Aktualności

wróć
 Powiat Cieszyński remontuje ul. Breńską w Górkach Małych!

Powiat Cieszyński remontuje ul. Breńską w Górkach Małych!

16.06.2022

Powiat Cieszyński rozpoczyna realizację zadania pod nazwą: „Rozbudowa drogi powiatowej nr 2602S Brenna – Skoczów, ul. Breńska w Górkach Małych wraz z odcinkowym remontem na dowiązaniu” .

Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie.

- Kolejna miła informacja - tym razem dla mieszkańców, dla kierowców, ale również dla turystów z Brennej.  Otóż przystąpiliśmy do remontu ulicy Breńskiej w Górkach Małych. To jedna z głównych ulic prowadzących do centrum Brennej. Zostanie gruntownie wyremontowana za ponad 7 milionów złotych. Wymienimy podłoże, pobocza, skończywszy na tym, co najważniejsze dla wszystkich kierowców, czyli na położeniu nowej warstwy ścieralnej, popularnie zwanej asfaltem. Droga uzyska nowy wygląd i będzie bardziej funkcjonalna. Podsumowując – kończy się kolejny etap tworzenia dobrego dojazdu do centrum Brennej. Remont tej drogi cieszy mnie, tym bardziej że równocześnie zbiegł się z przyznaniem nam środków na adaptację spichlerza należącego do Dworu Kossaków w Górkach Wielkich. Po zakończonym remoncie przy tzw. Kossakówce  będzie funkcjonował nowoczesny obiekt przeznaczony na cele kulturalno-turystyczne. Warto zauważyć, że jest kontynuacja remontów na terenie kolejnej Gminy, tym razem dotyczy to Brennej. Tak jak mówiłem poprzednio o zbiegu remontów w Drogomyślu (Gmina Strumień), to tym razem nastąpił zbieg remontów budowlanych i drogowych właśnie w Brennej, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

mówi Mieczysław Szczurek 

W dniu 19 maja 2022 r. nastąpiło przekazanie terenu budowy tego zadania. Planowany termin zakończenia inwestycji to koniec listopada 2022 r.

Zakres rzeczowy zadania obejmuje m.in.: roboty przygotowawcze i rozbiórkowe, wymianę warstw konstrukcyjnych jezdni, skrzyżowań, zatok autobusowych, budowę chodnika, wykonanie poboczy, budowę dwóch zatok autobusowych, zabezpieczenie i umocnienie skarp i rowów, przebudowę  rowów, budowę sieci kanalizacji deszczowej, studni chłonnych, przepustów ze ściankami, wycinkę drzew i krzewów wraz z wykonaniem  nasadzeń zastępczych.

- Wartość zadania wynosi ok. 7,23 mln zł, z czego 3,7 mln zł brutto stanowić będzie dofinasowanie w ramach Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg w roku 2022 w zakresie kosztów kwalifikowalnych, informuje Starosta. - W kwestii organizacji robót informuję, że w związku z realizacją tego zadania, na czas prowadzenia robót ruch samochodowy poprowadzony będzie wahadłowo zgodnie z zatwierdzonym projektem tymczasowej organizacji ruchu na czas robót, tłumaczy Szczurek. - O planowanych utrudnieniach w ruchu związanych z realizacją tej inwestycji drogowej będziemy informować na bieżąco na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie, jak również Urzędu Gminy w Brennej, kończy Włodarz Powiatu.

Wykonawcą robót jest firmą EUROVIA POLSKA S.A. z siedzibą w Bielanach Wrocławskich, a Nadzór Inwestorski sprawować będzie firma R.H.KONtrakt z siedzibą w Międzyświeciu.     

 

 

Szybkie menu

Ze zbiorów Muzeum Śląska Cieszyńskiego Wsparcie dla Ukrainy w powiecie cieszyńskim Szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie cieszyńskim Pomoc Społeczna w Powiecie Cieszyńskim "Przeciw Przemocy" projekt Programy dofinansowane z budżetu państwa w powiecie cieszyńskim Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Opieka okołoporodowa w powiecie cieszyńskim Patronaty Starosty Cieszyńskiego Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Geoportal E-Usługi Geodezja Powiat Cieszyński E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie   Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Powiatowy Urząd pracy w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Pogotowie Ratunkowe - strona zostanie otwarta w nowej karcie Szpital Śląski - strona zostanie otwarta w nowej karcie Muzeum Śląska Cieszyńskiego - strona zostanie otwarta w nowej karcie  Zespół Poradni Psychologiczno-Pedagogicznych w Cieszynie - strona zostanie otwarta w nowej karcie
Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie YouTube - strona zostanie otwarta w nowej karcie Cieszyńskie Travel- strona zostanie otwarta w nowej karcie PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W POWIECIE CIESZYŃSKIM Wsparcie dla Ukrainy