plakat-bibliotekarz-roku-2019

KONKURS NA NAJLEPSZEGO BIBLIOTEKARZA ROKU 2019 BIBLIOTEKARZ Z PASJĄ

07.06.2019

Konkurs na „Najlepszego Bibliotekarza Roku 2019 – Bibliotekarz z pasją” organizowany jest co dwa lata przez Bibliotekę Miejską w Cieszynie, pełniącą zadania biblioteki powiatowej i Starostwo Powiatowe w Cieszynie, w celu wyłonienia najbardziej cenionego i szanowanego przez środowisko lokalne i bibliotekarskie Bibliotekarza Powiatu Cieszyńskiego.

Konkurs  BIBLIOTEKARZ Z PASJĄ jest okazją do bliższego poznania bibliotekarzy, którzy są wśród nas.  Idą przez życie ceniąc sobie pracę, ale obok tej pracy, a nieraz w trakcie niej, realizują swoje pasje, zainteresowania, rozwijają uzdolnienia. Czerpią z tej aktywności, by zarażać innych swoją energią i zapałem.

Organizują wiele ciekawych inicjatyw w sektorze książki i czytelnictwa, stymulując młodych ludzi do podejmowania działań nietypowych.

Bibliotekarz to zawód, który wiąże się z wieloma, często nieprawdziwymi stereotypami.

Warto więc docenić osoby pracujące na tych stanowiskach, ponieważ w większości wykonują oni ogrom pracy, a poza tym bardzo często wykazują się ogromną wiedzą i zaangażowaniem.

Konkurs trwa od 21 maja do 20 czerwca br. i składa się z trzech etapów. Pierwszy etap to zgłaszanie kandydatur bibliotekarzy na formularzach konkursowych dostępnych na stronach www.ox.pl, www.powiat.cieszyn.pl oraz www.biblioteka.cieszyn.pl i dostarczenie ich pocztą tradycyjną, mailową (na adres: instruktor@biblioteka.cieszyn.pl) lub osobiście do siedziby Biblioteki Miejskiej w Cieszynie, przy ul. Głębokiej 15 – Wypożyczalnia dla dorosłych, I piętro.

Kandydatów do tytułu „Bibliotekarza z pasją” można było zgłaszać do 31 maja br. Kolejnymi etapami Konkursu były: przygotowanie sylwetek nominowanych osób oraz internetowe głosowanie na Portalu Śląska Cieszyńskiego OX.PL na bibliotekarza, który Państwa zdaniem zasługiwali na tytuł „Najlepszego Bibliotekarza Powiatu Cieszyńskiego Roku 2019 – Bibliotekarz z pasją”.

Głosowanie trwa od 6 do 20 czerwca br. Zwycięzca otrzyma nagrodę pieniężną Starosty Cieszyńskiego.

Zapraszamy do udziału w Konkursie, którego patronem medialnym jest Portal Śląska Cieszyńskiego OX.PL.

Platforma do głosowania na Bibliotekarza Roku znajduje się TUTAJ.