utrudnienia-w-ruchu-na-ul

Utrudnienia w ruchu na ul. Katowickiej w Cieszynie - wyłączenie z ruchu łącznicy S52 z ul. Katowicką w Cieszynie - od dnia 29 listopada 2019r.

29.11.2019

W związku z trwającą realizacją zadania obejmującą przebudowę skrzyżowania ul. Katowickiej z łącznicą S 52 w Cieszynie, Wykonawca robót Firma Eurovia Polska S.A. Oddział w Bielsku-Białej informuje mieszkańców oraz użytkowników ul. Katowickiej, że z przyczyn technologicznych oraz dla zapewnienia bezpieczeństwa ruchu drogowego, na czas wykonywania robót związanych z budową ronda od dnia 29 listopada 2019 r. od godziny 10:00 zostanie wdrożona tymczasowa organizacja ruchu polegająca na zawężeniu jezdni do jednego pasa ruchu z ruchem wahadłowym sterowanym sygnalizacją świetlną na odcinku realizowanych robót. Jednocześnie pozostaje wyłączona z ruchu  łącznica S52 z ul. Katowicką w Cieszynie – pierwsza łącznica jadąc od centrum Cieszyna (wyprowadzająca ruch w kierunku na Bielsko-Biała oraz obsługująca wjazd do centrum Cieszyna z S52 od strony granicy państwa).

Na czas zamknięcia łącznicy wyznaczono objazdy (w obu kierunkach).

W ramach tymczasowej organizacji ruchu zakłada się wyłączenie z ruchu jednego pasa ul. Katowickiej na odcinku objętym przebudową skrzyżowania oraz wprowadzenie ruchu wahadłowego sterowanego sygnalizacją świetlną.

Połączenie południowej jezdni drogi S-52 z ul. Katowicką (czyli wyłączenie z ruchu tej łącznicy przy której powstaje rondo) pozostaje zamknięte, a ruch pozostaje przekierowany zgodnie z obowiązującymi wcześniej objazdami.

Natężenie ruchu będzie monitorowane, a długość faz sygnalizacji będzie optymalizowana.

Przewidywany okres wyłączenia z ruchu łącznicy – ok. 1 miesiąc. Dokładna data uzależniona będzie od rzeczywistego postępu robót. Z uwagi na okres jesienno-zimowy, aura pogodowa może ograniczyć możliwość prowadzenia pewnych asortymentów robót wymagających dodatnich temperatur.

Za zaistniałe utrudnienia w ruchu PRZEPRASZAMY, jednocześnie prosimy mieszkańców oraz użytkowników ul. Katowickiej o stosowanie się do objazdów i informacji przekazywanych bezpośrednio przez przedstawiciela Wykonawcy robót.

Prośba do użytkowników ruchu drogowego o uzbrojenie się w cierpliwość oraz o wyrozumiałość.

W ZAŁĄCZENIU MAPKI Z OBJAZDAMI ZAWARTE W PROJEKCIE TYMCZASOWEJ ORGANIZACJI RUCHU _ ETAP 3 znajduje się TUTAJ.