Aktualności

wróć
Ponownie obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

Ponownie obradował Powiatowy Zespół Zarządzania Kryzysowego

10.03.2020

Dzisiaj (10.03.2020 r.) po południu Wojewódzki Inspektor Sanitarny poinformował Wojewodę Śląskiego Jarosława Wieczorka o dwóch pozytywnych wynikach próbek pobranych od mieszkańców Cieszyna.

Z informacji, które zebrał Powiatowy Inspektorat w Cieszynie, wynika, że procedury wypracowane w ostatnich tygodniach przez służby, w tym przypadku przyniosły rezultat.

Na oddziale zakaźnym Szpitala Śląskiego w Cieszynie przebywa mężczyzna, który wrócił z terenu Niemiec. Zgłosił się telefonicznie do cieszyńskiego Sanepidu. Stan zdrowia hospitalizowanego mieszkańca jest dobry. Zgodnie z procedurami, kwarantanną domową, pod ścisłym nadzorem sanitarnym, objęte zostały osoby z najbliższego otoczenia, z którymi chory mężczyzna miał kontakt. Zostały pobrane od nich także pobrane próbki, z których jedna, należąca do mieszkanki miasta, również wykazała pozytywny wynik. Stan zdrowia pacjentki jest dobry.
- Szanowni Państwo, w związku z pojawieniem się wczoraj (9 marca 2020 r.) informacji medialnej w sprawie kontaktu z osobą, która mogła być zakażona koronawirusem, oraz zawieszeniem zajęć w trzech szkołach w Cieszynie, przede wszystkim apeluję do mieszkańców o zachowanie spokoju oraz zdrowego rozsądku. Dzisiaj w starostwie odbyło się posiedzenie Powiatowego Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Wszystkie służby przewidziane do walki z wirusem cały czas pracują oraz na bieżąco monitorują sytuację w powiecie cieszyńskim. Prowadzimy działania profilaktyczne, prewencyjne. Dodam, że na godz. 15:00, 49 mieszkańcom naszego Powiatu zalecono kwarantannę domową, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Od jutra wieczorem (11.03.2020 r.), w związku z zaistniałym zagrożeniem, wracają również kontrole graniczne w Cieszynie Boguszowicach.

W związku z zaistniałym zagrożeniem epidemiologicznym związanym z rozprzestrzenianiem się koronowirusa SARS-CoV-2, Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński zwrócił się z pismem do wszystkich wójtów oraz burmistrzów powiatu cieszyńskiego, rekomendującym zawieszenie imprez masowych odbywających się na ich terenie.

Przypominamy Państwu, jeżeli pojawią się niepokojące objawy wskazujące na infekcję koronawirusem, prosimy najpierw o telefoniczne zgłaszanie się do Sanepidu pod nr telefonu: 502 281 673.

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego jest w stałym kontakcie z Sanepidem, wojewodą śląskim, wójtami i burmistrzami z terenu powiatu cieszyńskiego.
- O swoich kolejnych działaniach będziemy informować Państwa na bieżąco, dodaje Starosta.

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Cieszyńskie Travel