Aktualności

wróć
zarzad-dopial-swego-aparat-pcr-w-szpitalu-slaskim

Zarząd dopiął swego - aparat PCR w Szpitalu Śląskim

04.07.2020

W mijającym tygodniu do Szpitala Śląskiego w Cieszynie przywieziono długo wyczekiwany aparat PCR przeznaczony do badań pod kątem zakażenia patogenem SARS-CoV-2.

- Wcześniej wielokrotnie podkreślałem, że system InGenius w cieszyńskiej lecznicy był i jest ogromnie potrzebny, przede wszystkim dlatego, że mimo wprowadzonych ograniczeń liczba zachorowań nie ulega zmniejszeniu. Nie będę ukrywał, bardzo cieszę się z faktu, że mamy wreszcie własny aparat, mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Przypomnijmy - Zarząd Powiatu Cieszyńskiego od połowy marca 2020 r. planował zakup nowoczesnego systemu InGenius. - W kwietniu, po nieoczekiwanej rezygnacji firmy, która miała dostarczyć aparat, Zarząd podtrzymał chęć zakupu aparatury diagnostycznej oraz natychmiast przystąpił do poszukiwania termocyklera. Udało się wprawdzie pozyskać podobne urządzenie, ale o znacznie mniejszej wydajności. Nie było to może rozwiązanie idealne, ale dzięki temu w Szpitalu ruszył blok operacyjny oraz można było zacząć badać personel medyczny. Zdecydowaliśmy się na takie rozwiązanie, ponieważ wiedzieliśmy, że było najszybsze oraz dało nam czas na ponowne rozeznanie sytuacji na rynku. Co ważne nowego, wysokowydajnego termocyklera, szukaliśmy już bez zbędnych nerwów i pośpiechu, dodaje Mieczysław Szczurek.

W przyszłym tygodniu aparat PCR zostanie zainstalowany, a personel medyczny przejdzie odpowiednie szkolenie.

Szybkie menu

Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie E-SESJA transmisje z sesji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Moduł mapowy - z warstwami System informacji przestrzennej Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński Zespół ds. dostępności w Starostwie Powiatowym w Cieszynie i jednostkach organizacyjnych Powiatu Cieszyńskiego.

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Cieszyńskie Travel