brak zdjęcia

Będą współpracować

24.01.2019

We wtorek 22 stycznia br. w obecności zawodowych rodzin zastępczych podpisane zostało porozumienie o współpracy pomiędzy Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie i Słoneczną Krainą w Cieszynie, które zakłada realizację działań profilaktycznych dotyczących bezpłatnej wczesnej diagnozy nieprawidłowości rozwojowych dzieci przebywających w pieczy zastępczej w wieku od urodzenia do czasu podjęcia nauki w szkole oraz wzajemnej pomocy w popularyzacji działań profilaktycznych i edukacyjnych wśród rodzin zastępczych, w którym umieszczono dzieci oraz wsparcia pracowników PCPR w zakresie metodycznego rozwiązywania trudności związanych z funkcjonowaniem dzieci niepełnosprawnych lub z grupy ryzyka i ich rodzin. W spotkaniu udział wzięła ze strony Powiatu Cieszyńskiego WiceStarosta Janina Żagań oraz Z-ca Dyrektora PCPR w Cieszynie Barbara Wójtowicz-Kunc, a Słoneczną Krainę reprezentował Prezes Krystian Kroczek, Dyrektorzy Lucyna Legierska, Sylwia Wrona i Stanisław Fober.

Dziękujemy naszym partnerom za możliwość zorganizowania spotkania zawodowych rodzin zastępczych, prowadzonego przez Kierownika Zespołu ds.pieczy zastęcpzej Olge Stoszek, na którym zaprezentowano ofertę wsparcia, zasady jej udzielania.

Gdy trwało spotkanie z rodzicami zastępczymi dzieci pod opieką nauczycieli z Terapeutycznego Punktu Przedszkolnego w Cieszynie brały udział w przeróżnych formach zajęć muzycznych i plastycznych.