Aktualności

wróć
Dzieci z Ukrainy z wizytą w Polsce

Dzieci z Ukrainy z wizytą w Polsce

23.07.2019

Grupa czternastu dzieci mieszkających w miejscowości Sarny (obwód rówieński) z rejonu Wołynia (Ukraina) wraz z opiekunami, niedawno w ramach swego tygodniowego pobytu w Polsce, odwiedziła Cieszyn.  Była to już szósta wizyta ukraińskich dzieci w naszym kraju (przed II wojną światową Sarny były polskim miastem), uczących się na co dzień języka polskiego. Goście byli zachwyceni możliwością spędzenia wakacji w ojczyźnie ich przodków.

- Bardzo się ucieszyłem, kiedy przyszła do mnie jedna z pracownic Starostwa z propozycją wsparcia finansowego grupy dzieci pochodzących z Ukrainy. Od samego początku wiedziałem, że trzeba je wspomóc, że nie można im w żadnym razie odmówić naszej pomocy.

Nie mogliśmy tego zrobić ze środków budżetowych Starostwa, powiem więcej, nie chciałem tego robić w wyżej wymieniony przeze mnie sposób. Poszukałem więc innego rozwiązania i namówiłem pozostałych członków Zarządu Powiatu Cieszyńskiego, byśmy prywatnie ufundowali im bilety do kina. Nikt mi nie odmówił, z czego bardzo się cieszę i wszystkim dziękuję. W piątek, 19 lipca 2019 r.  dzieci przyjechały na wycieczkę do Cieszyna. Dzięki naszemu niewielkiemu wsparciu mogły zobaczyć fantastyczny film. Mam nadzieję, że sprawiliśmy im olbrzymią frajdę, przecież w życiu nie ma nic bardziej cennego niż uśmiech dziecka! Żałuję tylko, że nie udało mi się spotkać osobiście z grupą, ponieważ uniemożliwiły mi to wcześniej zaplanowane obowiązki służbowe, powiedział Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Wizyta dzieci była zorganizowana przez Straż Graniczną-Niezależny Związek Zawodowy w Raciborzu przy zaangażowaniu licznych sponsorów.

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Cieszyńskie Travel