Aktualności

wróć
trwa-rekrutacja-do-powiatowych-szkol

Trwa rekrutacja do powiatowych szkół!

10.07.2020

Powiat Cieszyński jako organ prowadzący powiatowe szkoły ponadpodstawowe w nowym roku szkolnym 2020/2021 przygotował 1767 miejsc dla absolwentów szkół podstawowych, którzy chcą podjąć naukę w powiatowych ponadpodstawowych szkołach. – Liczba miejsc jest podobna do ilości z roku ubiegłego, oczywiście nie licząc ubiegłorocznego podwójnego rocznika. W 2020 roku szkoły podstawowe na terenie powiatu cieszyńskiego opuszcza 1572 absolwentów, a więc dla każdego ucznia zostało przygotowane miejsce. Co warte podkreślenia - miejsc mamy więcej niż absolwentów, a więc przyjmiemy wszystkich chętnych, nikt nie odejdzie z przysłowiowym kwitkiem, informuje Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.   

Ilości miejsc w rozbiciu na poszczególne rodzaje szkół średnich z terenu powiatu cieszyńskiego kształtują się w następujący sposób:

  • Liceum Ogólnokształcące: 603,
  • Technikum: 690,
  • Branżowa szkoła I stopnia: 474.

Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w powiecie cieszyńskim zostanie przeprowadzona poprzez system elektronicznego naboru: www.slaskie.edu.com.pl.

Absolwenci szkół podstawowych w dniach od 15 czerwca do 10 lipca 2020 r. rejestrowali się w systemie elektronicznego naboru, wybierając szkołę pierwszej, drugiej i trzeciej preferencji. – Stąd, dzisiaj (10.07.2020 r.) na ulicach Cieszyna tłumnie pojawiła się młodzież, która dostarczała swoje świadectwa do wcześniej wybranych przez siebie szkół w systemie elektronicznego naboru, mówi Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego. – Od dnia 31 lipca do 4 sierpnia 2020 r. będzie trwał kolejny etap rekrutacji, a więc uczniowie będą uzupełniali swoje wcześniej złożone wnioski o zaświadczenie o wyniku egzaminu ośmioklasisty, jak również mogą zmienić wniosek o przyjęcie, w tym zamienić wniosek w szkołach, do których się kandyduje, dodaje Janina Żagan. - 12 sierpnia, to bardzo ważna data dla procesu rekrutacyjnego, w tym dniu zostaną opublikowane listy osób zakwalifikowanych do przyjęcia. Po tym terminie następuje bardzo krótki czas, w którym uczniowie muszą zaakceptować wolę podjęcia nauki w szkole, do której zostali przyjęci. Natomiast 19 sierpnia zostaną opublikowane listy przyjętych do naszych szkół. Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie przygotowuje się podobnie jak w roku ubiegłym do przeprowadzenia rekrutacji w systemie elektronicznego naboru. Myślę, że nabór przebiegnie bez większych problemów, podobnie jak w zeszłym roku, kończy Wicestarosta.

Powiatowe szkoły przygotowały także nowe kierunki dla swoich uczniów.

Zespół Szkół Ogólnokształcących w Wiśle otwiera klasę o profilu Mistrzostwa Sportowego (piłka koszykowa dziewcząt).

Zespół Szkół Gastronomiczno-Hotelarskich w Wiśle (technikum) otwiera o profilu klasę technik rachunkowości.

Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Cieszynie (technikum) otwiera o profilu klasę technik fotografii i multimediów.

Zespół Szkół Przyrodniczo-Technicznych w Międzyświeciu (technikum) otwiera klasę technik weterynarii.

Zespół Szkół Technicznych w Cieszynie (branżowa szkoła I stopnia) otwiera klasę drukarz offsetowy, operator procesów introligatorskich.

Uczniowie zostali poinformowani o nowych kierunkach utworzonych w powiatowych, ponadpodstawowych szkołach – Przygotowując tegoroczną ofertę edukacyjną, chcieliśmy stworzyć uczniom wiele możliwości. Jakie szkoły uczniowie wybiorą, to dopiero się okaże, które kierunki zdobędą ich uznanie i uzyskają aprobatę oraz które będą cieszyły się wielką popularnością? Odpowiedź na te pytania poznamy dopiero w połowie sierpnia, twierdzi Żagan.

 

 

 

Szybkie menu

Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Program do prezentacji graficznej i analizy danych epidemicznych Covid-19 Covide.pl Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński Zespół ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i jednostkach organizacyjnych Powiatu Cieszyńskiego.

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Cieszyńskie Travel