Aktualności

wróć
Janina Żagan Starosta Cieszyński wręcza kwiaty Rafałowi Górczyńskiemu

Młodszy aspirant Rafał Górczyński najlepszym Dzielnicowym Powiatu Cieszyńskiego

19.06.2024

Po raz kolejny, jak każdego roku, odbył się konkurs, który miał na celu wybór najlepszego dzielnicowego naszego Powiatu. Dotyczył osiągnięć i aktywności służbowej dzielnicowych za 2023 rok. Najlepszym spośród nich został wybrany mł. asp. Rafał Górczyński, który na co dzień pełni służbę w Komisariacie Policji w Zebrzydowicach. We wtorek, 18 czerwca 2024 r. podczas sesji Rady Powiatu Cieszyńskiego wyróżnienie oraz nagrodę zwycięzcy wręczyła Janina Żagan Starosta Cieszyński.

Górczyński zazwyczaj nie bierze udziału w spektakularnych akcjach policjantów kryminalnych czy ruchu drogowego, ale wykonuje codzienną, żmudną pracę, której efektem ma być wzrost poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców danego rejonu.

Powinien doskonale znać swoją dzielnicę, jej mieszkańców i ich problemy. Często jest pierwszą osobą, do której zgłaszają się jego „podopieczni” ze swoimi problemami. DZIELNICOWY – bo o nim mowa -jest nazywany „policjantem pierwszego kontaktu”. Czy znasz dzielnicowego? Czy masz do niego zaufanie? Czy uważasz, że jest przyjazny i pomocny? To pytania, które były i są w konkursie równie ważne, jak wiedza, jaką powinien posiadać najlepszy dzielnicowy powiatu.

Praca dzielnicowego ma szczególny charakter. Dzielnicowy, w ramach swych obowiązków dba nie tylko o bezpieczeństwo mieszkańców, ale utrzymując z nimi stały kontakt, niejednokrotnie pomaga w rozwiązywaniu codziennych problemów. Zwiększenie poczucia bezpieczeństwa społecznego, ograniczenie przestępczości i zjawisk patologii społecznej, budowa wzajemnego zaufania i więzi społecznych w ramach danej społeczności-to oczekiwania związane z jego pracą.

Każdego roku Starosta Cieszyński, doceniając znaczenie i prestiż służby dzielnicowego, przekazuje nagrodę dla najlepszego dzielnicowego w powiecie, wybieranego w drodze konkursu. W tym roku tytuł ten wywalczył młodszy aspirant Rafał Górczyński. Podczas wczorajszej sesji Rady Powiatu gratulacje i nagrodę pieniężną dla najlepszego dzielnicowego roku 2023 wręczyła osobiście Janina Żagan, Starosta Cieszyński. Gratulacje zwycięzcy złożył obecny na uroczystości nadkomisarz Przemysław Żurat, Pierwszy Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Cieszynie. Do gratulacji przyłączyli się radni powiatowi na czele ze Stanisławem Kubiciusem, Przewodniczącym Rady Powiatu.

Młodszy aspirant Rafał Górczyński jest policjantem od ponad dziesięciu lat. Jego rejon służbowy obejmuje Kaczyce i Kończyce Wielkie. Z wykształcenia jest ratownikiem medycznym, zdobył również tytuł magistra zarządzania bezpieczeństwem. Jego hobby to głównie piłka nożna – był zawodnikiem lokalnych klubów sportowych. Obecnie, w czasie wolnym od służby, sędziuje zawody tej dyscypliny sportu.

Szybkie menu

Biuro Rzeczy Znalezionych Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory E-SESJA transmisje z sesji E-urząd ePUAP Geodezja Powiat Cieszyński Geoportal E-Usługi Herb Powiatu Cieszyńskiego Inspektor Ochrony Danych Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Inwestycje w powiecie cieszyńskim Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Jak zastrzec dokumenty? Kompetencje Wydziałów Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości Obsługa osób z niepełnosprawnościami w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Opieka okołoporodowa w powiecie cieszyńskim Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Ostrzeżenia i komunikaty strona zostanie otwarta w nowej karcie Patronaty Starosty Cieszyńskiego Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie Pomoc Społeczna w Powiecie Cieszyńskim Programy dofinansowane z budżetu państwa lub z państwowych funduszy celowych w powiecie cieszyńskim Projekt EFS Szkoły zawodowe strona zostanie otwarta w nowej karcie Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Promocja zdrowia Starostowie Cieszyńscy Rozkład jazdy autobusów w powiecie cieszyńskim "Przeciw Przemocy" projekt Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim Turystyka Wsparcie dla Ukrainy w powiecie cieszyńskim Zarządzanie kryzysowe

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie   Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Powiatowy Urząd pracy w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe - strona zostanie otwarta w nowej karcie Szpital Śląski - strona zostanie otwarta w nowej karcie Muzeum Śląska Cieszyńskiego - strona zostanie otwarta w nowej karcie  Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie
Pierwszy Certyfikat ISO w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Drugi Certyfikat ISO w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie YouTube - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Travel- strona zostanie otwarta w nowej karcie PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W POWIECIE CIESZYŃSKIM Wsparcie dla Ukrainy