Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej

56. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej

11.05.2024

Jest nam bardzo miło poinformować o rozpoczęciu naboru na 56. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej. 56. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska.Edycja 2023.

W 2024 roku spotkamy się w dniach od 5 do 7 lipca, proponując nie tylko występy na scenie amfiteatru, pragniemy zaprosić do wspólnej zabawy, wzajemnego poznania się i nawiązania relacji. Zachęcamy gorąco do zapraszania swoich bliskich, sąsiadów i znajomych, którzy będą podziwiali Państwa występy, spędzając jednocześnie czas w pięknej, turystycznej miejscowości, jaką jest Brenna.

Mamy również dla Państwa informacje dotyczące zmian, które pozwolą nam na lepszą organizację przeglądu.

Oferujemy warsztaty z choreografii scenicznej oraz warsztaty z podstaw emisji głosu dla choreografów i członków zespołów, które odbędą się w dniach od 5 oraz 7 lipca w godzinach od 12.00 do około 13.30, na terenie przyległym do amfiteatru, w którym odbywa się przegląd. Pragnę przy tym zwrócić uwagę, że zgodnie z Regulaminem członkowie zespołów powinni wziąć udział w co najmniej jednym z proponowanych warsztatów !. Zapraszamy również wszystkich chętnych na ognisko integracyjne z muzyką, pieczeniem kiełbasy i tańcami, które odbędzie się w dniu 6 czerwca około godziny 19.00. W ramach ogniska chcemy zatańczyć „Chodzonego” i tym samym rozpocząć tradycję tańców korowodowych podczas WPWZA. Pozwoli nam to w kolejnych latach wypromować Przegląd, a tym stworzyć naszą wspólną tradycję. Mam nadzieję że Państwu będzie równie mocno zależeć na rozwijaniu się naszej wspólnej imprezy, upowszechnianiu tradycji i wzajemnym poznaniu.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w warsztatach prosimy o wpisanie w link w rubryce informacje o programie: „zgłaszam udział w warsztatach”.

W trosce o jak najbardziej efektywne przygotowanie konkursu wprowadzamy pewne zmiany w formularzu online dostępny na stronie – zgłoszenia na przegląd będą przyjmowane tylko za jego pośrednictwem, do dnia 12 czerwca 2024 roku. Zwracamy się z prośbą o podanie w formularzu wszystkich informacji zgodnie z treścią zawartych w nim pytań. Pragniemy również poinformować, że w razie jakichkolwiek problemów, które napotkacie Państwo w trakcie wypełniania zgłoszenia, prosimy o kontakt z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku-Białej, pod numerem telefonu 662-630-669 lub pod adresem e-mail b.lalik@rok.bielsko.pl. Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem i staranne wypełnienie formularza wraz z podaniem wszystkich niezbędnych informacji.

Zachęcamy do współpracy, przygotowania programów prezentujących rodzimy folklor, ze szczególnym uwzględnieniem dawnych form folkloru w zakresie pieśni, muzyki i tańca, zwracamy się jednocześnie z prośbą o pozostanie z nami nie tylko podczas występu Państwa zespołu i wzięcia udziały w dodatkowych atrakcjach takich jak ognisko integracyjne 6 lipca oraz występów kapel na zakończenie każdego dnia Przeglądu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa życząc jednocześnie dobrej zabawy.

Bogusław Lalik

Specjalista ds. organizacji imprez Regionalny Ośrodek Kultury

Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 8

662 630 669,