starosta004

Jeden dzień w fotelu Starosty Cieszyńskiego

28.01.2019

Tego jeszcze w historii Samorządu Powiatu Cieszyńskiego nie było! 8 marca 2019 r. w Dzień Kobiet na jeden dzień Szefem Powiatu zostanie mieszkaniec spoza  Ziemi Cieszyńskiej, Pan Michał, który okazał hojność  podczas Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy i wylicytował dzień w fotelu Starosty Cieszyńskiego.

- Pan Michał, który wylicytował oraz wpłacił 500 zł na konto fundacji WOŚP za Dzień w Fotelu Starosty Cieszyńskiego nie chce zostać w tej chwili ujawniony, dlatego należy uszanować Jego wolę. Ujawnimy Go Mieszkańcom Powiatu Cieszyńskiego dopiero w momencie, kiedy zasiądzie w moim fotelu. Pan Michał ma prawo do zachowania pełnej anonimowości oraz do takiego traktowania, jakiego oczekuje, ponieważ został zwycięzcą tej aukcji.  Muszę się do tej prośby dostosować. Cieszę się też bardzo, że mogłem wesprzeć tę akcję, jaką jest 27 Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Zaproszę Pana Michała początkiem marca 2019 r. po odbiór swojej nagrody,  mówi Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.

Na zwycięskiego Starostę czekają wyjątkowe atrakcje:

• gabinet Starosty wraz z niezbędnym sprzętem elektronicznym,
  • spotkanie z zaproszonymi mediami,
  • prowadzenie specjalnego posiedzenia Zarządu Powiatu,
  • spotkanie z Przewodniczącym Rady Powiatu,
  • wizyta w wybranej jednostce podlegającej Powiatowi,
  • obiad  w towarzystwie Starosty oraz Wicestarosty,
  • samochód wraz z kierowcą,
  • kawa bez ograniczeń!

- Na co dzień mieszkam poza powiatem cieszyńskim, ale jestem z nim związany rodzinnie, trochę też zawodowo i sentymentami, interesują mnie sprawy związane z regionem cieszyńskim. Nie wykonuję pracy urzędniczej. Nie wykluczam też jeszcze, że wylicytowaną nagrodę przekażę bliskiej osobie. Skąd mój pomysł na udział w tej licytacji? W temacie WOŚP trudno już przysłowiowy proch wynaleźć i nawet nie wiem, czy w obecnej sytuacji chciałbym go wynajdywać. Postanowiłem więc przyłączyć się do akcji orkiestry z oczywistych powodów. A, że akurat, "Fotel Starosty"? Po części pewna nietuzinkowość inicjatywy, na pewno też ciekawość, jak taki dzień wygląda, a po części też impuls. Zdecydowanie pozytywnie oceniam ten pomysł, jako wyjście w kierunku akcji pomocowej, podkreślone własną inicjatywą i daniem niejako od siebie czegoś ze strony wspierającego Starosty. Więcej, niż tylko czegoś, bo przecież to cały dzień. Uważam, że ta akcja wspierająca WOŚP, przy okazji może także edukować społeczeństwo w dużym stopniu, czym jest samorząd powiatowy. Czy to słuszne mniemanie, sam się mam nadzieję przekonam, powiedział Pan Michał.

- Korzystając z okazji chciałbym podziękować przedstawicielom Cieszyńskiego WOŚP Joannie i Janowi Wesoły, Małgorzacie i Michałowi Krawczykom oraz Sylwii Pieczonce za wzorową współpracę, dodaje Starosta.

Na pamiątkę  tego wyjątkowego dnia Pan Michał  otrzyma  album, w którym znajdą się zdjęcia z wyjątkowego dnia sprawowania rządów w cieszyńskim Starostwie.