Aktualności

wróć
Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej

56. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej

11.05.2024

Jest nam bardzo miło poinformować o rozpoczęciu naboru na 56. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych w Brennej. 56. Wojewódzki Przegląd Wiejskich Zespołów Artystycznych został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Programu Narodowego Centrum Kultury EtnoPolska.Edycja 2023.

W 2024 roku spotkamy się w dniach od 5 do 7 lipca, proponując nie tylko występy na scenie amfiteatru, pragniemy zaprosić do wspólnej zabawy, wzajemnego poznania się i nawiązania relacji. Zachęcamy gorąco do zapraszania swoich bliskich, sąsiadów i znajomych, którzy będą podziwiali Państwa występy, spędzając jednocześnie czas w pięknej, turystycznej miejscowości, jaką jest Brenna.

Mamy również dla Państwa informacje dotyczące zmian, które pozwolą nam na lepszą organizację przeglądu.

Oferujemy warsztaty z choreografii scenicznej oraz warsztaty z podstaw emisji głosu dla choreografów i członków zespołów, które odbędą się w dniach od 5 oraz 7 lipca w godzinach od 12.00 do około 13.30, na terenie przyległym do amfiteatru, w którym odbywa się przegląd. Pragnę przy tym zwrócić uwagę, że zgodnie z Regulaminem członkowie zespołów powinni wziąć udział w co najmniej jednym z proponowanych warsztatów !. Zapraszamy również wszystkich chętnych na ognisko integracyjne z muzyką, pieczeniem kiełbasy i tańcami, które odbędzie się w dniu 6 czerwca około godziny 19.00. W ramach ogniska chcemy zatańczyć „Chodzonego” i tym samym rozpocząć tradycję tańców korowodowych podczas WPWZA. Pozwoli nam to w kolejnych latach wypromować Przegląd, a tym stworzyć naszą wspólną tradycję. Mam nadzieję że Państwu będzie równie mocno zależeć na rozwijaniu się naszej wspólnej imprezy, upowszechnianiu tradycji i wzajemnym poznaniu.

Wszystkich zainteresowanych wzięciem udziału w warsztatach prosimy o wpisanie w link w rubryce informacje o programie: „zgłaszam udział w warsztatach”.

W trosce o jak najbardziej efektywne przygotowanie konkursu wprowadzamy pewne zmiany w formularzu online dostępny na stronie – zgłoszenia na przegląd będą przyjmowane tylko za jego pośrednictwem, do dnia 12 czerwca 2024 roku. Zwracamy się z prośbą o podanie w formularzu wszystkich informacji zgodnie z treścią zawartych w nim pytań. Pragniemy również poinformować, że w razie jakichkolwiek problemów, które napotkacie Państwo w trakcie wypełniania zgłoszenia, prosimy o kontakt z Regionalnym Ośrodkiem Kultury w Bielsku-Białej, pod numerem telefonu 662-630-669 lub pod adresem e-mail b.lalik@rok.bielsko.pl. Prosimy o dokładne zapoznanie się z Regulaminem i staranne wypełnienie formularza wraz z podaniem wszystkich niezbędnych informacji.

Zachęcamy do współpracy, przygotowania programów prezentujących rodzimy folklor, ze szczególnym uwzględnieniem dawnych form folkloru w zakresie pieśni, muzyki i tańca, zwracamy się jednocześnie z prośbą o pozostanie z nami nie tylko podczas występu Państwa zespołu i wzięcia udziały w dodatkowych atrakcjach takich jak ognisko integracyjne 6 lipca oraz występów kapel na zakończenie każdego dnia Przeglądu.

Serdecznie zapraszamy do wspólnego uczestnictwa życząc jednocześnie dobrej zabawy.

Bogusław Lalik

Specjalista ds. organizacji imprez Regionalny Ośrodek Kultury

Bielsko-Biała, ul. 1 Maja 8

662 630 669,

b.lalik@rok.bielsko.pl

Szybkie menu

DOKUMENTY ZASTRZEŻONE Starostowie Cieszyńscy Dożynki Gminno-Powiatowe w Simoradzu (Gmina Dębowiec) Herb Powiatu Cieszyńskiego Rozkład jazdy autobusów w powiecie cieszyńskim Ze zbiorów Muzeum Śląska Cieszyńskiego Patronaty Starosty Cieszyńskiego Wsparcie dla Ukrainy w powiecie cieszyńskim Pomoc Społeczna w Powiecie Cieszyńskim "Przeciw Przemocy" projekt Programy dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych w powiecie cieszyńskim Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Opieka okołoporodowa w powiecie cieszyńskim Obsługa osób z niepełnosprawnościami w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Geoportal E-Usługi Geodezja Powiat Cieszyński E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS Szkoły zawodowe strona zostanie otwarta w nowej karcie Ostrzeżenia i komunikaty strona zostanie otwarta w nowej karcie Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie   Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Powiatowy Urząd pracy w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe - strona zostanie otwarta w nowej karcie Szpital Śląski - strona zostanie otwarta w nowej karcie Muzeum Śląska Cieszyńskiego - strona zostanie otwarta w nowej karcie  Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie
Pierwszy Certyfikat ISO w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Drugi Certyfikat ISO w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie YouTube - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Travel- strona zostanie otwarta w nowej karcie PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W POWIECIE CIESZYŃSKIM Wsparcie dla Ukrainy