50989099-355285711726726-7288368817648959488-o

Powiat Cieszyński ma nowego Facebooka

04.02.2019

Od lutego ruszył profil na Facebook’u  pod nazwą  Powiat Cieszyński (https://www.facebook.com/powiat.cieszynski/)  o tematyce typowo  związanej z działalnością samorządową. Do tej pory cieszyńskie Starostwo posługiwało się FB  pod nazwą: „Nie uwierzysz, że tak jest na Śląsku Cieszyńskim”, który teraz zostanie przekształcony w fanpage stricte turystyczny, promujący markę Śląsk Cieszyński.   Decydując się na założenie na jednym z portali społecznościowych nowej strony Powiatu Cieszyńskiego, miałem ogromną świadomość ważności podjętej decyzji. W dzisiejszych czasach statystycznie prawie każdy z nas korzysta, nieraz przez kilka godzin dziennie, z różnego rodzaju mediów społecznościowych. Osobiście dla mnie jest to już powszechne zjawisko. Zależało mi przede wszystkim na skupieniu powiatowej, bardzo aktywnej społeczności Internautów w jednym miejscu, właśnie wokół naszej facebookowej strony. Zaskoczyło nas to, że w ciągu kilkudziesięciu godzin od powstania naszej strony tak wielu Mieszkańców nas polubiło!  Dzięki takiemu rozwiązaniu będziemy  mieli  lepszą komunikację, interakcję oraz szybszy kontakt z Mieszkańcami Powiatu Cieszyńskiego.  Użytkownicy na bieżąco będą mogli opiniować nasze usługi oraz działania. Poznamy ich potrzeby oraz wymagania w stosunku do Starostwa Powiatowego w Cieszynie.  Zdobyta wiedza wynikająca z profesjonalnego prowadzenia stron w social mediach pozwoli nam próbować zmieniać  na lepsze wizerunek Starostwa jako jednostki samorządowej, a także go promować oraz rozwijać. Dodam jeszcze, że nasza druga strona facebookowa pod nazwą „Nie uwierzysz, że tak jest na Śląsku Cieszyńskim” pozostanie jako profil promujący turystyczną markę Śląska Cieszyńskiego. Na koniec pozostaje mi zaprosić wszystkich Mieszkańców Powiatu Cieszyńskiego do śledzenia naszych mediów społecznościowych, ponieważ naprawdę warto to robić – powiedział Mieczysław Szczurek, Starosta Cieszyński.