećmi. Kwestowano na terenie gminy Skoczów oraz w najbliższych okolicach. Wolontariusze trafili do Brennej, Górek, Simoradza, Dębowca,  Drogomyśla, Ochab, Pogórza, Pierśćca.

32. Finałowi  Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Skoczowie towarzyszyły różne imprezy, których organizatorami byli:  Miejskie Centrum Kultury „Integrator”, Ochotnicza Straż Pożarna w Skoczowie oraz Tradycyjna Zagroda Rolna – Skansen Ochaby.

W samo południe przez miasto przejechał długi sznur pojazdów strażackich i samochodów rajdowych, który zatrzymał się na płycie Targowiska Zawiśle. Tam przez cztery godziny trwał skoczowski MOTO-WOŚP.  Na płycie targowiska wśród licznie zgromadzonej publiczności prezentowały się samochody luksusowe  i  rajdowe.  Za wolne datki na rzecz WOŚP,  chętni mogli przeżyć emocjonujące chwile  podczas przejażdżek na prawym fotelu rajdówek. Mogli wziąć udział w licytacjach „samochodowych gadżetów”, ofiarowanych przez firmy i osoby związane z motoryzacją. Nad wszystkim czuwali miejscowi strażacy z OSP pod przewodnictwem organizatora pana Ryszarda Mitręgi oraz komendanta OSP Skoczów pana Romana Kohuta.

Obok stanowiska MOTO-WOŚP, para uczniów z ZSTiO w Skoczowie Magdalena Bojda i Wojciech Bujok, organizowali akcję RATATUJ w ramach X. Ogólnopolskiej Olimpiady Zwolnieni z Teorii i uczyli mieszkańców Skoczowa udzielania pierwszej pomocy oraz rozdawali specjalistyczne maseczki do prowadzenia resuscytacji krążeniowo-oddechowej.

Równolegle z MOTO-WOŚPem w sali MCK „Pod Pegazem”, przy ul. Targowej,  w rytmach „Zumby” bawiło się kilkadziesiąt osób. „Wolne datki” z imprezy przekazano na rzecz WOŚP. Zumbowe szaleństwo ogarniała niezastąpiona Anita Trąbała. Organizatorem imprezy był MCK „Integrator” w Skoczowie oraz Zumba Anita Trąbała.

Wolontariusze mogli ogrzać się i posilić w budynku skoczowskiej OSP. Sponsorami poczęstunku byli: Stołówka „Maja” w Skoczowie, Restauracja –Pizzeria „Jadło Grzesia” w Skoczowie, Pizzeria „Verona” w Skoczowie, Piekarnia „Skoczowianka” w Skoczowie, Cukiernia „Bajka” w Skoczowie, Cukiernia „Jan Duś” w Skoczowie i Cukiernia „Wojciech Gembal” w Skoczowie.

Siedzibę Sztabu WOŚP w Skoczowie odwiedziła pani Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego, która organizatorom i wolontariuszom pogratulowała zaangażowania oraz zapału w prowadzonej akcji charytatywnej.  

Na zakończenie 32. Finału WOŚP  o godzinie 20.00 rozbłysło na skoczowskim niebie „Światełko do nieba”, czyli pokaz ogni sztucznych zorganizowany przez Miejskie Centrum Kultury „Integrator”. Kilkaset osób przybyło na skoczowską Kaplicówkę, aby obejrzeć ten wspaniały świetlny spektakl.

Serdecznie dziękujemy ludziom o dobrych sercach, którzy jak zwykle nie zawiedli i dzięki którym podczas tegorocznego finału zebraliśmy: do puszek, e-skarbonek i na terminal elektroniczny - 147865,27 zł.

Skoczów na nowy rekord.

Dziękujemy wszystkim, którzy się do tego przyczynili. Do zobaczenia za rok.

 

Beata Grabarczyk – organizator 32.Sztabu Finału WOŚP w Skoczowie i Tatiana Urbańska-Gruca – dyrektor ZSTiO w Skoczowie

 

 

 

Szybkie menu

DOKUMENTY ZASTRZEŻONE Starostowie Cieszyńscy Dożynki Gminno-Powiatowe w Simoradzu (Gmina Dębowiec) Herb Powiatu Cieszyńskiego Rozkład jazdy autobusów w powiecie cieszyńskim Ze zbiorów Muzeum Śląska Cieszyńskiego Patronaty Starosty Cieszyńskiego Wsparcie dla Ukrainy w powiecie cieszyńskim Pomoc Społeczna w Powiecie Cieszyńskim "Przeciw Przemocy" projekt Programy dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych w powiecie cieszyńskim Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Opieka okołoporodowa w powiecie cieszyńskim Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Geoportal E-Usługi Geodezja Powiat Cieszyński E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS Szkoły zawodowe strona zostanie otwarta w nowej karcie Ostrzeżenia i komunikaty strona zostanie otwarta w nowej karcie Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie   Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Powiatowy Urząd pracy w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe - strona zostanie otwarta w nowej karcie Szpital Śląski - strona zostanie otwarta w nowej karcie Muzeum Śląska Cieszyńskiego - strona zostanie otwarta w nowej karcie  Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie
Pierwszy Certyfikat ISO w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Drugi Certyfikat ISO w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie YouTube - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Travel- strona zostanie otwarta w nowej karcie PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W POWIECIE CIESZYŃSKIM Wsparcie dla Ukrainy