pcpr-w-cieszynie-poszukuje-kandydatow-na-rodziny-zastepcze

PCPR w Cieszynie poszukuje kandydatów na rodziny zastępcze

25.04.2020

„Spełnij dziecięce marzenia o rodzinie, bo każde dziecko ma prawo wzrastać  w domu pełnym miłości”.

Mieczysław Szczurek, Starosta Powiatu Cieszyńskiego zwraca się z prośbą o rozpowszechnienie idei rodzicielstwa zastępczego: „Spełnij dziecięce marzenia o rodzinie, bo każde dziecko ma prawo wzrastać w domu pełnym miłości” - pod takim hasłem rusza w Powiecie Cieszyńskim kampania mająca na celu pozyskanie kandydatów na rodziny zastępcze oraz przełamanie stereotypów dot. tej formy opieki.

W powiecie cieszyńskim aktualnie funkcjonują 172 rodziny, w których łącznie przebywa 240 dzieci. Potrzeby związane z rodzicielstwem zastępczym są znacznie większe. Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie jako Organizator Rodzinnej Pieczy Zastępczej nieustannie poszukuje kandydatów do pełnienia funkcji rodziny zastępczej oraz organizuje szkolenia w tym zakresie.

Każde dziecko marzy, aby wzrastać w domu pełnym miłości, wzajemnego szacunku i życzliwości. By móc cieszyć się dzieciństwem potrzebuje poczucia stabilizacji, przynależności i akceptacji, dlatego rodzina zastępcza jest szansą dla dziecka na lepszy start w przyszłość.

Istotą rodzicielstwa zastępczego jest otwartość kandydatów na przyjęcie dziecka, którego rodzice biologiczni czasowo bądź trwale są niezdolni do wypełniania roli rodzicielskiej.

O tych i wielu innych kwestiach związanych z rodzicielstwem zastępczym można dowiedzieć się w Powiatowym Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie.

Pracownicy Centrum udzielą informacji o tym jak wyglądają procedury związane z powstaniem rodziny zastępczej.

W związku z powyższym pragniemy dotrzeć do jak największej grupy społecznej, która spełni dziecięce marzenia o rodzinie, bo każde dziecko ma prawo wzrastać w domu pełnym miłości.

Plakat do pobrania znajduje się TUTAJ.

Ulotka str. 1 do pobrania znajduje się TUTAJ.

Ulotka str. 2 do pobrania znajduje się TUTAJ.

Spełnij swoje marzenia

Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie E-SESJA transmisje z sesji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Moduł mapowy - z warstwami System informacji przestrzennej Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński Zespół ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i jednostkach organizacyjnych Powiatu Cieszyńskiego.