Sukces Szybiniaków

Sukces Szybiniaków!

15.04.2019

W dniu 12 kwietnia br. w Bibliotece Śląskiej w Katowicach odbył się finał konkursu debat oksfordzkich dla uczniów szkół średnich województwa śląskiego "Proszę mi nie przerywać".

Konkurs został zorganizowany przez Punkt Informacji Europejskiej Europe Direct - Katowice przy współpracy z Biblioteką Śląską w Katowicach.

W wyniku wcześniejszych eliminacji do finału Konkursu zakwalifikowane zostały cztery zespoły reprezentujące szkoły średnie z województwa śląskiego: Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Rudzie Śląskiej, Zespół Szkół im. Władysława Szybińskiego w Cieszynie, III Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Tychach, Technikum nr 2 w Lublińcu oraz Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Edwarda Abramowskiego w Katowicach.

Zespoły zmierzyły się w dwóch półfinałach, w wyniku których wyłonione zostały dwie najlepsze drużyny, które spotkały się w finale. Tezą finałowej potyczki, z którą musiał się zmierzyć nasz zespół było: „Nasz głos ma wpływ na przyszłość Unii Europejskiej”. Przedstawione argumenty, sposób wypowiedzi    i przygotowanie merytoryczne uczniów zrobiły na wszystkich ogromne wrażenie.

W wyniku wyrównanej rywalizacji, która stała na bardzo wysokim poziomie nasz zespół w składzie: Emilia Dziadek (klasa 2m), Sandra Siekierka (2m), Sara Chrapek (3p) oraz Dariusz Matuszny (3p) zajął 2 miejsce - serdecznie gratulujemy!!!