Manewry licealnych klas ratowniczo-pożarniczych z ZSTiO w Skoczowie

26.10.2021

Nocą, z 8 na 9 października 2021 r. w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie odbyły się manewry dla klas Licem Ogólnokształcącego o profilu ratowniczo – pożarniczym.

Nocna impreza rozpoczęła się pokazem musztry zespołowej na przyszkolnym boisku. Drużynowi czterech klas zameldowali dyrektorowi szkoły gotowość do rozpoczęcia udziału w manewrach ratowniczo – pożarniczych.

Po przyjęciu raportu Pani Dyrektor, Tatiana Urbańska-Gruca, otworzyła nocne współzawodnictwo.  Uczestnicy manewrów musieli się wykazać szeregiem umiejętności i sprawności z zakresu ratownictwa medycznego i działań przeciwpożarowych. Wśród zadań do wykonania była budowa linii gaśniczej, sztafeta ratownicza z transportem osoby poszkodowanej oraz szereg zadań sprawnościowych. Najlepiej z wszystkimi zadaniami poradziła sobie drużyna z klasy 3 LAP w składzie: Damian Bąk, Maria Bielesz, Julia Błahut, Kacper Kisza, Anna Ponikiewska i Weronika Szpałek. Po zakończeniu wszystkich zadań uczestnicy spotkali się przy ognisku na wspólnym pieczeniu kiełbasy i częstowaniu się gorącą herbatą, ufundowaną przez Radę Rodziców. Kolejną atrakcją były wspólne śpiewy i tańce. Całą imprezę dokumentowali uczniowi klas Technikum o specjalności technik fotografii i multimediów.

Impreza została zorganizowana przez nauczycieli ZSTiO w Skoczowie, panów Janusza Macurę, Jacka Krużołka i Ryszarda Gierulę, przy udziale Ochotniczej Straży Pożarnej ze Skoczowa, Wiślicy i Cieszyna-Bobrek. Manewry odbyły się na szkolnym kompleksie boisk wielofunkcyjnych „Orlik” i na boiskach do siatkówki plażowej.

Organizatorzy, Dyrekcja ZSTiO w Skoczowie i uczniowie skoczowskiego LO o profilu ratowniczo – pożarniczym serdecznie dziękują jednostkom OSP za pomoc w organizacji manewrów, które pomogły w integracji młodzieży i okazały się znakomitym treningiem umiejętności zawodowych.

Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg w powiecie cieszyńskim Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Opieka okołoporodowa w powiecie cieszyńskim Punkt Szczepień Powszechnych Patronaty Starosty Cieszyńskiego Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Geoportal E-Usługi Geodezja Powiat Cieszyński E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Program do prezentacji graficznej i analizy danych epidemicznych Covid-19 Covide.pl Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza

Cieszyńskie Travel PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W POWIECIE CIESZYŃSKIM