Fundusz im. Olgi Rok

25.05.2020

Aktywność, pasja, zaangażowanie w pracę, korzystanie z ciekawych metod współpracy z osobami korzystającymi z biblioteki i partnerami lokalnymi to cechy szczególnie dziś cenione i potrzebne u bibliotekarek. Chcemy już po raz dziewiąty wyróżnić panie pracujące w bibliotekach w całej Polsce i działające na rzecz swoich społeczności lokalnych, ale potrzebujemy do tego Państwa pomocy!

Prowadząc Konkurs od dziewięciu lat widzimy, że bibliotekarkom czasem brakuje odwagi, by zgłosić się do naszego Konkursu. Część z nich zapewne uważa, że to co robi nie zasługuje na wyróżnienie. Nic bardziej mylnego! Obserwując ich poczynania od kilku lat widzimy, że to co robią dla swoich społeczności lokalnych jest godne podziwu i rozgłosu. Dlatego zwracamy się o pomoc do Państwa jako osób, które mogą namówić je do wysłania zgłoszenia. Jeśli macie Państwo w swojej gminie/ powiecie bibliotekarki, które wiecie, że działają społecznie koniecznie namówcie je do tego, by opisały swoje historie i wysłały je do nas.

Kto może wziąć udział w konkursie?

Bibliotekarki z całej Polski mogą ubiegać się o stypendium w dwóch kategoriach konkursowych: „placówka biblioteczna mniejsza” oraz „placówka biblioteczna większa”. Wysokość rocznego stypendium w każdej z dwóch kategorii wynosi 5 000 zł.

Fundusz Wieczysty im. Olgi Rok powstał jako wspólny wysiłek wielu osób, które łączy ogromny dług wdzięczności wobec kobiet, książek i małych polskich miasteczek oraz poczucie odpowiedzialności za to, jak będzie wyglądać nasza rzeczywistość, ta bardzo globalna i ta zupełnie lokalna. A od dawna wiadomo, że nie ma lepszej inwestycji niż inwestycja w kobiety!

8 razy nagrodziliśmy wyjątkowe bibliotekarki, łącznie przyznaliśmy aż 14 stypendiów w łącznej wysokości 70 tys. złotych

Na zgłoszenia w Konkursie czekamy do 6 lipca.

Byłoby nam ogromnie miło, jeśli rozesłalibyście Państwo informację o Konkursie do bibliotek znajdujących się na terenie gminy/ powiatu.

Wniosek oraz regulamin Konkursu możecie Państwo znaleźć na stronie:

Fanpage Konkursu: https://www.facebook.com/projektbabcia/