Aktualności

wróć
Ponownie - maturzyści z powiatu cieszyńskiego najlepsi w województwie śląskim!odztwie-slaskim-prezentacja-169

Ponownie - maturzyści z powiatu cieszyńskiego najlepsi w województwie śląskim!

05.07.2022

We wtorek, 5 lipca 2022 r. w systemie Okręgowych Komisji Egzaminacyjnych zostały opublikowane wstępne wyniki tegorocznych matur, które odbyły się w maju.

Maturzyści z powiatu cieszyńskiego okazali się najlepszymi uczniami zdającymi Egzamin Dojrzałości w całym województwie śląskim z wynikiem 84% (średnia krajowa: 78,2%)! Na kolejnych miejscach uplasowali się ex aequo maturzyści z Gliwic i Dąbrowy Górniczej, zdobywając 83%.

mówi Mieczysław Szczurek

- Drodzy Maturzyści! Gratuluję Wam osiągniętego sukcesu! Pokazaliście, że młodzież z terenu powiatu cieszyńskiego także i w tym roku jest najlepsza w całym województwie śląskim. Powiat Cieszyński, od lat bierze udział w różnych rankingach, zdarza się, że zajmujemy w nich wysokie miejsca, ale to Wy zdeklasowaliście nas w sposób mistrzowski. Nie można zapomnieć także o tym, że ten sukces jest również dowodem na wysokie umiejętności nauczycieli oraz na ich szczególne zaangażowanie w Wasz proces edukacyjny, za co im serdecznie dziękuję i doceniam.   

Droga Młodzieży — jestem ogromnie z Was ogromnie dumny, że zajęliście pierwsze miejsce w województwie śląskim, ze znakomitym wynikiem 84%, który znacznie przekroczył średnią krajową wynoszącą 78,2% Po złożonych gratulacjach, pozostaje mi tylko życzyć Wam wesołych, rozrywkowych i wspaniałych wakacji oraz podjęcia studiów na wymarzonych kierunkach, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

W Polsce spośród tegorocznych absolwentów szkół ponadpodstawowych maturę zdało 78,2%. Prawo do poprawki ma 15,5% abiturientów, natomiast definitywnie nie zdało jej 6,3% uczniów. Egzamin z języka polskiego zdało 95% zdających, z egzaminem z matematyki poradziło sobie 82% maturzystów, a egzamin z języka angielskiego zdało 94% zdających.

Przypomnijmy - aby zdać maturę, należy uzyskać z przedmiotów obowiązkowych co najmniej 30 proc. punktów możliwych do zdobycia; w przypadku przedmiotów do wyboru nie ma progu zaliczeniowego. Maturzysta, który nie zdał jednego obowiązkowego egzaminu, ma prawo do poprawki w sierpniu.

Szybkie menu

Ze zbiorów Muzeum Śląska Cieszyńskiego Patronaty Starosty Cieszyńskiego Wsparcie dla Ukrainy w powiecie cieszyńskim Szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie cieszyńskim Pomoc Społeczna w Powiecie Cieszyńskim "Przeciw Przemocy" projekt Programy dofinansowane z budżetu państwa w powiecie cieszyńskim Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Opieka okołoporodowa w powiecie cieszyńskim Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Geoportal E-Usługi Geodezja Powiat Cieszyński E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS Szkoły zawodowe strona zostanie otwarta w nowej karcie Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie   Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Powiatowy Urząd pracy w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe - strona zostanie otwarta w nowej karcie Szpital Śląski - strona zostanie otwarta w nowej karcie Muzeum Śląska Cieszyńskiego - strona zostanie otwarta w nowej karcie  Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie
Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie YouTube - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Travel- strona zostanie otwarta w nowej karcie PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W POWIECIE CIESZYŃSKIM Wsparcie dla Ukrainy