obecnie-w-taki-sposob-pracuje-starostwo-powiatowe-w-cieszynie

Obecnie w taki sposób pracuje Starostwo Powiatowe w Cieszynie

24.04.2020

Pomimo pandemii koronawirusa i zamknięcia Starostwa Powiatowego w Cieszynie dla klientów nigdy nie zaprzestaliśmy wykonywania swoich zadań.

Od momentu wprowadzenia stanu epidemii, od razu wskazaliśmy alternatywne formy kontaktu z Urzędem, między innymi: e-usługi realizowane poprzez ePUAP, kontakt telefoniczny czy e-mailowy.

Wcześniejsze podjęcie odpowiednich decyzji sprawiło, że zapisy rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 19 kwietnia 2020 r. w sprawie ustanowienia określonych ograniczeń, nakazów i zakazów w związku z wystąpieniem stanu epidemii
(Dz. U. z 2020 r. poz. 697) nie są dla nas nowe, gdyż zanim zostało opublikowane, już je realizowaliśmy na bieżąco dla mieszkańców, oczywiście z uwzględnieniem i zachowaniem koniecznych warunków bezpieczeństwa sanitarnego.

Powyższe Rozporządzenie nie wprowadza więc istotnych zmian w bieżącej obsłudze klientów Starostwa Powiatowego w Cieszynie.

Starosta Cieszyński działając na podstawie § 13 ust. 3 ww. rozporządzenia informuje, że tak jak do tej pory oraz do odwołania Starostwo Powiatowe w Cieszynie wykonuje większość zadań w sposób wyłączający bezpośrednią obsługę klientów.

Mieszkańcy powiatu proszeni są o załatwianie spraw:

• telefonicznie (od poniedziałku do piątku w godzinach pracy Urzędu. Urzędnicy udzielą wszelkich niezbędnych informacji w zakresie poszczególnych spraw oraz pomogą ustalić, jakie sprawy można załatwić zdalnie, wykaz numerów telefonów: https://bip.powiat.cieszyn.pl/artykul/128/706/wydzialy
  • mailowo poprzez adres sekretariat@powiat.cieszyn.pl lub poprzez adresy poszczególnych Wydziałów/Biur, których wykaz znajduje się tutaj: https://bip.powiat.cieszyn.pl/artykul/128/706/wydzialy
  • przez platformę ePUAP na skrytkę: /pzcieszyn/skrytka)
  • drogą pocztową na adres: Starostwo Powiatowe w Cieszynie, ul. Bobrecka 29, 43-400 Cieszyn,
  • poprzez pozostawienie dokumentów w Skrzynce Podawczej - urnie znajdującej się na parterze w budynku Starostwa przy ul. Bobreckiej 29 oraz w budynku przy
    ul. Szerokiej 13. Dokumenty są wyjmowane na bieżąco i rejestrowane z faktyczną datą wpływu do Starostwa. Do odwołania nie będą wydawane potwierdzenia złożenia pism do Starostwa poprzez wrzucenie ich do urny,
  • opłat można dokonywać tradycyjnie (płatność w placówce pocztowej) lub przez bankowość elektroniczną, wykaz kont bankowych znajduje się tutaj: https://bip.powiat.cieszyn.pl/artykul/187/7549/konta-bankowe

Pracownicy Starostwa Powiatowego w Cieszynie dokładają wszelkich starań, aby pomimo stanu epidemii załatwiać wszystkie sprawy w możliwie w jak najkrótszym czasie.

Priorytetowo będą traktowane zadania niezbędne do zapewnienia pomocy obywatelom, tj. sprawy z zakresu:

• wydawania praw jazdy – tel. kontaktowy: 33 4777108, 334777109;
  • wydawania dowodów rejestracyjnych – tel. kontaktowy: 33 4777347, 33 4777344;
  • wydawania innych dokumentów komunikacyjnych – tel. kontaktowy: 33 4777347, 334777346;
  • administracji architektoniczno – budowlanej – tel. kontaktowy: 33 4777436;
  • ochrony środowiska – tel. kontaktowy 33 4777426, 33 4777431;
  • wydawania zezwoleń na sprowadzanie zwłok/prochów – tel. kontaktowy: 33 4777225.

Klientów Urzędu, którzy z uzasadnionego powodu nie mogą załatwić sprawy zdalnie, prosimy o kontakt telefoniczny z właściwym Wydziałem/Biurem w celu umówienia terminu wizyty w Urzędzie. Klienci zgłaszający się do Starostwa proszeni są o kierowanie się do holu
i stosowanie się do zaleceń pracowników oraz wywieszonych komunikatów. Obsługa umówionych klientów odbywa się przy specjalnie zorganizowanym do tego celu stanowisku, które znajduje się w holu każdego z naszych obiektów.

Podczas wizyty w Urzędzie konieczne jest zachowanie niezbędnych środków bezpieczeństwa, tj. w szczególności zachowanie odstępu od pozostałych osób (min. 2 m), zakrycie nosa i ust maseczką, obowiązkowej dezynfekcji rąk.

Zwracamy uwagę, że w szczególnych sytuacjach, osoby oczekujące na załatwienie sprawy mogą zostać poproszone o oczekiwanie na zewnątrz budynku.

Pomimo wprowadzanych udogodnień, w trosce o Państwa bezpieczeństwo, apelujemy o załatwianie spraw bez konieczności wizyty w Urzędzie.

Dziękujemy za zrozumienie i liczymy na współpracę.

Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie E-SESJA transmisje z sesji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Moduł mapowy - z warstwami System informacji przestrzennej Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński Zespół ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i jednostkach organizacyjnych Powiatu Cieszyńskiego.