Aktualności

wróć
zwyciezcy-gjs

Game Jam Square już za nami

30.04.2019

40-godzinny maraton tworzenia gier, czyli Game Jam Square (26-28.04.2019) już za nami. Grand Prix konkursu i nagrodę główną w kategorii Best Sound Design zgarnął zespół Color Fuel z Dąbrowy Górniczej w składzie: Paulina Mołas i Patryk Szeląg, który stworzył grę Honey Beats. 

Zmagania nad stworzeniem zupełnie nowej gry rozpoczęły się w piątkowy wieczór. Wówczas uczestnicy startujący w konkursie poznali temat: czym dla ciebie jest odpowiedzialność. Ich prace oceniła 9-osobowa komisja jurorska w składzie: Mikołaj Pawłowski – przewodniczący jury oraz Konrad Belina-Brzozowski, Maciej Byczyński, Grzegorz Dymek, Maciej Izworski, Artur Loska, Artur Maksara, Błażej Szaflik i Rafał Szrajber. 

  • Wybór nie było prosty, ale ostatecznie udało się podjąć decyzję, która gra jest najlepsza – podsumował podczas wręczenia nagród przewodniczący jury Mikołaj Pawłowski.

Grand Prix konkursu i główną nagrodę w kategorii: Best Sound Design zdobyła gra Honey Beats zespołu Color Fuel. 

  • Jest to rytmiczna gra kooperacyjna, w której dwóch graczy wchodzi w rolę roztańczonych pszczół, które mają odeprzeć atak wrogich insektów i obronić ul. Pszczoły działają w rytm muzyki. Aby wygrać konieczna jest współpraca obu graczy – mówią Paulina Mołas i Patryk Szeląg z zespołu Color Fuel.
  • Odpowiedzialność to dla nas dbanie o dobro innych, bycie człowiekiem, na którym można polegać. Stąd też nasz ukłon w stronę gry kooperacyjnej, którą zaprojektowaliśmy w taki sposób, by większość mechanik obracała się wokół wspólnej odpowiedzialności za sukces i wpływu decyzji jednego gracza na drugiego. Skoro staramy się wspólnie, to musimy się zjednoczyć, a nic tak nie buduje porozumienia, jak dawka skocznej muzyki, niezależnie od wieku czy płci – podkreślają autorzy gry.

W Game Jam Square wzięło udział ponad 200 osób, które przygotowały ponad 50 różnych gier. Odpowiedzialność, była interpretowana w bardzo różny sposób. Jedni chcieli od niej uciec, dla innych odpowiedzialnością są działania proekologiczne, związane z rodzicielstwem lub świadomym zarządzaniem zespołem. 

- Takie imprezy pokazują, jak wiele można stworzyć pod presją czasu. Teraz uczestnicy Game Jam Square mogą dopracować swoje pomysły i zachęcamy, by zgłosili się do udziału w kolejnym naborze do programu akceleracyjnego, który właśnie ogłosiliśmy. Mają czas do połowy czerwca. Jeśli znajdą się w gronie 10 najlepszych mogą liczyć na wsparcie finansowe, opiekę mentora i branżowe szkolenia – mówi dr Remigiusz Kopoczek, prezes ARP Games. 

ARP Games działa w Cieszynie. Wspiera startujących projektantów gier w rozwijaniu ich projektów. Program akceleracyjny realizowany jest już od 3 lat. Podczas czterech edycji udało się wesprzeć projekty kwotą powyżej 1,3 mln zł. Powstało też 6 nowych spółek pracujących nad grami komputerowymi. 

ARP Games jest spółką założoną przez Agencję  Rozwoju Przemysłu, Uniwersytet Śląski i Powiat Cieszyński.  

 

 

Gry nagrodzone podczas Game Jam Square 2019

 

Grand Prix: Zespół Color Fuel z grą „Honey Beats” 

Wyróżnienie: Zespół: ArkONa z grą „ARK” 

Wyróżnienie: Zespół RK Kids z grą „camBOOM” 

 

Kategoria Best 2D Art.: Zespół Wonder Barabasz z grą „The Chief” 

Kategoria Best 3D Art.: Zespół RK Kids z grą „camBOOM”

Kategoria Sound Design: Zespół Color Fuel z grą „Honey Beats”

Kategoria Best Story: Zespół Lazy Peppers z grą „Uniki” 

Kategoria Best Small Team: Zespół: ArkONa z grą „ARK” 

Kategoria Best Multiplayer: Zespół Twoja Stara z grą „From Sting to Bling” 

Kategoria Best Gameplay: Zespół jaPka z grą „Catocalypse” 

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice