Aktualności

wróć
starosta-mieczyslaw-szczurek

Jednogłośne wotum zaufania i absolutorium dla Zarządu Powiatu Cieszyńskiego za rok 2022!

30.05.2023

We wtorek, 30 maja 2023 r. odbyła się LII Sesja Rady Powiatu Cieszyńskiego, której najważniejszym punktem było podjęcie dwóch najistotniejszych dla Zarządu Powiatu Cieszyńskiego Uchwał: o wotum zaufania (po przeprowadzonej debacie nad Raportem o stanie Powiatu Cieszyńskiego za rok 2022) i o udzieleniu absolutorium (po przyjęciu sprawozdania z wykonania budżetu).

Zanim radni przegłosowali te najważniejsze dla Władz Powiatu uchwały, najpierw rozpatrzyli raport o stanie Powiatu, który został przygotowany pod redakcją Katarzyny Stefki, Naczelnik Wydziału Rady, Zarządu i Zdrowia.

Za udzieleniem wotum zaufania głosowało 27 radnych, nikt nie był przeciwko. Dwóch radnych było nieobecnych. Jeżeli chodzi o udzielenie Zarządowi absolutorium – 26 radnych było za. Trzech radnych było nieobecnych.

Raport o stanie Powiatu Cieszyńskiego jest przygotowany przez Zarząd Powiatu. Dokument przedstawia najważniejsze działania, jakie miały miejsce w roku 2022. Obowiązek jego sporządzenia został wprowadzony do regulacji ustrojowych samorządu Ustawą z dnia 11 stycznia 2018 r. w celu zwiększenia udziału obywateli w procesie wybierania, funkcjonowania i kontrolowania działalności Zarządu.

Kolejnym punktem obrad było udzielenie absolutorium. 

Po udzieleniu absolutorium przez Radę dla Zarządu Powiatu Cieszyńskiego — Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński podziękował za pracę na rzecz Powiatu Cieszyńskiego całej Radzie. - Absolutorium dla naszego Zarządu nie jest tylko ważne dla nas - jego członków. Tak szczerze powiedziawszy, nie byłoby tego sukcesu, tych wszystkich zrealizowanych inwestycji, gdyby Wysoka Rada w ciągu poprzedniego roku kalendarzowego nie dokonywała przesunięć środków między paragrafami w budżecie, nie pozwalała nam na nowe zadania, które chcieliśmy zrealizować, nie byłoby też zmniejszenia kredytu do poziomu 3 milionów zł, gdyby nie zgoda Wysokiej Rady na spłatę wysoko oprocentowanych zobowiązań. Chcę też podziękować za dobrą współpracę, jaką mieliśmy przez cały poprzedni rok. Dziękuję Państwu, że przychylnie patrzyliście na wszystkie nasze wnioski, doceniając ich potrzebę, mówił Mieczysław Szczurek.

mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński

Szybkie menu

Dożynki Gminno-Powiatowe w Simoradzu (Gmina Dębowiec) Herb Powiatu Cieszyńskiego Rozkład jazdy autobusów w powiecie cieszyńskim Ze zbiorów Muzeum Śląska Cieszyńskiego Patronaty Starosty Cieszyńskiego Wsparcie dla Ukrainy w powiecie cieszyńskim Szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie cieszyńskim Pomoc Społeczna w Powiecie Cieszyńskim "Przeciw Przemocy" projekt Programy dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych w powiecie cieszyńskim Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Opieka okołoporodowa w powiecie cieszyńskim Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Geoportal E-Usługi Geodezja Powiat Cieszyński E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS Szkoły zawodowe strona zostanie otwarta w nowej karcie Ostrzeżenia i komunikaty strona zostanie otwarta w nowej karcie Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie   Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Powiatowy Urząd pracy w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe - strona zostanie otwarta w nowej karcie Szpital Śląski - strona zostanie otwarta w nowej karcie Muzeum Śląska Cieszyńskiego - strona zostanie otwarta w nowej karcie  Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie
Pierwszy Certyfikat ISO w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Drugi Certyfikat ISO w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie YouTube - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Travel- strona zostanie otwarta w nowej karcie PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W POWIECIE CIESZYŃSKIM Wsparcie dla Ukrainy