img-4798-kopia

Tymczasowe zmiany w funkcjonowaniu Starostwa weszły w życie

16.03.2020

Od dzisiaj (poniedziałek 16.03.2020 r) z uwagi na realne zagrożenie koronawirusem Starostwo Powiatowe w Cieszynie informuje, że została ograniczona do odwołania bezpośrednia obsługa klientów do wyznaczonych punktów. – Obecnie nasi klienci nie mają możliwości bezpośredniego załatwiania spraw w biurach Starostwa. Składanie pism i wniosków oraz udzielanie informacji odbywa się na parterze w Kancelarii Ogólnej. Dotyczy to obu budynków Starostwa znajdujących się przy ul. Szerokiej 13 oraz Bobreckiej 13. Nasze działania zostały wprowadzone w trosce o bezpieczeństwo Mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego oraz pracowników Starostwa. Dziękuję wszystkim za zrozumienie, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

- W związku z trudną sytuacją epidemiologiczną proszę naszych klientów, aby w miarę możliwości wszystkie sprawy załatwiali telefonicznie, za pomocą poczty elektronicznej (ePUAP) lub poczty tradycyjnej., apeluje Jacek Wiśniewski, Sekretarz Powiatu Cieszyńskiego.

W Starostwie Powiatowym w Cieszynie istnieje również możliwość korzystania ze środków dezynfekujących. – Wystawiliśmy w obu budynkach naszego Urzędu środki dezynfekujące. Są umieszczone w miejscach łatwo dostępnych oraz widocznych. Chcemy, aby nasi klienci podczas wizyty w Starostwie mieli szansę odkażenia swoich dłoni. Zachęcam wszystkich do korzystania z tej możliwości, mówi Wiśniewski.