Odwołanie pogotowia przeciwpowodziowego w powiecie cieszyńskim
Janina Żagan, Starosta Cieszyński odwołała pogotowie przeciwpowodziowe na terenie powiatu.
Zarządzenie weszło w życie 10 lipca 2025 r. o godzinie 13:00 i obejmuje wszystkie miasta i gminy powiatu cieszyńskiego.
W dniu 10 lipca 2025 r. Starosta Cieszyński wydała Zarządzenie nr WO.120.34.2025 w sprawie odwołania pogotowia przeciwpowodziowego na terenie powiatu cieszyńskiego.
Na podstawie art. 34 pkt 1a ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (Dz. U. z 2024 r., poz. 107), w związku z zanikiem opadów deszczu oraz stałym obniżaniem się stanów wody w rzekach powiatu cieszyńskiego, odwołano pogotowie przeciwpowodziowe na terenie miast i gmin powiatu cieszyńskiego z dniem 10 lipca 2025 r. od godziny 13:00.
Kierownik Biura Bezpieczeństwa i Zarządzania Kryzysowego został zobowiązany do niezwłocznego poinformowania o treści zarządzenia właściwych gmin.
Zarządzenie weszło w życie z dniem podpisania.

Więcej aktualności
Rusza projekt grantowy „Śląskie. Dla rozwoju wspólNeGO”
Kondolencje
Czas na kulturę! Rusza otwarty konkurs ofert.
Które szkoły w powiecie w rankingu Perspektyw?
Szybkie menu
Powiat na mapie
43-460 Wisła
43-410 Zebrzydowice
Gminy:
Kategorie:
- PROJEKTY UNIJNE
- POWIATOWE INSTYTUCJE KULTURY
- POZOSTAŁE INSTYTUCJE KULTURY I ORGANIZATORZY IMPREZ
- SZPITALE
- SZKOŁY
- SCHRONISKA MŁODZIEŻOWE
- PORADNIE
- DOMY POMOCY SPOŁECZNEJ
- DOMY DZIECKA
- INNE
- POGOTOWIE RATUNKOWE
- INSPEKCJE, STRAŻE
- POLICJA
- STAROSTWO POWIATOWE W CIESZYNIE
- APTEKI
- NIEODPŁATNA POMOC PRAWNA I NIEODPŁATNA MEDIACJA NA TERENIE POWIATU CIESZYŃSKIEGO