Aktualności

wróć
Rozpoczyna się remont ul. Tuwima w Kaczycach i ul. Korczaka w Kończycach Małych

Rozpoczyna się remont ul. Tuwima w Kaczycach i ul. Korczaka w Kończycach Małych

19.02.2021

Powiat Cieszyński rozpoczyna realizację zadania pod nazwą „Przebudowa drogi powiatowej ul. Tuwima w Kaczycach i ul. Korczaka w Kończycach Małych od DW 937 do granicy państwa z Republiką Czeską – część I”.

- Staram się swoje wypowiedzi przedstawiać Państwu merytorycznie, ale dzisiaj postanowiłem trochę inaczej. Otóż swoją wypowiedź przedstawię poprzez „Tłuste Czwartki”. Jak Państwo sobie przypominacie w zeszłym roku właśnie w „Tłusty Czwartek”, nastąpiło podpisanie umowy na remont 2,5 km odcinka ul. Tuwima w Kaczycach i ul. Korczaka w Kończycach Małych na kwotę 3 000 000 zł. Tak się składa, że w tym roku może nie sam Tłusty Czwartek, ale dokładnie tydzień po tym święcie, w Starostwie Powiatowym w Cieszynie nastąpiło przekazanie placu budowy. Droga zostanie wzmocniona, przebudowana, gruntownie wyremontowana, poszerzona na łukach. Nie będę się wdawał we wszystkie szczegóły techniczne, ale jeżeli wszystkie plany powiodą się, to remont powinien zakończyć  się w listopadzie, uwzględniając jeszcze pełne rozliczenie. Mam nadzieję, że po tych dwóch Tłustych Czwartkach, będziemy mieli wspaniały prezent pod choinkę, mówi Mieczysław Szczurek Starosta Cieszyński.

mówi Mieczysław Szczurek

- Podpisana rok temu umowa pozwoli zrobić nam znacznie więcej. Warto było czekać, bo wniosek został złożony trzy lata temu  - i tu ukłon w stronę poprzedniego Zarządu Powiatu z Starostą Cieszyńskim Januszem Królem. Najważniejsze jest to, że ta istotna dla mieszkańców droga będzie porządnie zmodernizowana, dodaje Marcin Ślęk, Członek Zarządu Powiatu Cieszyńskiego. 

Jednostką prowadzącą zadanie jest Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie. Łączna wartość zadania wynosi 4,03 mln zł brutto.

- Na podstawie wniosku o dofinansowanie, który złożyliśmy jeszcze w 2018 roku, zadanie otrzymało dofinansowanie ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Rolnego na Rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020 w wysokości 63,63% kosztów kwalifikowanych tj. około 2,5 mln zł. W lutym ubiegłego roku udało się zawrzeć umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie dla tego zadania. W czwartek, 18 lutego 2021 r. przekazaliśmy plac budowy wykonawcy. Zadanie dotyczy przebudowy ulicy Tuwima w Kaczycach i Korczaka w Kończycach Małych na długości około 2,5 km. Jest to jeszcze nie wyremontowany odcinek na dojeździe do granicy z Republiką Czeską. Zakres przebudowy polega na wzmocnieniu istniejącej konstrukcji drogi oraz wykonaniu nowego pakietu warstw bitumicznych, zostanie wykonane ujednolicenie jezdni do szerokości 5,5 m z poszerzeniami na łukach, przebudowa skrzyżowań z drogami podporządkowanymi, odtworzenie poboczy utwardzonych oraz wykonanie odwodnienia drogi. Zakładamy, że realizacja zadania potrwa do połowy listopada bieżącego roku. Jeżeli warunki atmosferyczne będą sprzyjające i dobra organizacja budowy, być może wykonawcy uda się sprawniej przeprowadzić tę realizację. O wszelkich utrudnieniach związanych z realizacją zadania, będziemy na bieżąco informowali na stronie internetowej Starostwa Powiatowego w Cieszynie, Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie, jak również Urzędu Gminy w Zebrzydowicach, informuje Magdalena Suchanek-Kowalska, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg Publicznych w Cieszynie.

mówi Magdalena Suchanek-Kowalska

Planowany termin zakończenia zadania to 12.11.2021 r.

Wkład własny zostanie sfinansowany przez Powiat Cieszyński i Gminę Zebrzydowice wynosi po 50%.

 

Szybkie menu

Patronaty Starosty Cieszyńskiego Obsługa osób niepełnosprawnych w Starostwie Powiatowym w Cieszynie Nagrody, wyróżnienia, odznaki Powiatu Cieszyńskiego Inwestycje w powiecie cieszyńskim Zmiany w pracy Starostwa Powiatowego w Cieszynie w czasie trwania pandemii E-SESJA transmisje z sesji Dyżury aptek na terenie powiatu cieszyńskiego Program do prezentacji graficznej i analizy danych epidemicznych Covid-19 Covide.pl Koronawirus w powiecie cieszyńskim Dane dotyczące aktualnej sytuacji epidemiologicznej SARS-CoV-2 na terenie nadzorowanym przez PPIS w Cieszynie Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Geodezji Internetowa rezerwacja terminów w Wydziale Komunikacji Rejestracja Pojazdów Stan Kolejki Sprawy w Starostwie Kompetencje Wydziałów Mapa kompetencji jednostek samorządu terytorialnego Strategia Rozwoju Elektromobilności w Powiecie Cieszyńskim E-urząd ePUAP SEKAP Geoportal E-Usługi Nieruchomości Sprzedaż nieruchomości INSPEKTOR OCHRONY DANYCH INSPEKTOR OCHRONY DANYCH Rzecznik Konsumentów Powiatowy Rzecznik Praw Konsumenta Zarządzanie kryzysowe Biuro Rzeczy Znalezionych Pressroom informacje dla mediów Pomoc Prawna Nieodpłatna pomoc prawna Rozkład jazdy Przewoźnicy lokalni Ochrona zdrowia Szpital / Pogotowie ratunkowe Promocja zdrowia Turystyka Sport nagrody i wyróżnienia, współzawodnictwo sportowe szkół, baza sportowa Kultura Zabytki, wydarzenia kulturalne, dokumenty do pobrania Edukacja Szkoły, rekrutacje, nabory Organizacje pozarządowe ogłoszenia, zestawienie organizacji, linki Projekty UE Realizacja projektów w ramach środków UE Projekt EFS szkoły zawodowe Ostrzeżenia i komunikaty Jakość powietrza Mapa monitoringu jakości powietrza Geodezja Powiat Cieszyński

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Cieszyńskie Travel