plakat-1-min-kopia

Zapraszamy na Międzynarodową Konferencję Szkoleniową FAS/FASD

21.08.2019

W związku z obchodami 20-lecia Światowego Dnia FAS oraz Dnia Świadomości FASD w dniu 09.09.2019r. Fundacja Fascynujący Świat Dziecka przy współpracy z Uniwersytetem SWPS organizuje Międzynarodową Konferencję Szkoleniową pt. „Trafna diagnostyka FASD? Jest na to sprawdzony sposób – Prawidłowo dostosowana terapia kluczem do sukcesu" w Auli Uniwersytetu SWPS w Katowicach ul. Techników 9.

>>>> KONFERENCJA TŁUMACZONA SYMULTANICZNIE <<<<

Prelegentami będą takie osobistości jak:

• doktor Susan J. Astley z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle, która to od 30 lat jest prekursorem i niepodważalnym autorytetem w diagnostyce tej choroby.
• dr hab. prof. UP Halina Pawłowska-Jaroń - profesor krakowskiego Uniwersytetu Pedagogicznego, autorka licznych badań i publikacji dotyczących dzieci z FASD.

Dzięki konferencji - szkoleniu, dowiesz się jak prawidłowo powinny być diagnozowane dzieci i młodzież z podejrzeniem FAS/FASD. Zdobędziesz do tego niezbędną wiedzę, zapoznasz się z narzędziami, które powinny być do tego wykorzystywane oraz dowiesz się kto nie powinien takich diagnoz przeprowadzać. Dowiesz się również jak dobrać odpowiednią ścieżkę terapeutyczną oraz jak zaopiekować się nie tylko dzieckiem, ale całym środowiskiem, które go otacza (m.in. szkoła, rodzina).

Patronat Honorowy:

Plan Konferencji:

8:00 - 9:00 - Rejestracja uczestników
9:00 – 9:30 – Oficjalne rozpoczęcie Konferencji
9:30 - 11:30 – dr Susan J. Astley (Stany Zjednoczone), Professor of Epidemiology/Pediatrics, dyrektor WA State FAS Diagnostic & Prevention Network, twórca 4-Cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD, autorka licznych badań i publikacji dotyczących diagnostyki FASD - „Zespół sprawdzoną metodą diagnostyki FASD”.
11:30 – 11:50 – przerwa z poczęstunkiem
11:50 – 13:20 – dr Gro Lohaugen (Norwegia), neuropsycholog kliniczny, wiceprzewodnicząca Europejskiego Sojuszu FASD – EUFASD Alliance, dyrektor RCP dla Dzieci w Norwegii - „Codzienne wyzwania rodzin zmagających się z FASD – jak możemy pomóc?”
13:20 – 15:00 – dr Halina Pawłowska-Jaroń (Polska), adiunkt w Katedrze Logopedii i Zaburzeń Rozwoju na Uniwersytecie Pedagogiczny w Krakowie, autorka licznych badań i publikacji dotyczących rozwoju i terapii mowy dzieci z FASD, praktyk w pracy z dziećmi z FASD - „Prawidłowo dobrana terapia kluczem do sukcesu”.
Uczestnicy konferencji otrzymają stosowne zaświadczenia

• dr Susan J. Hemingway (Astley) z Uniwersytetu Waszyngtońskiego w Seattle - Dyrektor Stanowej Sieci Diagnostyki i Profilaktyki Alkoholowego Zespołu Płodowego (FAS DPN). Niekwestionowany autorytet w dziedzinie FASD. Twórca 4-Cyfrowego Kwestionariusza Diagnostycznego FASD. Dr Hemingway (Astley) uzyskała tytuł licencjata w biologii, tytuł magistra w radiologii i fizjologii, a tytuł doktora za pracę z zakresu epidemiologii i pediatrii. FAS/FASD zajmuje się już prawie 30 lat, a badania naukowe prowadzi już ponad 21 lat.  Jest członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Zdrowia Publicznego i Towarzystwa Badawczego Alkoholizmu oraz członkiem stowarzyszenia badawczego w Centrum Rozwoju Człowieka i Niepełnosprawności na Uniwersytecie Waszyngtońskim. Dr Hemingway (Astley) jest dyrektorem Sieci Diagnostyki i Profilaktyki Alkoholowego Zespołu Płodowego stanu Waszyngton (FAS DPN).

• Gro Løhaugen – wiceprzewodnicząca Europejskiego Stowarzyszenia FASD, dyrektor RCP dla Dzieci w Norwegii. Autorka licznych badań i publikacji związanych przede wszystkim z wpływem określonych czynników (zarówno środowiskowych jak i uwarunkowanych genetycznie) w okresie prenatalnym oraz okołoporodowym na rozwój (przede wszystkim neurologiczny i poznawczy) dziecka. Jej artykuły publikowane są przez liczne czasopisma m.in. takie jak: Drug and Alcohol Dependence, NeuroImage, Frontiers in Aging Neuroscience, Annals of Neurology, The Journal of pediatrics. Współpracuje m.in. z Kliniką Sørlandet w Norwegii, z Instytutem Medycyny Klinicznej na Uniwersytecie w Oslo oraz Uniwersytetem Naukowo -Technologicznym w Norwegii. Głównymi obszarami jej zainteresowań są medycyna (w tym szczególnie psychiatria, psychosomatyka, poradnictwo psychologiczne) oraz psychologia (głównie psychologia kliniczna, zdrowie psychiczne oraz psychopatologia).

• dr hab. prof. UP Halina Pawłowska-Jaroń - adiunkt w Katedrze Logopedii i Zaburzeń Rozwoju na Uniwersytecie Pedagogicznym im. KEN w Krakowie, badaczka i praktykujący logopeda w Specjalistycznej Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej Powiatu Krakowskiego, Filia w Skale. Zainteresowania naukowe i obszar pracy to m.in. zaburzenia komunikacji językowej i ich terapia wśród dzieci z FAS/FASD oraz wśród dzieci narażonych na działanie innych teratogenów, nabywanie i rozwój języka u dzieci upośledzonych, obciążonych genetycznie warunkowanymi zespołami chorobowymi, diagnoza i terapia osób ze schorzeniami neurologicznymi, ze szczególnym zwróceniem uwagi na padaczkę, diagnoza i terapia logopedyczna osób starszych i możliwości zastosowania technologii informatycznych do wzbogacenia procesu diagnozy i terapii. Na co dzień prowadzi wykłady i ćwiczenia dla studentów logopedii na Uniwersytecie Pedagogicznym w Krakowie oraz prowadzi diagnozę i terapię dzieci z różnorakimi zaburzeniami rozwoju językowego, w tym dzieci z FAS/FASD.

Więcej informacji na temat konferencji można znaleźć TUTAJ.

Plakat konferencji do pobrania znajduje się TUTAJ.