praca-konkursowa-ucznia

Przywróć naszą Ziemię – panel dyskusyjny w LO Wisła

28.04.2021

22 kwietnia to dzień, w którym obchodzony jest Światowy Dzień Ziemi. Tematyka związana z działaniami proekologicznymi jest szczególnie bliska nauczycielom i młodzieży wiślańskiego Liceum. W związku z tym w czwartek 22 kwietnia w „Stalmachu” został zorganizowany panel dyskusyjny dotyczący stanu środowiska w naszym regionie i działań, jakie każdy z nas może podjąć na rzecz naszej Planety. Spojrzeliśmy na temat ochrony przyrody w trzech perspektywach: indywidualnej, lokalnej oraz globalnej.

W spotkaniu uczestniczyli przedstawiciele Centrum Edukacji Ekologicznej w Wiśle p. Ewa Zarychta i p. Joanna Kłósko oraz pracownicy Nadleśnictwa Wisła p. Magdalena Mijal oraz p. Mateusz Woźniak. Pani Ewa Zarychta przedstawiła prezentację zatytułowaną „Cztery żywioły w naszym życiu”, w której poruszyła zagadnienia dotyczące komponentów środowiska oraz ich stanu w oparciu o „Raport o stanie środowiska Polski”, opracowany przez Głównego Inspektora Ochrony Środowiska. Natomiast pani Magdalena Mijal oraz pan Mateusz Woźniak omówili zagadnienia związane z lasami, ich wpływem na środowisko i gospodarkę człowieka w skali globalnej oraz lokalnej.

Po ciekawych wykładach, panel dyskusyjny poprowadziły pani Krystyna Cieślar-Jarząbek oraz Edyta Cieślar. Wspólnie z zaproszonymi gośćmi oraz uczniami dyskutowaliśmy nad aktualnym stanem środowiska w naszym regionie. Zastanawialiśmy się także, co my jako jednostki możemy robić, aby jeszcze lepiej chronić naszą Ziemię i jakie działania proekologiczne mogłyby zostać zainicjowane w naszym lokalnym środowisku.

Podczas spotkania powstała inicjatywa bliższej współpracy szkoły z Centrum Edukacji Ekologicznej, Nadleśnictwem oraz innymi organizacjami, którym nie jest obojętne środowisko przyrodnicze naszego regionu i świata.

Punkt Szczepień Powszechnych Patronaty Starosty Cieszyńskiego Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Program do prezentacji graficznej i analizy danych epidemicznych Covid-19 Covide.pl Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa Rezerwacja Terminów w Wydziale Komunikacji Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński