Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu –  „Moja Wizja Zero”

Zapraszamy do udziału w II edycji konkursu – „Moja Wizja Zero”

05.07.2020

Kasa Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Warszawie 30 czerwca 2020 r. zorganizowała konferencję prasową, inaugurującą tegoroczne działania w ramach realizacji Strategii „Wizja Zero” w sektorze rolniczym w Polsce.

W konferencji uczestniczyli m.in.: Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi Szymon Giżyński, Przedstawiciele Kasy z Panią Prezes dr Aleksandra Hadzik na czele oraz pozostali organizatorzy spotkania. Oficjalny patronat na konkursem sprawuje Minister Rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski.

Współorganizatorami Konkursu są: Ministerstwo Rolnictwa i Rozwoju Wsi, Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych, Fundacja PGE, Agencja Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa, Państwowa Inspekcja Pracy, patronat medialny objęła TVP Info.

Podczas spotkania twórcy projektu ogłosili oficjalnie rozpoczęcie II Ogólnopolskiego Konkursu dla Młodzieży „Moja Wizja Zero – Bezpieczeństwo, Zdrowie i Dobrostan Rolnika” - i na tych 3 filarach Wizji Zero opierać się będzie tegoroczna edycja konkursu.

Głównym założeniem projektu jest promowanie wśród młodzieży, w szczególności uczniów szkół ponadpodstawowych oraz studentów uczelni wyższych o profilu rolniczym, bezpiecznych zachowań związanych z pracą na terenie gospodarstwa rolnego. W tym roku Kasa zwraca szczególną uwagę na dobrostan rolnika jako jeden z trzech filarów Wizji Zero, obok bezpieczeństwa i zdrowia, który ma wpływ na bezpieczeństwo pracy rolników.

Mając na uwadze stworzenie lepszych warunków pracy i poprawę zdrowia rolników, intencją Strategii Wizji Zero jest zmniejszenie wypadków przy pracy oraz chorób zawodowych.

Jeśli chcesz wziąć udział w konkursie i spełniasz wymagane kryteria, nie zwlekaj! Oto 5 wytycznych, z którymi na pewno sobie poradzisz:

1. Zapoznaj się z regulaminem
  2. Pobierz i wypełnij formularz zgłoszenia oraz wszystkie załączniki
  3. Upewnij się, czy dane zostały wpisane poprawnie
  4. Zeskanuj formularze, które wymagają podpisu (mogą być zdjęcia dobrej jakości)
  5. Prześlij wypełnione i podpisane dokumenty pod adres: wizjazero(at)krus.gov.pl

Szczegóły konkursu oraz pliki do pobrania na stronie:

Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie E-SESJA transmisje z sesji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Moduł mapowy - z warstwami System informacji przestrzennej Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński Zespół ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i jednostkach organizacyjnych Powiatu Cieszyńskiego.