pcpr-w-cieszynie-poszukuje-kandydatow-na-rodziny-zastepcze

PCPR w Cieszynie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

25.04.2020

„Spełnij dziecięce marzenia o rodzinie, bo każde dziecko ma prawo wzrastać  w domu pełnym miłości”.

Mieczysław Szczurek, Starosta Powiatu Cieszyńskiego zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie idei rodzicielstwa zastępczego: „Spełnij dziecięce marzenia o rodzinie, bo każde dziecko ma prawo wzrastać w domu pełnym miłości” - pod takim hasłem rusza w Powiecie Cieszyńskim kampania mająca na celu pozyskanie kandydatów na rodziny zastępcze oraz przełamanie stereotypów dot. tej formy opieki.

W powiecie cieszyńskim aktualnie funkcjonują 172 rodziny, w których łącznie przebywa 240 dzieci. Potrzeby związane z rodzicielstwem zastępczym są znacznie większe. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej nieustannie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej oraz organizuje szkolenia w tym zakresie.

Każde dziecko marzy, aby wzrastać w domu pełnym miłości, wzajemnego szacunku i życzliwości. By móc cieszyć się dzieciństwem potrzebuje poczucia stabilizacji, przynależności i akceptacji, dlatego rodzina zastępcza jest szansą dla dziecka na lepszy start w przyszłość.

Istotą rodzicielstwa zastępczego jest otwartość kandydatów na przyjęcie dziecka, którego rodzice biologiczni czasowo bądź trwale są niezdolni do wypełniania roli rodzicielskiej.

O tych i wielu innych kwestiach związanych z rodzicielstwem zastępczym można dowiedzieć się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie.

Pracownicy Centrum udzielą informacji o tym jak wyglądają procedury związane z powstaniem rodziny zastępczej.

W związku z powyższym pragniemy dotrzeć do jak największej grupy społecznej, która spełni dziecięce marzenia o rodzinie, bo każde dziecko ma prawo wzrastać w domu pełnym miłości.

Plakat do pobrania znajduje się TUTAJ.

Ulotka str. 1 do pobrania znajduje się TUTAJ.

Ulotka str. 2 do pobrania znajduje się TUTAJ.

Spełnij swoje marzenia