Promocja zdrowia

wróć

Stanowisko ds. Promocji Zdrowia

Starostwo Powiatowe w Cieszynie

ul. Bobrecka 29, pokój 216

kom. 534 967 028 tel. 33 47 77 216

e-mail: pz@powiat.cieszyn.pl

Beata Szymańska - Inspektor

 

Forum Inicjatyw Prozdrowotnych w Powiecie Cieszyńskim

„FORUM INICJATYW PROZDROWOTNYCH W POWIECIE CIESZYŃSKIM W ROKU 2021”

Uprzejmie informujemy, że zbieramy informacje w celu zaktualizowania bazy danych pn.: „Forum Inicjatyw Prozdrowotnych w Powiecie Cieszyńskim w roku 2021” o działaniach prozdrowotnych, realizowanych przez: gminy, jednostki, organizacje pozarządowe, związki wyznaniowe, podmioty kościelne i inne instytucje i firmy z terenu naszego powiatu.

Wierzymy, że mimo trudnej sytuacji w kraju uda się przeprowadzić niektóre zadania w małych grupach, formie zdalnej bądź w innej.

Życzymy Wszystkim dużo zdrowia!

Załączniki:
- tabela-fip-2021: Pobierz plik ( DOC, 0,04MB)

Zdrowie psychiczne

IX REGIONALNA OLIMPIADA WIEDZY O ZDROWIU PSYCHICZNYM

Z powodu niepewnej sytuacji epidemiologicznej w kraju, olimpiada została tymczasowo zawieszona.

Programy polityki zdrowotnej

Program polityki zdrowotnej "4 minuty, które decydują o życiu" - 2020 - wiosenne szkolenia

Z powodu pandemii koronawirusa wiosenne szkolenia nie będą kontynuowane.

Regulamin, załączniki:

Uchwała w sprawie zatwierdzenia protokołu z posiedzenia Komisji Konkursowej, powołanej w celu wyboru realizatora programu polityki zdrowotnej "4 minuty, które decydują o życiu" w latach 2019-2021

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego uchwałą 103/ZP/VI/19 z dnia 21.03.2019 zatwierdził protokół z posiedzenia Komisji Konkursowej w dniu 14 marca 2019r., powołanej w celu wyboru oferty na realizację programu polityki zdrowotnej „4 minuty, które decydują o życiu” w latach 2019-2021 i powierzył realizację programu polityki zdrowotnej „4 minuty, które decydują o życiu” w latach 2019-2021 firmie MEDRES s.c. z siedzibą: 41-911 Zabrze ul. Legnicka 21.

- Program 2019-2021: Pobierz plik ( PDF, 0,75MB)
- Uchwała nr 103: Pobierz plik ( PDF, 0,38MB)

Akademia Ruchu

AKADEMIA RUCHU - WIOSNA 2020

Uwaga ! Ze względu na pandemię koronowirusa odwołano rejestrację na zajęcia "Akademii Ruchu" .

Wiosenna edycja nie odbędzie się.

Za utrudnienia przepraszamy.


Konkursy z nagrodami

„ZDROWIE PO CIESZYŃSKU” – 9 edycja

Z przyjemnością zapraszamy do udziału w kolejnej, dziewiątej już edycji konkursu pt.: „Zdrowie po cieszyńsku”.

Ideą konkursu jest propagowanie zdrowego stylu życia w połączeniu z kulturą i tradycją Śląska Cieszyńskiego.
Ze względu na epidemię i panujące obostrzenia tegoroczna edycja obejmuje dwie kategorie do wyboru: literacką na bajkę/baśń rozszerzona o kolorowankę, edukacyjną na grę towarzyską. Można uczestniczyć w dwóch kategoriach lub tylko w wybranej. Prace konkursowe będą przyjmowane wyłącznie do dnia 9 kwietnia br. do godz. 15.30.

Na uczniów czekają atrakcyjne nagrody!

Serdecznie zachęcamy do udziału!

Plakat do pobrania znajduje się TUTAJ. 

Regulamin do pobrania znajduje się TUTAJ. 

Załącznik nr 1 - zgłoszenie szkoły znajduje się TUTAJ. 

Załącznik nr 2 - zgoda na udział znajduje się TUTAJ. 

 


Akcje i kampanie profilaktyczne

„Żyj zdrowo -warsztaty dla osób dojrzałych”

Bezpłatna akcja dla seniorów „Żyj zdrowo -warsztaty dla osób dojrzałych” nie odbyła się z powodu pandemii koronawirusa.Dobre praktyki w profilaktyce uzależnień - Powiatowa Kampania Profilaktyczna „Żyj bez uzależnień” 2019

 

 
Załączniki:

Wakacyjny Tydzień Zdrowia w Ustroniu

Info o akcji:

Dane epidemiologiczne

Zdrowie mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego w liczbach

W załączniku udostępniamy Państwu opracowane wybrane dane o zdrowiu mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego w roku 2016. Informacje pochodzą ze strony internetowej Śląskiego Urzędu Wojewódzkiego w Katowicach: www.katowice.uw.gov.pl .

Inne załączniki:
- Powiat Cieszyński 2016: Pobierz plik ( DOCX, 1,54MB)
- Powiat Cieszyński 2015: Pobierz plik ( PDF, 1,16MB)

Wyniki HBSC 2014

W załączniku przedstawiamy publikacje - Zdrowie i zachowania zdrowotne młodzieży szkolnej w Polsce na tle wybranych uwarunkowań socjodemograficznych. Są to wyniki badań HBSC 2014 z Instytutu Matki i Dziecka z Warszawy.

Inne załączniki:
- Wyniki HBSC 2014: Pobierz plik ( PDF, 1,64MB)

Młodzież a uzależnienia

Zachęcamy wszystkich zainteresowanych do zapoznania się z wynikami badań, dotyczącymi używania przez młodzież substancji psychoaktywnych. Badania pokazują skalę zjawiska wśród młodzieży szkół ponadgimnazjalnych powiatu cieszyńskiego w 2005 roku, a także zawierają porównanie wyników uzyskanych w 2005 roku do wyników badań w tym samym zakresie, przeprowadzonych w roku 1999.

Inne załączniki:
- Dane epidemiologiczne: Pobierz plik ( PDF, 1,43MB)
- Raport z badań ankietowych: Pobierz plik ( DOC, 1,17MB)

Biblioteczka

Zdrowie po cieszyńsku - zbiór bajek i baśni

Z przyjemnością informujemy, że ukazała się drukiem kolejna, trzecia już publikacja ze zbiorem wybranych baśń i bajek- laureatów konkursu "Zdrowie po Cieszyńsku"edycja 2016/2017r.

Inne załączniki:
- bajki/baśnie 2017r.: Pobierz plik ( PDF, 0,62MB)

Zdrowie po cieszyńsku 2015 - zbiór bajek i baśni

Z wielką radością udostępniamy Państwu kolejny zbiór bajek i baśni z konkursu "Zdrowie po cieszyńsku" z roku 2015 organizowanego dla dzieci i młodzieży z terenu Powiatu Cieszyńskiego. Życzymy przyjemnej lektury!

Inne załączniki:
- Zbiór bajek i baśni - Zdrowie po cieszyńsku 2015: Pobierz plik ( ODT, 0,17MB)

Materiały informacyjne: ulotki, broszury i inne

Ulotki z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej

Zapraszam do zapoznania się z ciekawymi informacjami z Narodowego Centrum Edukacji Żywieniowej oraz do odwiedzenia strony internetowej, skąd pochodzą poniższe materiały: www.ncez.pl

Szybkie menu

Punkt Szczepień Powszechnych Patronaty Starosty Cieszyńskiego Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Program do prezentacji graficznej i analizy danych epidemicznych Covid-19 Covide.pl Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński
Cieszyńskie Travel PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W POWIECIE CIESZYŃSKIM