Powiat wsparł policję

11.02.2019

W piątek (08.02.2019 r) w cieszyńskiej komendzie odbyło się  uroczyste spotkanie, podczas którego Komendant Powiatowy Policji w Cieszynie insp. Jacek Bąk złożył na ręce przedstawicieli samorządów podziękowania za przekazanie środków finansowych na zakup dwóch nowych radiowozów. Podziękowanie za wsparcie Powiatu odebrała Wicestarosta Janina Żagan.

Podczas spotkania Komendant Powiatowy Policji w  Cieszynie insp. Jacek Bąk przedstawił strukturę organizacyjną cieszyńskiej komendy, omówiony został stan bezpieczeństwa oraz funkcjonowanie Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dowódca cieszyńskiego garnizonu podkreślał również bardzo dobrą współpracę z  samorządami. Komendant zaznaczył, że nowy sprzęt transportowy ma bezpośredni wpływ na poprawę bezpieczeństwa oraz niesienie pomocy mieszkańcom powiatu, ponieważ  z całą pewnością wpływa na usprawnienie służby.Każdemu z osobna i wszystkim razem złożył podziękowania za dotychczasową bardzo dobrą współpracę oraz wsparcie Policji w działaniach dotyczącą poprawy bezpieczeństwa i warunków pracy policjantów.
Radiowozy zostały zakupione za środków pochodzących z Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Gminy Goleszów, Gminy Wisła, Gminy Brenna, Gminy Chybie, Gminy Strumień, Gminy Dębowiec oraz z Gminy Istebna. Swój wkład również miały oddziały Banku Spółdzielczego w Skoczowie i Ustroniu.
Ze środków przekazanych przez samorządowców dla cieszyńskiej komendy zakupione zostały dwa radiowozy. Pierwszy z nich to oznakowany furgon VW Transporter- pojazd, którym na drogach całego powiatu cieszyńskiego na co dzień pełnią służbę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego. Drugi z nich służy policjantom kryminalnym cieszyńskiej komendy.

Źródło: KPP w Cieszynie