Aktualności

wróć
z11650690vapteczke-urlopowa-kompletuj-tak-by-nie-tylko-rozw

Szpital Śląski radzi: jak się przygotować do wakacji

06.06.2019

Rozpoczął się sezon urlopowy, a wraz z nim wyjazdy na tak długo wyczekiwane wakacje. Wybieramy kierunek, następnie się pakujemy i już jesteśmy gotowi wyruszyć na wymarzony urlop. Niestety często zapominamy, że tak jak w ciągu roku dbamy o zdrowie, tak w czasie trwania wakacji również nie powinniśmy o tym zapominać.

Sekcja Promocji Zdrowia Szpitala Śląskiego w Cieszynie przygotowała dla Państwa- do wykorzystania - niezbędne informacje dotyczące zdrowia na wakacjach (w załączeniu: m.in. ABC zdrowych wakacji, czyli kompendium wiedzy o zasadach funkcjonowania publicznego systemu ochrony zdrowia w Polsce oraz Wakacyjny niezbędnik, w którym podpowiadamy, w co wyposażyć wakacyjną apteczkę.)

Priorytetem na wakacjach jest ubezpieczenie - przede wszystkim nie zapominajmy i nie oszczędzajmy na ubezpieczeniu wyjeżdżając na wakacje, daje nam olbrzymi komfort podczas wypoczynku. Wybierajmy przy tym te ubezpieczenia, które pozwalają nam się (ewentualnie) leczyć za granicą bezkosztowo. Oznacza to, że w przypadku, gdy będziemy potrzebowali pomocy lekarskiej na wakacjach, ubezpieczyciel od razu pokryje takie koszty.

Jeśli egzotycznie – to szczepienie - Jeżeli wybieramy się na urlop w tropikalne miejsca sprawdźmy, czy nie potrzebujemy w związku z tym się zaszczepić.

Szczepienia są obligatoryjne na podstawie Międzynarodowych Przepisów Zdrowotnych WHO i odnotowane są w międzynarodowej książeczce szczepień.

ABC zdrowych wakacji czyli kompendium wiedzy o zasadach funkcjonowania publicznego systemu ochrony zdrowia w Polsce znajduje się TUTAJ. 

Wakacyjny niezbędnik znajduje się TUTAJ. 

Powiat na mapie

Urząd Miejski w Cieszynie Rynek 1 43-400 Cieszyn
Urząd Miejski w Strumieniu Rynek 4 43-246 Strumień
Urząd Miejski w Skoczowie Rynek 1 43-430 Skoczów
Urząd Miasta Ustroń Rynek 1 43-450 Ustroń
Urząd Miejski w Wiśle Plac Bogumiła Hoffa 3
43-460 Wisła
Urząd Gminy Brenna ul. Wyzwolenia 77 43-438 Brenna
Urząd Gminy w Chybiu ul. Bielska 78 43-520 Chybie
Urząd Gminy Dębowiec ul. Katowicka 6 43-426 Dębowiec
Urząd Gminy Goleszów ul. 1 Maja 5 43-440 Goleszów
Urząd Gminy Hażlach ul. Główna 57 43-419 Hażlach
Urząd Gminy Istebna 43–470 Istebna 1000
Urząd Gminy Zebrzydowice ul. Ks. Antoniego Janusza 6
43-410 Zebrzydowice
Cieszyńskie Travel