dozynki-w-chybiu

Już w ten weekend Diecezjalno-Powiatowo-Gminne Dożynki w Chybiu!!!

04.09.2019

W nadchodzącą niedzielę (8.09.2019 r.) w Chybiu odbędą się Dożynki o szczególnie podniosłym charakterze, ponieważ są organizowane przez Diecezję Bielsko-Żywiecką, Powiat Cieszyński oraz Gminę Chybie.

Święto Plonów rozpocznie się o godz. 11:00 w kościele pw. Chrystusa Króla w Chybiu mszą  św. pod przewodnictwem Ks. Biskupa Romana Pindla, podczas której rolnicy podziękują Bogu za zbiory i dar chleba. O godz. 14:00 wyruszy korowód dożynkowy z ul. K. Miarki w Zaborzu. O godz. 15:15 rozpocznie się tradycyjny obrzęd dożynkowy przygotowany przez zespół folklorystyczny STRUMIEŃ.

Gwiazdą niedzielnego wieczoru będzie DAMIAN HOLECKI z zespołem, który wystąpi o godz. 17:00 w chybskim amfiteatrze.

- W imieniu Ks. Biskupa, Wójta Gminy Chybie oraz własnym serdecznie zapraszam wszystkich do licznego udziału w uroczystościach oficjalnych, a także w imprezach towarzyszących tegorocznemu Świętu Plonów, będącym szczególnie wyjątkowym dla rolników. Warto pokreślić, że Dożynki w naszej polskiej tradycji są uznawane za element narodowej tożsamości. Symbolizują urodzaj oraz dziękczynienie za zebrane plony Bogu, który błogosławi ludzkiemu wysiłkowi! To także ogromne docenienie pracy rolników, dlatego na tę szczególną okazję przygotowaliśmy bogaty program wydarzenia. Każdy, kto zdecyduje się i zaszczyci nas swoją obecnością, znajdzie coś dla siebie, zaprasza Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek.

Honorowy Patronat nad wydarzeniem objęli: Biskup Diecezji Bielsko-Żywieckiej Roman Pindel, Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek oraz Wójt Gminy Chybie Janusz Żydek.

Plakat do pobrania znajduje się TUTAJ.