kopia-zmiany-w-przewozach-szkolnych

Uwaga! Zmiany w przewozach szkolnych!

30.08.2019

Zarząd Powiatu, wspólnie z Radą Przewoźników działającą przy Staroście Cieszyńskim podjął starania, aby zabezpieczyć dojazd uczniów do szkół przededniu nowego roku szkolnego 2019/2020 oraz podwójnego naboru do szkół ponadpodstawowych. – W momencie ustabilizowania się planów lekcyjnych w naszych szkołach, wraz z Radą Przewoźników ponownie przeanalizujemy rozkłady jazdy i dopasujemy ostateczne rozwiązania. Oczekuję również na zgłaszanie ewentualnych uwag co do istniejącego rozkładu jazdy autobusów w terminie od 10 do 13 września na e-mail: rada.przewoznikow@gmail.com lub telefonicznie pod numer telefonu 693 531 457 w godzinach od 8:00 do 16:00, informuje Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński.

Dodatkowo po 15 września informacja o dokonanych korektach w rozkładzie jazdy zostanie przekazana na stronach internetowych przewoźników obsługujących poszczególne linie komunikacyjne.

Zarząd Powiatu Cieszyńskiego wraz z Radą Przewoźników chce przeciwdziałać wykluczeniu komunikacyjnemu, dlatego od początku swojej kadencji dąży do poprawy stanu publicznego transportu.  W związku z tym reaktywuje od września br. cztery nowe linie autobusowe. W tym celu zabezpieczono w budżecie Powiatu odpowiednią kwotę środków oraz wystąpiono z wnioskiem o dopłatę do Funduszu Rozwoju Przewozów Autobusowych o charakterze użyteczności publicznej. - Tym samym nasz Powiat aplikuje o środki rządowe przeznaczone m.in. na reaktywację wygaszonych połączeń autobusowych, a także poprawia lokalną siatkę połączeń autobusowych w ogóle. Jest to pierwszy krok do poprawy obecnego stanu komunikacji autobusowej na terenie powiatu cieszyńskiego. Te linie spowodują, że tzw. białe plamy komunikacyjne, które można znaleźć w każdym powiecie, zostaną częściowo zniwelowane. Trzeba tak zorganizować transport publiczny, by również do tych mniejszych miejscowości lub dzielnic dojeżdżały autobusy, dodał Christian Jaworski Członek Zarządu, merytorycznie nadzorujący Wydział Komunikacji.

Zostaną uruchomione następujące nowe linie komunikacyjne:

1. Cieszyn Plac Wolności – Hażlach Skrzyżowanie – Kończyce Wielkie Centrum – Zebrzydowice Dworzec Kolejowy,
  2. Dworzec Cieszyn – Ogrodzona – Iskrzyczyn Centrum – Dębowiec Centrum ul. Szkolna,
  3. Goleszów Centrum – kisielów Remiza – Skoczów Dworzec Autobusowy,
  4. Skoczów Dworzec Autobusowy – Bładnice OSP – Ustroń Lipowiec Remiza.

Informacja dotycząca rozkładu jazdy przewozów szkolnych znajduje się TUTAJ.