Sport

wróć

Sport

 Ze względu na swoje położenie u podnóża Beskidu Śląskiego powiat cieszyński jest jedną z polskich stolic sportów zimowych. Wśród miejscowości powiatu prym wiedzie pod tym względem Wisła, rozsławiona w kraju i za granicą dzięki sukcesom Adama Małysza. Młodzi skoczkowie zrzeszeni w klubie KS Wisła Ustronianka trenują na skoczniach w Centrum i Łabajowie, a ich bardziej doświadczeni koledzy szlifują umiejętności w Wiśle-Malince, na najnowocześniejszej skoczni narciarskiej K120 w Polsce. Na przełęczy Kubalonka znajduje się jeden z najważniejszych ośrodków narciarstwa biegowego w Polsce, oferujący 18,5 km narciarskich tras biegowych i strzelnicę do biathlonu. W Cieszynie działa Cieszyński Klub Hokejowy, Cieszyńskie Centrum Snowboardu i Stowarzyszenie Promocji i Rozwoju Sportów Ekstremalnych. Na terenie powiatu działają także liczne kluby piłkarskie, sportów motorowych oraz sztuk walki.

 Więcej na temat sportu w powiecie cieszyńskim:www.sport.olza.pl

Czy wiesz, że...

  • W powiecie cieszyńskim działa blisko 100 klubów sportowych, w których można trenować w 21 sekcjach sportowych.
  • Co roku z budżetu Powiatu Cieszyńskiego finansowanych jest przeszło 60 zadań realizowanych przez organizacje pozarządowe
  • Rok rocznie przyznawane są nagrody finansowe powiatu w dziedzinie sportu dla najlepszych sportowców.

Współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolym 2021/2022

Igrzyska dzieci

  I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Pawła Stalmacha w Wiśle

 II miejsce - Szkoła Podstawowa im. Księstwa Cieszyńskiego w Pogwizdowie

III miejsce -  Zespół Szkolno-Przedszkolny w Pogórzu

 

Igrzyska Młodzieży

  I miejsce - Szkoła Podstawowa im. Tadeusza Kościuszki w Górkach Wielkich

 II miejsce - Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie

III miejsce - Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Strumieniu

 

Licealiada

 I miejsce - II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie

 II miejsce - I Liceum Ogólnokształcące im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie

III miejsce - Liceum Ogólnokształcące im. Pawła Stalmacha w Wiśle

 

Klasyfikacja gmin

I miejsce - Gmina Skoczów

II miejsce - Gmina Cieszyn

III miejsce - Gmina Hażlach

 

 


Współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2019/2020

Igrzyska Dzieci                                                        

 

Szkoła Podstawowa im. T. Kościuszki w Górkach Wielkich - I miejsce

Szkoła Podstawowa im. Powstańców Śląskich w Strumieniu – II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie – III miejsce

 

Igrzyska Młodzieży                                               

 

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Pawła Stalmacha w Wiśle - I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie – II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 3 im. Jana Pawła II w Skoczowie – III miejsce

 

Licealiada     

 

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie - I miejsce

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego w Cieszynie – II miejsce

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych im. Macierzy Ziemi Cieszyńskiej w Cieszynie – III miejsce

 

Klasyfikacja gmin

 

Gmina Cieszyn - I miejsce

Gmina Skoczów – II miejsce

Gmina Brenna – III miejsce


Współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2018/2019

Igrzyska Dzieci

 

Szkoła Podstawowa nr 3 w Skoczowie - I miejsce

Szkoła Podstawowa nr 1 w Wiśle – II miejsce

Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie – III miejsce

 

Igrzyska Młodzieży

 

Szkoła Podstawowa nr 1 w Wiśle - I miejsce

Szkoła Podstawowa w Górkach Wielkich – II miejsce

Szkoła Podstawowa nr 2 w Cieszynie – III miejsce

 

 Licealiada     

 

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie - I miejsce

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego w Cieszynie – II miejsce

Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie – III miejsce

 

Klasyfikacji gmin

 

Gmina Brenna - I miejsce

Gmina Cieszyn – II miejsce

Gmina Wisła – III miejsce

 


Współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2017/2018

Igrzyska Dzieci

 Szkoła Podstawowa nr 3 w Skoczowie - I miejsce

Szkoła Podstawowa w Górkach Wielkich – II miejsce

Zespół Szkolno-Przedszkolny nr 1 w Wiśle – III miejsce

 

Igrzyska Młodzieży Szkolnej

Szkoła Podstawowa nr 1 w Cieszynie - I miejsce

Szkoła Podstawowa Nr 1 w Wiśle – II miejsce

Szkoła Podstawowa w Górkach Wielkich – III miejsce

 

Licealiada

II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie - I miejsce

I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego w Cieszynie – II miejsce

Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie – III miejsce

 

Klasyfikacji gmin we współzawodnictwie sportowym dzieci i młodzieży szkół powiatu cieszyńskiego

Gmina Cieszyn - I miejsce

Gmina Skoczów – II MIEJSCE

Gmina Brenna – III MIEJSCE


Współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2016/2017

Szkoły podstawowe powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2016/2017 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:
  1. Zespół Szkół Nr 1 w Skoczowie
  2. SZKOŁA PODSTAWOWA nr 2 w Cieszynie
  3. SZKOŁA PODSTAWOWA NR 1 w Ustroniu

Reprezentancji najlepszych szkół podstawowych powiatu cieszyńskiego we współzawodnictwie sportowym

fot. Henryk Pieszka

Szkoły z oddziałami gimnazjalnymi powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2016/2017 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca: 
  1. Zespół Szkół Nr 3 w Skoczowie
  2. Zespół Szkół Nr 1 w Wiśle
  3. Zespół  Szkolno-Przedszkolny w Istebnej,

 

Reprezentanci najlepszych szkół z oddziałami gimnazjalnymi powiatu cieszyńskiego we współzawodnictwie sportowym

fot. Henryk Pieszka

 

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2016/2017 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:
  1. II LO im. Mikołaja Kopernika w Cieszynie.
  2. I LO im. Antoniego Osuchowskiego w Cieszynie
  3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wiśle, ,

Reprezentanci najlepszych szkół ponadgminazjalnych powiatu cieszyńskiego we współzawodnictwie sportowym

fot. Henryk Pieszka

Klasyfikacja gmin powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2016/2017 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca: 
  1. gmina Brenna,
  2. gmina Skoczów,
  3. miasto Ustroń.

Współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2015/2016

Szkoły podstawowe powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2015/2016 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

1. Zespół Szkół Publicznych w Górkach Wielkich -  I miejsce
                                                           
2. Szkoła Podstawowa Nr 2 w Cieszynie  - II miejsce

3. Szkoła Podstawowa Nr 1 w Chybiu – III miejsce

Szkoły gimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2015/2016 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

1. Gimnazjum Nr 1 w Wiśle - I miejsce

2. Gimnazjum Nr 4 w Skoczowie – II miejsce

3. Gimnazjum Nr 1 w Cieszynie – III miejsce

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2015/2016 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

1. II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie - I miejsce

2. Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie – II miejsce

3. Liceum Ogólnokształcące im. P. Stalmacha w Wiśle – III miejsce 


Klasyfikacja gmin powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2015/2016 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

1. GMINA BRENNA - I MIEJSCE

2. GMINA WISŁA– II MIEJSCE

3. GMINA CIESZYN – III MIEJSCE

 


Współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2014/2015

Szkoły podstawowe powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2014/2015 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Szkoła Podstawowa nr 2 w Brennej
  2. Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie
  3. Szkoła Podstawowa nr 3 Wiśle Malince

Szkoły gimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2014/2015 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Gimnazjum nr 1 w Wiśle
  2. Gimnazjum w Istebnej
  3. Gimnazjum nr 4 Skoczowie

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2014/2015 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wiśle
  3. I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego w Cieszynie


Klasyfikacja gmin powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2014/2015 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Gmina Skoczów
  2. Gmina Brenna
  3. Gmina Wisła

 


Współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2013/2014

Szkoły podstawowe powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2013/2014 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Szkoła Podstawowa nr 3 w Cieszynie
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Ustroniu
  3. Zespół Szkół Publicznych w Górkach Wielkich

Szkoły gimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2013/2014 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Gimnazjum nr 1 w Wiśle
  2. Gimnazjum nr 3 w Cieszynie
  3. Zespół Szkół Publicznych w Górkach Wielkich

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2013/2014 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie
  2. I Liceum Ogólnokształcące im. A. Osuchowskiego w Cieszynie
  3. Liceum Ogólnokształcące im. P. Stalmacha w Wiśle


Klasyfikacja gmin powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2013/2014 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Gmina Brenna
  2. Gmina Ustroń
  3. Gmina Skoczów

Współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2012/2013

Szkoły podstawowe powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2012/2013 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Szkoła Podstawowa w Górkach Wielkich
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Istebnej
  3. Szkoła Podstawowa nr 1 w Chybiu

Szkoły gimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2012/2013 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Gimnazjum nr 1 w Wiśle
  2. Gimnazjum w Pogwizdowie
  3. Gimnazjum w Goleszowie

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2012/2013 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie
  3. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wiśle


Klasyfikacja gmin powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2012/2013 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Miasto Wisła
  2. Gmina Skoczów
  3. Gmina Brenna

 


Współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2011/2012

Szkoły podstawowe powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2011/2012 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Szkoła Podstawowa w Brennej
  2. Szkoła Podstawowa nr 1 w Skoczowie
  3. Szkoła Podstawowa nr 2 w Ustroniu

Szkoły gimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2011/2012 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Gimnazjum nr 1 w Wiśle
  2. Gimnazjum nr 1 w Skoczowie
  3. Gimnazjum w Górkach Wielkich

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2011/2012 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie
  2. Zespół Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie
  3. Zespół Szkół im. Wł. Szybińskiego w Cieszynie


Klasyfikacja gmin powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2011/2012 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:

  1. Gmina Brenna
  2. Gmina Skoczów
  3. Gmina Hażlach

Współzawodnictwo sportowe szkół w roku szkolnym 2010/2011

Szkoły podstawowe powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2010/2011 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:
1.    Szkoła Podstawowa w Górkach Wiekich
2.    Szkoła Podstawowa Nr 2 w Brennej
3.    Szkoła Podstawowa w Pogwizdowie

Szkoły gimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2010/2011 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:
1.    Gimnazjum w Górkach Wielkich
2.    Gimnazjum w Goleszowie
3.    Gimnazjum Nr 4 w Skoczowie

Szkoły ponadgimnazjalne powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2010/2011 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:
1.    II Liceum Ogólnokształcące im. M. Kopernika w Cieszynie
2.    Zespół Szkół Ogólnokształcących w Skoczowie
3.    Zespół Szkół Ogólnokształcących im. P. Stalmacha w Wiśle

Klasyfikacja gmin powiatu cieszyńskiego, które w roku szkolnym 2010/2011 we współzawodnictwie sportowym zajęły trzy pierwsze miejsca:
1.    Gmina Brenna
2.    Gmina Skoczów
3.    Gmina Hażlach

Mistrzostwa powiatu cieszyńskiego amatorskiej ligi HALOWEJ PIŁKI NOŻNEJ

Sport - Finał Amatorskiej Ligi Halowej Piłki Nożnej

W minioną sobotę, 27 maja 2017r., w hali sportowej LKS "Beskid" Brenna rozegrany został II Powiatowy Turniej Mistrzów w Amatorskiej Halowej Piłce Nożnej "5" o Puchar Starosty Cieszyńskiego.Organizatorem turnieju był Powiat Cieszyński wraz z gospodarzem rozgrywek LKS "Beskid" Brenna.

W turnieju wzięli udział zwycięzcy amatorskich lig futsalu rozgrywanych w Brennej, Cieszynie i Goleszowie. Gminę Brenna reprezentowała zwycięska drużyna NIECKARZ TEAM, Gminę Cieszyn OLD PIAST CIESZYN, gminę Goleszów reprezentowała drużyna o takiej samej nazwie.

Drużyny rozlosowane zostały w jednej grupie.

Mecze rozgrywane były systemem " Każdy z każdym".

Podobnie jak w roku ubiegłym najlepsza okazała się ekipa OLD PIAST CIESZYN, drugie miejsce zajęła drużyna GOLESZÓW, na najniższym stopniu podium znalazła się drużyna NIECKARZ TEAM.

Podczas turnieju doceniono również najlepszego strzelca, którym okazał się Ireneusz Jeleń(OLD PIAST CIESZYN) oraz najlepszego bramkarza Dariusza Glet (GOLESZÓW).  Wszystkie drużyny i wyróżnieni zawodnicy otrzymali okolicznościowe puchary, które wręczył członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego - Tadeusz Mendrek.

Wyniki:

  Drużyna 1 2 3 Bramki Punkty Miejsce
1 NIECKARZ TEAM X 4:14 6:8 10:22 0
III
2 OLD PIAST CIESZYN 14:4 X 7:3 21:7 6 I
3 GOLESZÓW 8:6 3:7 X 11:13 3
II

Rok 2016

W minioną sobotę, 11 czerwca 2016r., w hali sportowej LKS "Beskid" Brenna rozegrany został Powiatowy Turniej Mistrzów w Amatorskiej Halowej Piłce Nożnej "5" o Puchar Starosty Cieszyńskiego. Organizatorem mistrzostw był Powiat Cieszyński wraz z gospodarzem rozgrywek LKS "Beskid" Brenna.

W turnieju wzięli udział zwycięzcy amatorskich lig futsalu z Brennej, Cieszyna, Goleszowa i Strumienia. Gminę Brenna reprezentował ALKO SKŁAD  z Górek Wielkich, Gminę Cieszyn OLD PIAST CIESZYN, Goleszów reprezentowała drużyna o takiej samej nazwie, a Strumień - AS FUTBOL SKLEP.

Najlepsza okazała się ekipa OLD PIAST CIESZYN, która nie dała szans przeciwnikom i wygrała wszystkie swoje mecze. Drugie miejsce zajęła drużyna ALKO SKŁAD, na najniższym stopniu podium znalazła się druzyna GOLESZÓW, zaś czwarte miejsce, poza podium, przyadło zawodnikom AS FUBOL SKLEP ze Strumienia.

Podczas turnieju doceniono również najlepszego zawodnika, którym okazał się Ireneusz Jeleń(OLD PIAST ), najlepszego strzelca Łukasza Wisłę (OLD PIAST), zaś najlepszym bramkarzem został Przemysław Szołdra (ALKO SKŁAD).

Wszystkie drużyny i wyróżnieni zawodnicy otrzymali okolicznościowe puchary i dyplomy, który wręczył członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego - Tadeusz Mendrek.

Wyniki:

  Drużyna 1 2 3 4 Bramki Punkty Miejsce
1 GOLESZÓW X 1:2 4:5 6:3 11:10
3
III
2 ALKO SKŁAD 2:1 X 2:5 6:4 10:10
6
II
3 OLD PIAST 5:4 5:2 X 10:0 20:6
9
I
4 AS FUTBOL SKLEP 3:6 4:6 0:10 X 7:22
0
IV

Mistrzostwa powiatu cieszyńskiego amatorskiej ligi PIŁKI NOŻNEJ

Finał Amatorskiej Ligi Piłki Nożnej

3 czerwca 2017r., na boisku „Orlik” w Goleszowie, rozegrany został II Turniej Mistrzów w Amatorskiej Piłce Nożnej 6-osobowej. Organizatorem turnieju był Powiat Cieszyński wraz z gospodarzem rozgrywek LKS "Goleszów”. Do udziału zaproszone zostały 3 najlepsze drużyny, reprezentujące amatorskie ligi piłkarskie rozgrywane w 2016 roku na terenie powiatu cieszyńskiego. Gminę Zebrzydowice reprezentowała ekipa „Wczorajsi”, Wisłę „Epompa.pl”. Niestety drużyna GOLD PIAST CIESZYN reprezentująca Gminę Goleszów nie stawiła się na turnieju w związku z czym została ukarana dwoma walkowerami.

Najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna WCZORAJSI, drugie E.POMPA.PL, trzecie GOLD PIAST CIESZYN.

Podczas turnieju doceniono również najlepszego strzelca, którym okazał się Jakub Głuszak(E.POMPA.PL) oraz najlepszego bramkarza Dariusza Mosaka (WCZORAJSI). 

Drużyny i wyróżnieni zawodnicy otrzymali okolicznościowe puchary, które wręczył w imieniu Starosty Cieszyńskiego Henryk Pieszka - Naczelnik Wydziału Kultury, Sportu, Turystyki i Organizacji Pozarządowych Starostwa Powiatowego w Cieszynie oraz Krzysztof Glajcar, Wójt Gminy Goleszów.

Wyniki: 

  Drużyna 1 2 3 Bramki Punkty Miejsce
1 WCZORAJSI (Zebrzydowice) X 7:3 3:0 10:3 6
I
2 E.POMPA.PL (Wisła) 3:7 X 3:0 6:7 3
II
3 GOLD PIAST CIESZYN (Goleszów) 0:3 0:3 X 0:6 0
III

ROK 2016

18 czerwca 2016 r., na boisku „Orlik” w Goleszowie, Powiat Cieszyński przy współpracy z Ludowym Klubem Sportowym „Goleszów”, zorganizował Turniej Mistrzów w Amatorskiej Piłce Nożnej 6-osobowej

Do udziału zaproszone zostały 4 najlepsze drużyny, reprezentujące amatorskie ligi piłkarskie rozgrywane w 2015 roku na terenie powiatu cieszyńskiego. Gminę Zebrzydowice reprezentowała ekipa „Do przerwy 0,7”, Gminę Goleszów „4 Korony”, Wisłę „Epompa.pl” a Strumień drużyna „Orlik Strumień”.

Najwyższe miejsce na podium zajęła drużyna „4 Korony” z Goleszowa, drugie „Do przerwy 0,7” z Zebrzydowic, trzecie „Epompa.pl” z Wisły, zaś czwarte miejsce przypadło zawodnikom „Orlik Strumień”. Wszystkie drużyny otrzymały okolicznościowe puchary i dyplomy, które wręczyła Maria Cieślar –Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Wyniki:

  Drużyna 1 2 3 4 Bramki Punkty Miejsce
1 4 KORONY (Goleszów) X 5:3 8:0 3:0 16:3
9
I
2 DO PRZERWY 0,7 (Zebrzydowice) 3:5 X 3:2 4:1 10:8
6
II
3 EPOMPA.PL (Wisła) 0:8 2:3 X 2:0 4:11
3
III
4 ORLIK STRUMIEŃ 0:3 1:4 0:2 X 1:9
0
IV

Mistrzostwa powiatu cieszyńskiego amatorskiej ligi PIŁKI SIATKOWEJ

Finał Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej

W rozegranym w niedzielę 17 września 2017r. II Powiatowym Turnieju Mistrzów Amatorskich Lig Piłki Siatkowej o Puchar Starosty Cieszyńskiego zwyciężyła drużyna Teksid (mistrz ligi skoczowskiej), pokonując w meczu finałowym 3:0 mistrza ligi cieszyńskiej drużynę Sami Swoi. Trzecie miejsce w turnieju przypadło Cisownicy – najlepszej ekipie ligi goleszowskiej minionego sezonu, czwarte miejsce zajęła drużyna Belfry z Ustronia.

Komplet wyników:

I półfinał: Sami Swoi – Belfry 2:0 (25:22, 25:16)
II półfinał: Teksid – Cisownica 2:0 (25:21, 25:19)
mecz o 3 miejsce: Belfry – Cisownica 0:3 (25:27,26:28,19:25)
finał: Sami Swoi – Teksid 0:3 (22:25,25:27,23:25)
Wszystkie mecze stały na bardzo wysokim poziomie sportowym. Organizatorzy dziękują zawodnikom za wspaniałą atmosferę i zapraszają na następne turnieje.

Organizatorem rozgrywek był Powiat Cieszyński przy współpracy Fundacji Talent Cieszyn.


ROK 2016

 W hali widowiskowo-sportowej Uniwersytetu Śląskiego w Cieszynie, 25 września b.r. mistrzowskie drużyny czterech lig amatorskiej siatkówki naszego powiatu walczyły o puchar Starosty Cieszyńskiego.
W pierwszym półfinale po bardzo zaciętej walce STS Restauracja Jagoda zwyciężyła z Termobudem Wisła 2:1 (19:25,25:22,25:19). Drugi półfinał to wygrana ATS Ustroń z Belframi 2:0 (25:12,25:18). W meczu o III miejsce lepszy okazał się zespół Termobud Wisła pokonując Belfrów 3:1.
Jak przystało na finał rozstrzygnięcie zapadło w piątym secie. Zwycięzcami turnieju zostali mistrzowie ligi skoczowskiej – STS Restauracja Jagoda – pokonując 3:2 drużynę ATS Ustroń.
Bardzo wysoki poziom sportowy i dobra atmosfera towarzyszyły uczestnikom od pierwszych minut do końca ostatniego meczu. Turniej został rozegrany dzięki inicjatywie  Starostwa Powiatowego w Cieszynie, przy współpracy Fundacji TALENT w Cieszynie. Można też mieć nadzieję, że wpisał się na stałe w kalendarz imprez sportowych naszego regionu.


Mistrzostwa powiatu cieszyńskiego w WĘDKARSTWIE

Wędkarskie Grand Prix Ziemi Cieszyńskiej

ROK 2016

W ciągu 7 spotkań, mających miejsce od kwietnia do października 2016r., na łowiskach powiatu cieszyńskiego, przeprowadzone zostały Zawody Wędkarskie z cyklu Grand Prix Ziemi Cieszyńskiej o Puchar Starosty Cieszyńskiego. Zawody miały na celu propagowanie wędkarstwa sportowego, zgłębianie nowych technik wędkarskich oraz integrację środowisk wędkarzy. Organizatorem zawodów były koła wędkarskie z terenu powiatu cieszyńskiego. Patronat honorowy nad zawodami objął Starosta Cieszyński, który równocześnie ufundował puchary i medale dla najlepszych wędkarzy.

Wyniki indywidualne >do pobrania<

Wyniki drużynowe >do pobrania<

Szybkie menu

Rozkład jazdy autobusów w powiecie cieszyńskim Ze zbiorów Muzeum Śląska Cieszyńskiego Patronaty Starosty Cieszyńskiego Wsparcie dla Ukrainy w powiecie cieszyńskim Szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie cieszyńskim Pomoc Społeczna w Powiecie Cieszyńskim "Przeciw Przemocy" projekt Programy dofinansowane z budżetu państwa w powiecie cieszyńskim Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Opieka okołoporodowa w powiecie cieszyńskim Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Geoportal E-Usługi Geodezja Powiat Cieszyński E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS Szkoły zawodowe strona zostanie otwarta w nowej karcie Ostrzeżenia i komunikaty strona zostanie otwarta w nowej karcie Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie   Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Powiatowy Urząd pracy w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe - strona zostanie otwarta w nowej karcie Szpital Śląski - strona zostanie otwarta w nowej karcie Muzeum Śląska Cieszyńskiego - strona zostanie otwarta w nowej karcie  Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie
Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie YouTube - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Travel- strona zostanie otwarta w nowej karcie PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W POWIECIE CIESZYŃSKIM Wsparcie dla Ukrainy