Aktualności

wróć
184954223-3935891723173954-5007630590958964778-n

Już dzisiaj Mistrzostwa Ratownicze w Skoczowie

12.06.2021

12 czerwca 2021 r. w Skoczowie odbędą się kolejne Ratownicze Mistrzostwa Polski.

Po sukcesie zimowej edycji, w której udział wzięło kilkadziesiąt zespołów z całej Polski, organizatorzy we współpracy z powiatem cieszyńskim i gminą Skoczów podjęli się organizacji mistrzostw nie tylko dla ratowników, ale również dla grup młodzieżowych.

Wśród gości tegorocznej letniej edycji nie zabraknie druhów ochotniczej straży pożarnej, studentów kierunków medycznych. Pojawią się także 2 zespoły reprezentujące Warszawską Szkołę Główną Służby Pożarniczej. O puchary i nagrody w obu kategoriach zawalczą zespoły podczas kilku zadań, rozlokowanych na terenie gminy Skoczów m.in.: na rynku w Skoczowie, Tradycyjnej Zagrodzie Rolnej w Ochabach, a także okolicy OSP Kiczyce.

 - Cieszymy się, że kolejny raz na Śląsk Cieszyński udało nam się zaprosić najlepsze zespoły ratownicze z całej Polski. Dzięki współpracy z powiatem cieszyńskim i gminą Skoczów możemy już dziś powiedzieć, że to nie ostanie takie mistrzostwa w naszym regionie. Każda okazja do ćwiczeń i doskonalenia ratowniczych umiejętności jest niezwykle cenna, więc tym bardziej cieszy nas, że w tegorocznej edycji udział weźmie wiele zespołów z naszego regionu – mówi ratownik medyczny Filip Fluder, dyrektor mistrzostw.

mówi Filip Fluder

Wszystkie pozoracje będące zadaniami, są odpowiednio oznakowane i zlokalizowane tak, aby mogły być obserwowane przez zainteresowanych przechodniów. Ponadto z myślą o mieszkańcach, organizatorzy na ryku w Skoczowie przygotowali miejsce, w którym każdy chętny będzie mógł nauczyć się udzielania pierwszej pomocy.

Zakończenie mistrzostw planowane jest w sobotę o godz.19.00 na płycie skoczowskiego rynku.

 

Szybkie menu

Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Opieka okołoporodowa i poród w powiecie cieszyńskim Punkt Szczepień Powszechnych Patronaty Starosty Cieszyńskiego Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Geoportal E-Usługi Geodezja Powiat Cieszyński E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Program do prezentacji graficznej i analizy danych epidemicznych Covid-19 Covide.pl Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Cieszyńskie Travel PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W POWIECIE CIESZYŃSKIM