Aktualności

wróć
dni-patrona-i-nasi-goscie-z-bazanowic

Pracowicie w wiślańskim Liceum

26.11.2021

Od początku roku szkolnego w Liceum Ogólnokształcącym im. P. Stalmacha w Wiśle wiele się dzieje.

We wrześniu grupa naszych uczniów uczestniczyła w Memoriale Kamili Skolimowskiej na Stadionie Śląskim w Chorzowie, kibicując lekkoatletom. Jedna z klas wzięła udział w grze terenowej na motywach powieści Fiodora Dostojewskiego. Z okazji Europejskiego Dnia Języków Obcych odbył się quiz językowy. Grupa naszej młodzieży uczestniczyła w wymianie międzynarodowej w ramach programu Erasmus+ w Podlesicach, wraz z partnerami z Czech i Węgier.

W październiku, w wiślańskim amfiteatrze, miało miejsce przyjęcie uczniów klas pierwszych do grona szkolnej społeczności. Drużyna naszych dziewcząt zajęła 3. miejsce w rejonowych biegach przełajowych. Młodzież wzięła także udział w XIX Rajdzie Górskim im. Jerzego Kukuczki. Zorganizowaliśmy również Narodowe Czytanie w wykonaniu uczniów oraz Europejski Dzień Walki z Rakiem Piersi. Na wycieczkę przedmiotową udała się jedna z klas do Muzeum Fauny i Flory Morskiej i Śródlądowej w Jaworzu. Odbyły się ponadto warsztaty w ramach Ogólnopolskiego Tygodnia Kariery, zaś grupa młodzieży wzięła udział w warsztatach zorganizowanych przez Miejską Bibliotekę Publiczną. Z okazji święta Komisji Edukacji Narodowej Starosta Powiatu Cieszyńskiego przyznał nagrodę naszym nauczycielom: p. dyrektor Joannie Sobczyk oraz p. Danielowi Arseniczowi, nauczycielowi wychowania fizycznego.

W listopadzie odbyły się warsztaty fotograficzne jako nagroda dla uczniów, którzy wzięli udział w szkolnym konkursie fotograficznym pt. „Wakacyjny pejzaż”. Zajęcia zostały przeprowadzone przez pana Szymona Brodackiego, właściciela profesjonalnego studia fotograficznego z Ustronia. Miały także miejsce wycieczki przedmiotowe z historii i języka polskiego do Krakowa oraz zbiórka prezentów dla potrzebujących dzieci w ramach akcji „Prezent pod choinkę”. Obchodziliśmy również Dni Patrona Szkoły, w trakcie których gościliśmy uczniów klasy 8. Szkoły Podstawowej w Bażanowicach.

Nasze liceum wzięło udział w programie „Aktywna Tablica”, z którego otrzymało dotację w wysokości 14 000 zł na zakup trzech monitorów interaktywnych do sal lekcyjnych. Z kolei na szkolnym profilu FB prezentujemy regularnie wyjątkowe talenty naszych uczniów. Zachęcamy do odwiedzenia stron: www.lowisla.pl oraz www.facebook.com/lostalmach/

Szybkie menu

Szczepienia przeciwko COVID-19 w powiecie cieszyńskim Opieka Społeczna w Powiecie Cieszyńskim "Przeciw Przemocy" projekt Rządowy Fundusz Rozwoju Dróg w powiecie cieszyńskim Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Opieka okołoporodowa w powiecie cieszyńskim Punkt Szczepień Powszechnych Patronaty Starosty Cieszyńskiego Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Geoportal E-Usługi Geodezja Powiat Cieszyński E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna, nieodpłatne poradnictwo obywatelskie Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Cieszyńskie Travel PODNIESIENIE JAKOŚCI KSZTAŁCENIA W POWIECIE CIESZYŃSKIM