Aktualności

wróć
erasmus-innowacje

Erasmus+ w Koperniku

15.02.2021

W sierpniu 2020 r. II LO im. M. Kopernika w Cieszynie rozpoczęło realizację kolejnego projektu Erasmus+ KA1 zatytułowanego „Relacje i innowacje”.

Jest to dwuletni projekt finansowany ze środków programu Unii Europejskiej Erasmus+ mający na celu podnoszenie kompetencji językowych pracowników i uczniów, budowanie pozytywnych relacji wśród społeczności szkolnej, szczególnie w tym trudnym okresie nauczania zdalnego oraz wprowadzanie dalszych innowacji w nauczaniu, zarówno stacjonarnym jak i zdalnym.

Sytuacja pandemiczna zmusiła nas do zmiany planów związanych z mobilnościami, ale zarówno nauczyciele jak i uczniowie podejmują różne działania projektowe. W ramach projektu nauczyciele wzięli udział w szkoleniach i warsztatach poświęconych tematyce narzędzi TIK, projektowi eTwinning, większemu zastosowaniu na lekcjach krytycznego myślenia oraz metodzie CLIL.

Ponadto, trzech nauczycieli wzięło udział w dwudniowym kongresie „Re(we)lacje” poświęconemu relacjom w edukacji. Przeprowadzono lekcje języka angielskiego związane tematycznie z projektem. Uczniowie mieli również okazję wziąć udział w międzynarodowej lekcji języka angielskiego na żywo ‘Live Classes’, prowadzonej przez HarryWaters z Wielkiej Brytanii. Na lekcjach informatyki, uczniowie pracowali nad stworzeniem logo projektu.  W materiale prezentujemy logo autorstwa Dominika Kiełkowskiego z klasy drugiej. Mamy nadzieję, że mimo trudnych warunków i przeszkód jakie napotykamy przez pandemię, uda nam się zrealizować dalsze założenia projektu.

Szybkie menu

Patronaty Starosty Cieszyńskiego Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Program do prezentacji graficznej i analizy danych epidemicznych Covid-19 Covide.pl Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Cieszyńskie Travel