Aktualności

wróć
glowne

Finał konkursu „Zdrowie po cieszyńsku” edycja 2019

13.05.2019

Finał tegorocznej edycji konkursu „Zdrowie po cieszyńsku” w kategorii teatralnej na scenki rodzajowe, organizowany przez Biuro Promocji Zdrowia Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbył się 10.05.2019 r. w dużej auli COK Domu Narodowego w Cieszynie, dzięki wsparciu Dyrekcji COK.

Głównym jego celem było upowszechnianie zasad promocji zdrowia i profilaktyki chorób w nawiązaniu do kultury i tradycji Śląska Cieszyńskiego.

W finałowym przeglądzie teatralnym udział wzięli uczniowie szkół z terenu Powiatu Cieszyńskiego wraz z swymi opiekunami szkolnymi.

 

Uczestnicy zaprezentowali 10 scenek rodzajowych.        

Scenki teatralne oceniało Jury, w składzie:

  1. Anna Suchanek - Przewodnicząca Komisji Zdrowia i Pomocy Społecznej Rady Powiatu
  2. Małgorzata Krótki -Wicedyrektor Zespołu Poradni Psychologiczno – Pedagogicznych w Cieszynie
  3. Agata Sadowska Mętel – Przełożona Pielęgniarek w Zespole Zakładów Opieki Zdrowotnej w Cieszynie
  4. Piotr Przewdzing – Dyrektor Powiatowej Stacji Sanepid w Cieszynie
  5. Beata Parchańska - Instruktor Biblioteki Miejskiej w Cieszynie
  6. Daria Czarnecka - Inspektor Wydział Edukacji Starostwa Powiatowego w Cieszynie
  7.  Barbara Kłosowska - Kierownik Biura Promocji Zdrowia - Przewodnicząca Jury.
  • Każdy juror ocenił scenki wg punktacji: 3 pkt (bardzo dobra), 2 pkt (dobra), 1 pkt (słaba)

wg kryteriów: a/kreatywne połączenie promocji zdrowia z kulturą i tradycją regionu,

b/ gra aktorska, dykcja, ruch, c/ scenografia, oprawa muzyczna, efekty dźwiękowe.

Członkowie Jurorzy oddali swoje propozycje w formie pisemnej, po czym wszystkie punkty

zostały naniesione do tabeli zbiorczej i podsumowane. Laureaci zostali wybrani jednogłośnie.       

 

WYNIKI KOŃCOWE

 

GRUPA MŁODSZA

I Miejsce: scenka „Będąc młodą lekarką” Niepublicznej Szkoły Podstawowej „Odyseja” w Strumieniu, grupa w składzie: Jakub Król, Zuzanna Król, Lena Mroczkowska, Hanna Kustosik pod opieką dyr. Aliny Czekaj, która otrzymała wyróżnienie dla opiekuna;

II Miejsce: scenka "Mączka gotuje" Szkoły Podstawowej im. „Trzech Braci” w Hażlachu, grupa w składzie: Dżesika Wilczek, Hanna Gabzdyl, Zuzanna Mucha, Julia Kozieł pod opieką Małgorzaty Banot i Anety Milanowskiej-Trojszczak

III Miejsce: scenka „Zawody sportowe u księcia” Szkoły Podstawowej Nr 1 w Chybiu, grupa w składzie: Klaudia Bąk, Julita Janota, Natalia Mancewicz, Aniela Stocka, opiekun Danuta Kajstura.

 

GRUPA STARSZA

I Miejsce: scenka „Za moich czasów” Klimatycznej Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustroniu, grupa w składzie: Aleksandra Gąsior, Julia Fuczyło, Julia Gregorska, Paulina Kowalczyk

Wyróżnienie zdobyły Panie: Joanna Karp i Małgorzata Ściślewska.

II Miejsce: scenka „Dziecka mają recht” Szkoły Podstawowej w Marklowicach Górnych, grupa w składzie: Karol Kłopeć, Oskar Augustyn, Nikola Świerczek, Zuzanna Kasza pod opieką Doroty Kłopeć;

III Miejsce: scenka „W Cieszynie do pomyślenia” Szkoły Podstawowej nr 1 w Cieszynie, grupa w składzie: Madeleine Bisch, Anna Iskrzycka, Magdalena Juroszek, Anna Hernik pod opieką Beaty Kalińskiej.

 Na finał zostali zaproszeni laureaci wszystkich kategorii, czyli za bajkę, grę i scenki wraz z ich opiekunami. Dyplomy i nagrody rzeczowe wręczył Starosta Cieszyński Mieczysław Szczurek oraz Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego Janina Żagan.

Barbara Kłosowska, Kierownik Biura Promocji Zdrowia, koordynowała program od strony merytorycznej, zaś organizacyjnej wraz z Sandrą Madzią.

Serdecznie dziękujemy Jurorom za przeczytanie i ocenę bajek, gier i scenek teatralnych.

Dziękujemy mediom za udział, za wsparcie: Marcie Szymik i Stanisławowi Konopce z Portalu OX.pl, oraz Katarzynie Raszce Sodzawiczny -Tzecznikowi Prasowemu Starostwa Powiatowego w Cieszynie za sesję zdjęciową.

Serdecznie dziękujemy Bibliotece Miejskiej i Dyrektorowi Stowarzyszenia Rozwoju i Współpracy Regionalnej „Olza“ za przekazanie laureatom gier „Wszędobyl” oraz Dyrekcji i pracownikom COK w Cieszynie za udostępnienie auli, sympatyczną atmosferę i miłe wsparcie.

Laureatom serdecznie gratulujemy, a Jurorom i uczestnikom dziękujemy za udział w konkursie.

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice