Wystawa „Edward Biszorski, Szori ze Skoczowa 1909-1995” w Muzeum Beskidzkim w Wiśle
Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia wyjątkowej wystawy poświęconej twórczości Edwarda Biszorskiego – wybitnego malarza i grafika z gminy Skoczów. Ekspozycja dostępna jest w Muzeum Beskidzkim im. Andrzeja Podżorskiego w Wiśle.
Podczas wernisażu prelekcję o działalności artystycznej Edwarda Biszorskiego wygłosiła Diana Pieczonka Giec, Prezes Towarzystwa Miłośników Skoczowa, która przybliżyła sylwetkę artysty i jego pasję do sztuki oraz gór.
Wydarzenie było również okazją do wspomnień i powrotu do przeszłości poprzez prace Edwarda Biszorskiego, które odzwierciedlają niezwykłą więź malarza z regionem i jego historią.
Obecna na wernisażu Starosta Cieszyńska Janina Żagan, zaprezentowała uczestnikom wyjątkową pamiątkę – zdjęcie z papieżem Janem Pawłem II, dokumentujące moment podziękowań za wizytę papieską w Skoczowie w 1995 roku, podczas której przekazano dzieła artysty.
Zapraszamy do Muzeum Beskidzkiego w Wiśle!
Więcej aktualności
Które szkoły w powiecie w rankingu Perspektyw?
Poradnik Bezpieczeństwa -warto wiedzieć
Laptopy i tablety dla szkół za prawie 3 mln zł z KPO
Zakończyły się remonty dróg powiatowych w Strumieniu, Wiśle i Dębowcu
Szybkie menu
Powiat na mapie
43-460 Wisła
43-410 Zebrzydowice
Gminy:
Kategorie:
- PROJEKTY UNIJNE
- POWIATOWE INSTYTUCJE KULTURY
- POZOSTAŁE INSTYTUCJE KULTURY I ORGANIZATORZY IMPREZ
- SZPITALE
- SZKOŁY
- SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE
- PORADNIE
- DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ
- DOMY DZIECKA
- INNE
- POGOTOWIE RATUNKOWE
- INSPEKCJE, STRAŻE
- POLICJA
- STAROSTWO POWIATOWE W CIESZYNIE
- APTEKI
- NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA I NIEODPŁATNA MEDIACJA NA TERENIE POWIATU CIESZYŃSKIEGO