Cieszyńskie Starostwo gra razem z WOŚP!

03.01.2020

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. odbędzie się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Starostwo Powiatowe w Cieszynie aktywnie włączyło się w akcję zbierania pieniędzy na zakup najnowocześniejszych urządzeń dla medycyny dziecięcej takich jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

- Serdecznie zapraszamy wszystkich mieszkańców oraz turystów przebywających na terenie powiatu cieszyńskiego do przyłączenia się oraz do wsparcia tej szlachetnej akcji, mówi Jacek Wiśniewski, Sekretarz Powiatu Cieszyńskiego.  Stacjonarne skarbony znajdują się w kancelariach ogólnych Starostwa Powiatowego w Cieszynie przy ul. Bobreckiej 29 (opiekunki: Weronika Etienne-Kantor, Wiktoria Malec) oraz przy Szerokiej 13 (opiekunka: Aleksandra Stuchlik), dodaje Wiśniewski.

Plakat do pobrania znajduje się TUTAJ.