Aktualności

wróć
utrudnienia-w-ruchu-na-ul

Utrudnienia w ruchu na ul. Katowickiej w Cieszynie - wyłączenie z ruchu łącznicy S52 z ul. Katowicką w Cieszynie - od dnia 29 listopada 2019r.

29.11.2019

W związku z trwającą realizacją zadania obejmującą przebudowę skrzyżowania ul. Katowickiej z łącznicą S 52 w Cieszynie, Wykonawca robót Firma Eurovia Polska S.A. Oddział w Bielsku-Białej informuje mieszkańców oraz użytkowników ul. Katowickiej, że z przyczyn technologicznych oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego, na czas wykonywania robót związanych z budową ronda od dnia 29 listopada 2019 r. od godziny 10:00 zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu z ruchem wahadłowym sterowanym sygnalizacją świetlną na odcinku realizowanych robót. Jednocześnie pozostaje wyłączona z ruchu  łącznica S52 z ul. Katowicką w Cieszynie – pierwsza łącznica jadąc od centrum Cieszyna (wyprowadzająca ruch w kierunku na Bielsko-Biała oraz obsługująca wjazd do centrum Cieszyna z S52 od strony granicy państwa).

Na czas zamknięcia łącznicy wyznaczono objazdy (w obu kierunkach).

W ramach tymczasowej organizacji ruchu zakłada się wyłączenie z ruchu jednego pasa ul. Katowickiej na odcinku objętym przebudową skrzyżowania oraz wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Połączenie południowej jezdni drogi S-52 z ul. Katowicką (czyli wyłączenie z ruchu tej łącznicy przy której powstaje rondo) pozostaje zamknięte, a ruch pozostaje przekierowany zgodnie z obowiązującymi wcześniej objazdami.

Natężenie ruchu będzie monitorowane, a długość faz sygnalizacji będzie optymalizowana.

Przewidywany okres wyłączenia z ruchu łącznicy – ok. 1 miesiąc. Dokładna data uzależniona będzie od rzeczywistego postępu robót. Z uwagi na okres jesienno-zimowy, aura pogodowa może ograniczyć możliwość prowadzenia pewnych asortymentów robót wymagających dodatnich temperatur.

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu PRZEPRASZAMY, jednocześnie prosimy mieszkańców oraz użytkowników ul. Katowickiej o stosowanie się do objazdów i informacji przekazywanych bezpośrednio przez przedstawiciela Wykonawcy robót.

Prośba do użytkowników ruchu drogowego o uzbrojenie się w cierpliwość oraz o wyrozumiałość.

 W ZAŁĄCZENIU MAPKI Z OBJAZDAMI ZAWARTE W PROJEKCIE TYMCZASOWEJ ORGANIZACJI RUCHU _ ETAP 3 znajduje się TUTAJ.

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Cieszyńskie Travel