powiat-cieszynski-w-czerwonej-strefie

Powiat Cieszyński w czerwonej strefie!

15.10.2020

Powiat cieszyński, od soboty, 17 października 2020 r.  zgodnie z klasyfikacją  Ministerstwa Zdrowia zostaje oznaczony jako czerwona strefa, a więc mieszkańców czeka zaostrzenie reżimu sanitarnego oraz obostrzeń.  Decyzję tę podjął w dniu 15 października Rządowy Sztab Zarządzania Kryzysowego.

Od tego momentu w całej Polsce będą obowiązywały nowe zasady bezpieczeństwa. Wyjątkiem są ograniczenia dotyczące wesel i innych uroczystości rodzinnych – one zaczną obowiązywać od 19 października.

Jakie ograniczenia czekają nas w strefie czerwonej?

1.  ograniczenie liczby osób w placówkach handlowych do 5 osób na 1 kasę;
  2. od 19.10 - zakaz organizacji imprez okolicznościowych (wesela, konsolacje i inne);
  3. podczas uroczystości religijnych nie więcej niż 1 osoba na 7m2,
  4. w zgromadzeniach publicznych może uczestniczyć max. 10 osób;
  5. w szkołach wyższych oraz ponadpodstawowych obowiązuje nauczanie w trybie zdalnym (z wyłączeniem zajęć praktycznych).

Oprócz tego w strefie czerwonej obowiązują takie same zasady bezpieczeństwa jak w strefie żółtej:

1.  lokale gastronomiczne mogę być otwarte w godz. 600 – 2100. Zajęty może być co drugi stolik. Po godz. 2100 wyłącznie możliwość zamówienia posiłków na wynos;
  2. ograniczenie liczba osób w transporcie publicznym – zajętych może być 50%. miejsc siedzących lub 30% liczby wszystkich miejsc;
  3. wydarzenia sportowe bez udziału publiczności;
  4. w wydarzeniach kulturalnych max. 25%. miejsc zajętych przez publiczność;
  5. zawieszona działalność basenów, aquaparków i siłowni.

Mateusz Morawiecki, Premier RP  podobnie jak na wiosnę br. apeluje do wszystkich Polaków o pozostanie w domu.

Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie E-SESJA transmisje z sesji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Moduł mapowy - z warstwami System informacji przestrzennej Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński Zespół ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i jednostkach organizacyjnych Powiatu Cieszyńskiego.