Udział WTZ Drogomyśl w VII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Słupsku

08.11.2019

W ramach współpracy pomiędzy powiatami partnerskimi w obszarze wspierania osób z niepełnosprawnościami grupa taneczna „Roztańczony Zamek” z Warsztatu Terapii Zajęciowej w Drogomyślu prowadzonego przez PDPS „Feniks” w Skoczowie uczestniczyła w VII Przeglądzie Twórczości Artystycznej Osób Niepełnosprawnych w Słupsku.

Zaproszeni przez Starostę Słupskiego Pana Pawła Lisowskiego artyści, na scenie Filharmonii Sinfonia Baltica zaprezentowali układ taneczny pt.: „Podążaj za mną”. Uzupełnieniem występu scenicznego była prezentacja klipu przygotowanego w Warsztacie przez jednego z Uczestników zajęć. Ciekawą i budującą okazała się wizyta u organizatorów Przeglądu, czyli w Domu Pomocy Społecznej w Lubuczewie, gdzie cała grupa mogła zwiedzić ten nowoczesny obiekt. Pobyt nad morzem był okazją do obejrzenia okolicznych atrakcji turystycznych i oczywiście spacerów wzdłuż Usteckiej plaży.

Jesteśmy przekonani, że wspólny udział w Przeglądzie przyczyni się do dalszej współpracy pomiędzy powiatami - Słupskim i Cieszyńskim. Wyrażamy jednocześnie wdzięczność i podziękowania za serdeczne przyjęcie i ugoszczenie nas po raz kolejny w Ustce i Słupsku.