utrudnienia-w-ruchu-na-ul

Utrudnienia w ruchu na ul. Katowickiej w Cieszynie - wyłączenie z ruchu łącznicy S52 z ul. Katowicką w Cieszynie - od dnia 29 listopada 2019r.

29.11.2019

W związku z trwającą realizacją zadania obejmującą przebudowę skrzyżowania ul. Katowickiej z łącznicą S 52 w Cieszynie, Wykonawca robót Firma Eurovia Polska S.A. Oddział w Bielsku-Białej informuje mieszkańców oraz użytkowników ul. Katowickiej, że z przyczyn technologicznych oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego, na czas wykonywania robót związanych z budową ronda od dnia 29 listopada 2019 r. od godziny 10:00 zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu z ruchem wahadłowym sterowanym sygnalizacją świetlną na odcinku realizowanych robót. Jednocześnie pozostaje wyłączona z ruchu  łącznica S52 z ul. Katowicką w Cieszynie – pierwsza łącznica jadąc od centrum Cieszyna (wyprowadzająca ruch w kierunku na Bielsko-Biała oraz obsługująca wjazd do centrum Cieszyna z S52 od strony granicy państwa).

Na czas zamknięcia łącznicy wyznaczono objazdy (w obu kierunkach).

W ramach tymczasowej organizacji ruchu zakłada się wyłączenie z ruchu jednego pasa ul. Katowickiej na odcinku objętym przebudową skrzyżowania oraz wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Połączenie południowej jezdni drogi S-52 z ul. Katowicką (czyli wyłączenie z ruchu tej łącznicy przy której powstaje rondo) pozostaje zamknięte, a ruch pozostaje przekierowany zgodnie z obowiązującymi wcześniej objazdami.

Natężenie ruchu będzie monitorowane, a długość faz sygnalizacji będzie optymalizowana.

Przewidywany okres wyłączenia z ruchu łącznicy – ok. 1 miesiąc. Dokładna data uzależniona będzie od rzeczywistego postępu robót. Z uwagi na okres jesienno-zimowy, aura pogodowa może ograniczyć możliwość prowadzenia pewnych asortymentów robót wymagających dodatnich temperatur.

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu PRZEPRASZAMY, jednocześnie prosimy mieszkańców oraz użytkowników ul. Katowickiej o stosowanie się do objazdów i informacji przekazywanych bezpośrednio przez przedstawiciela Wykonawcy robót.

Prośba do użytkowników ruchu drogowego o uzbrojenie się w cierpliwość oraz o wyrozumiałość.

W ZAŁĄCZENIU MAPKI Z OBJAZDAMI ZAWARTE W PROJEKCIE TYMCZASOWEJ ORGANIZACJI RUCHU _ ETAP 3 znajduje się TUTAJ.

Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie E-SESJA transmisje z sesji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Moduł mapowy - z warstwami System informacji przestrzennej Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński Zespół ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i jednostkach organizacyjnych Powiatu Cieszyńskiego.