szybinski

Uczniowie wybierają, Szkoły czekają

07.06.2019

Trwa nabór do szkół ponadpodstawowych, dla których organem prowadzącym jest Powiat Cieszyński.

- W naszych placówkach oświatowych nie zabraknie miejsca dla nikogo. Jesteśmy bardzo dobrze przygotowani, aby przyjąć zarówno absolwentów szkół podstawowych jak i gimnazjów.  Dla wszystkich przygotowaliśmy bogatą ofertę edukacyjną i na pewno każdy znajdzie dla siebie odpowiedni kierunek kształcenia zarówno w Liceach, jak i Technikach, czy Szkołach Branżowych - mówi Janina Żagan, Wicestarosta Powiatu Cieszyńskiego.

Samorząd Powiatowy zaplanował również na okres wakacyjny szereg remontów, które poprawią warunki kształcenia.

Sporo uwagi Władze Powiatu poświęciły także sprawom związanym z zapewnieniem młodzieży, wraz z rozpoczęciem Nowego Roku szkolnego 2019/2020, transportu do szkół. - Przewoźnicy obsługujący linie komunikacyjne w naszym powiecie zaproponowali rozwiązania dotyczące zwiększenia możliwości dojazdu ze wszystkich miejscowości do naszych szkół. Ostateczne decyzje zostaną podjęte po uzyskaniu pełnej informacji, co do liczby uczniów dojeżdżających do poszczególnych placówek oświatowych.

Przypominamy, że podanie, czyli wydruk z systemu elektronicznego, do szkoły pierwszego wyboru należy dostarczyć do 25 czerwca br.