Starostwo Powiatowe w Cieszynie nagrodzone certyfikatem "PracoDawca Zdrowia"

29.11.2019

W środę (27 listopada) w siedzibie Ministerstwa Zdrowia w Warszawie w sali kolumnowej odbyła się druga edycja programu „PracoDawca Zdrowia”.

Głównym celem programu jest promocja profilaktyki zdrowotnej w miejscu pracy oraz zachęcenie pracowników do zgłaszania się na badania profilaktyczne pod kątem wykrywania chorób cywilizacyjnych (w szczególności nowotworów).

Wiceminister Sławomir Gadomski podczas wręczania certyfikatów „PracoDawca Zdrowia” wyraził słowa uznania dla inwencji pracodawców we wdrażaniu działań prozdrowotnych na rzecz swoich pracowników.

Do drugiej edycji programu zgłosiło się 43 pracodawców. Decyzją Kapituły nagrodzonych zostało 31 firm. W grupie nagrodzonych znalazło się także Starostwo Powiatowe w Cieszynie. Dyplom odebrała Barbara Kłosowska -Kierownik Biura Promocji Zdrowia.

Program „PracoDawca Zdrowia” jest jednym z elementów kampanii Ministerstwa Zdrowia „Planuję długie życie” na rzecz promocji zdrowia i profilaktyki nowotworów.

Jednym z głównych celów programu jest zwiększenie liczby osób zgłaszających się na badania profilaktyczne.

Tytuł „PracoDawca Zdrowia” pozwala zbudować markę firmy, która troszczy się o zatrudnione w niej osoby, poprzez profilaktykę, promocję zdrowego i racjonalnego stylu życia oraz aktywności fizycznej.

Materiał i zdjęcia za zgodą Biura Komunikacji Ministerstwa Zdrowia