starosta-cieszynski-mieczyslaw-szczurek

Mieczysław Szczurek wolontariuszem Cieszyńskiego Sztabu WOŚP

11.01.2020

W niedzielę, 12 stycznia 2020 r. odbędzie się 28 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

W 2020 r. Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zbiera pieniądze na zakupienie najnowocześniejszych urządzeń dla różnych dziedzin medycyny dziecięcej takich jak chirurgia ogólna, kardiochirurgia czy neurochirurgia, dla ratowania życia i zdrowia dzieci potrzebujących różnego rodzaju operacji.

Cel Finału obejmuje także zakup wyposażenia dla oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej. W ich przypadku planowane są zakupy inkubatorów, monitorów, respiratorów, a także strzykawek automatycznych i objętościowych. Ponadto, zarówno dla sal operacyjnych jak i oddziałów pooperacyjnych, niezbędne będą zakupy ultrasonografów i echokardiografów.

Dlaczego w tym roku zostałem wolontariuszem Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy? W zeszłym roku, na jeden dzień, oddałem fotel Starosty Cieszyńskiego panu Michałowi, gdyż to on podczas licytacji okazał największą hojność. W tym roku pomyślałem sobie, że skoro w naszym kraju wielu samorządowców, moich koleżanek oraz kolegów czynnie włącza się w kwestowanie na rzecz WOŚP i w ten sposób pomagają Orkiestrze, dlaczego nie mogę zrobić podobnie jak oni?  Tym bardziej, że od lat aktywnie uczestniczę w różnych akcjach charytatywnych na rzecz dzieci, niezależnie od pełnionej przeze mnie funkcji. Nie trzeba długo było mnie do tego namawiać, mówi Mieczysław Szczurek.

Aby operacje były skuteczne i bezpieczne i aby jak najmniej było powikłań, a wyniki wczesne i odległe nie różniły się od najlepszych na świecie, potrzebne są najnowocześniejsze i bardzo kosztowne urządzenia medyczne. Stanowią one niezbędne wyposażenie sal operacyjnych, oddziałów intensywnej terapii pooperacyjnej, czy zakładów diagnostyki obrazowej.

- Uważam, że życie i zdrowie dzieci jest wartością bezcenną, nie ma w życiu nic bardziej cennego niż radosny uśmiech dziecka oraz blaskiem szczęścia błyszczące oczy, dodaje Szczurek.

W dniu finału Orkiestry Mieczysława Szczurka ze skarbonką będzie można spotkać w okolicach cieszyńskiego Rynku. Będzie się czuł bardzo zaszczycony, jeżeli mieszkańcy Cieszyna wrzucą do jego puszki datek na rzecz Fundacji.  - Wiem, że mogę liczyć na Cieszyniaków, kończy Mieczysław Szczurek.

Na koniec warto przypomnieć, że Oddział Neontologiczny Szpitala Śląskiego w Cieszynie nosi imię Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Program do prezentacji graficznej i analizy danych epidemicznych Covid-19 Covide.pl Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński Zespół ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i jednostkach organizacyjnych Powiatu Cieszyńskiego.