ii-nabor-wnioskow-o-dofinansowanie-ze-srodkow-pfron-uczestnictwa-w-turnusach-rehabilitacyjnych-osob-niepelnosprawnych-i-ich-opiekunow

II Nabór wniosków o dofinansowanie ze środków PFRON uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów

06.07.2020

Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie ogłasza drugi nabór wniosków o dofinansowanie ze środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych uczestnictwa w turnusach rehabilitacyjnych osób niepełnosprawnych i ich opiekunów.

Wnioski o dofinansowanie powyższego zadania można składać w terminie od 20 do 31 lipca 2020 r. Za datę złożenia wniosku uważa się datę wpływu do tut. Centrum.

Jednocześnie informuję, iż Rada Powiatu Cieszyńskiego w dniu 5 maja 2020 r. podjęła uchwałę Nr XVII/161/20 w sprawie określenia rodzajów zadań powiatu, które mogą być finansowane ze środków PFRON w roku 2020, w której określono iż dofinansowania do turnusu rehabilitacyjnego w roku 2020 nie otrzymają osoby, które posiadają lekki stopień niepełnosprawności i/lub są mieszkańcami domów pomocy społecznej.

Ponadto w przypadku niewystarczającej wysokości środków PFRON dofinansowania nie otrzymają również osoby dorosłe, które w roku ubiegłym tj. 2019, otrzymały dofinansowanie do udziału w turnusie.

Zasady realizacji przedmiotowego zadania oraz wnioski dostępne są w siedzibie PCPR oraz na stronie www.pcprcieszyn.ox.pl/turnusy-rehabilitacyjne

Więcej informacji pod nr telefonu 33 47 77 115.

Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie E-SESJA transmisje z sesji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Moduł mapowy - z warstwami System informacji przestrzennej Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński Zespół ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i jednostkach organizacyjnych Powiatu Cieszyńskiego.